|
Білім беру ұйым атауы |
М.Әуезов орта мектебі |
||||||
|
Бөлімі |
Әлем халықтарының музыкалық дәстүрі |
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Бекбаева.Б |
||||||
|
Күні: |
25.01.2023ж |
||||||
|
Сынып: |
5 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Түркі халықтарының музыкалық аспаптары |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.2.3 қазақ халқының және әлем халықтары музыкалық дәстүрлерінің ерекшеліктерін анықтау; 5.1.1.2 әлем халықтары музыкалық аспаптарын жасалуы мен дыбысталуына қарай топтастыру, салыстыру |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Қазақ халқының және әлем халықтары музыкалық дәстүрлерінің ерекшеліктерін анықтау; Әлем халықтары музыкалық аспаптарын жасалуы мен дыбысталуына қарай топтастыру, салыстыру |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы
Сабақтың соң
|
Амандасу. Оқушыларды түгендеу. Оқушыларды сиқырлы шам арқылы топқа бөлу
Сыныпқа психологиялық ахуал орнату. «Додекаэдр» әдісі
Үй тапсымасы :Өзбек, қырғыз халқының музыкалық дәстүрі туралы айту Әр топ өзбек биін көрсету
Жаңа сабақ «Түркі халықтарының музыкалық аспаптары» Қазақ халқының аспаптарын көрсету. Домбыра жетіген Қобыз сазсырнай даңғыра 1-тапсырма. Музыкалық аспаптардың қай ұлтқа тиесілі екенін анықтау.
2-тапсырма. Әр халықтың музыкалық аспаптарын тобына қарай бөлу І - ішекті аспаптар ІІ – үрлемелі және ұрламалы аспаптар «Сыйқырлы чатхан »(Хакас халқының аңызы)
Тaпcырмa -3 Әнді орында. «Домбырасыз сән қайда » Өлеңін жазған Х.Талғаров Әнін жазған ; И. Нүсіпбаев
Рефлекcия
Үй тaпcырмacы: Жаттау «Домбырасыз сән қайда » Өлеңін жазған Х.Талғаров Әнін жазған ; И. Нүсіпбаев |
Шам арқылы өз тобын анықтау 1-Топ 2-топ Оқушылар бір-бірлеріне сәттілік тілейдә Билеу Оқушылар аспаптарды қай ұлтқа тән еккенін анықтайды. Оқушылар аспаптарды ажыратады Тыңдау Тыңдау және әнін айту Оқушылар aлғaн білімдері бойыншa сабақты қаншалықты түсінгенін және сабақтың қаншалықты ұнағанын көрсету арқылы сабаққа қортынды жасайды. |
Мадақтау; Жарайсың! Өте жақсы ! Тамаша! Смайлик арқылы бағалау |
Шам Додекаэдр http://youtube.com/watch?v=yEe-npT744s аспаптар Cлaйд 6 Cлaйд 7 https://www.youtube.com/watch?v=qPNtI2wM9YoИнтерактивті https://www.youtube.com/watch?v=qPNtI2wM9YoИнтерактивті
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Түркі халықтарының музыкалық аспаптары 5 - сынып
Ашық сабақ. Түркі халықтарының музыкалық аспаптары 5 - сынып
|
Білім беру ұйым атауы |
М.Әуезов орта мектебі |
||||||
|
Бөлімі |
Әлем халықтарының музыкалық дәстүрі |
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Бекбаева.Б |
||||||
|
Күні: |
25.01.2023ж |
||||||
|
Сынып: |
5 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Түркі халықтарының музыкалық аспаптары |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.2.3 қазақ халқының және әлем халықтары музыкалық дәстүрлерінің ерекшеліктерін анықтау; 5.1.1.2 әлем халықтары музыкалық аспаптарын жасалуы мен дыбысталуына қарай топтастыру, салыстыру |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Қазақ халқының және әлем халықтары музыкалық дәстүрлерінің ерекшеліктерін анықтау; Әлем халықтары музыкалық аспаптарын жасалуы мен дыбысталуына қарай топтастыру, салыстыру |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы
Сабақтың соң
|
Амандасу. Оқушыларды түгендеу. Оқушыларды сиқырлы шам арқылы топқа бөлу
Сыныпқа психологиялық ахуал орнату. «Додекаэдр» әдісі
Үй тапсымасы :Өзбек, қырғыз халқының музыкалық дәстүрі туралы айту Әр топ өзбек биін көрсету
Жаңа сабақ «Түркі халықтарының музыкалық аспаптары» Қазақ халқының аспаптарын көрсету. Домбыра жетіген Қобыз сазсырнай даңғыра 1-тапсырма. Музыкалық аспаптардың қай ұлтқа тиесілі екенін анықтау.
2-тапсырма. Әр халықтың музыкалық аспаптарын тобына қарай бөлу І - ішекті аспаптар ІІ – үрлемелі және ұрламалы аспаптар «Сыйқырлы чатхан »(Хакас халқының аңызы)
Тaпcырмa -3 Әнді орында. «Домбырасыз сән қайда » Өлеңін жазған Х.Талғаров Әнін жазған ; И. Нүсіпбаев
Рефлекcия
Үй тaпcырмacы: Жаттау «Домбырасыз сән қайда » Өлеңін жазған Х.Талғаров Әнін жазған ; И. Нүсіпбаев |
Шам арқылы өз тобын анықтау 1-Топ 2-топ Оқушылар бір-бірлеріне сәттілік тілейдә Билеу Оқушылар аспаптарды қай ұлтқа тән еккенін анықтайды. Оқушылар аспаптарды ажыратады Тыңдау Тыңдау және әнін айту Оқушылар aлғaн білімдері бойыншa сабақты қаншалықты түсінгенін және сабақтың қаншалықты ұнағанын көрсету арқылы сабаққа қортынды жасайды. |
Мадақтау; Жарайсың! Өте жақсы ! Тамаша! Смайлик арқылы бағалау |
Шам Додекаэдр http://youtube.com/watch?v=yEe-npT744s аспаптар Cлaйд 6 Cлaйд 7 https://www.youtube.com/watch?v=qPNtI2wM9YoИнтерактивті https://www.youtube.com/watch?v=qPNtI2wM9YoИнтерактивті
|
|||
шағым қалдыра аласыз
















