|
Күні |
31.01.2020 |
|
Сынып |
6 «А» |
|
Мұғалім |
Ахметбекова Б.С. |
|
Сабақтың тақырыбы |
Түркістан – тарихи қала (1-сабақ). |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
6.1.1.1 – тірек сөздер, жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтауды; диалогте өз ойын жеткізе білуді; орта көлемді шығармаларды түсініп, негізгі ойды анықтауды; тақырып бойынша сызбалармен жұмыс істеуді; берілген деректерді пайдаланып, түйіндеме жазуды; ауыспалы келер шақтың қызметін біліп, ауызша және жазбаша жұмыстарда қолдануды үйрену. |
|
Бағалау критерийлері |
Сұрақтарға жауап беру – орта Мәтінді оқып түсіну – жақсы Тыңдалым бойынша мәтін құрып жазу – өте жақсы |
|
Тілдік мақсаттар |
Ауыспалы келер шақтың жасалу жолын, ауыспалы осы шақ пен ауыспалы келер шақты ажыратуға үйрену. |
|
Жаңа сөздер |
кесене, зәулім күмбезді, тәу ету, тағзым ету, табыну, тайқазан, шығыс моншасы, гүлден, отырықшы, тарал, өрік, мейіз, тие, торап. |
|
Сабақтың барысы |
|
|
Жоспар Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
|
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу. Шаттық шеңберін құрып, бір- біріне жақсы тілектер айту. Құрметті, ұстаздар, біздің оқушылар өз қалаулары бойынша отыр. Екі топтың көшбашылары бар. Бірінші топтың көшбасшысы- Камила. Екінші топтың көшбасшысы -Гульназ. Сабағымызды мынадай керемет өлең жолдарымен бастағым келеді
Түркістан — екі
дүние есігі ғой, Құрметті , оқушылар! Мен оқыған өлең жолдарында қандай қала атауын естідіңдер? Дұрыс, Түркістан деген қала атауын естідік. Ендеше, бүгінгі сабағымыздың тақырыбын кім айтады? Дұрыс Түркістан қаласына арналады. Дәптерімізді ашып, бүгінгі күн мен сабақ тақырыбын жазып қояйық. |
|
Сабақтың ортасы |
Сыныппен жұмыс. Оқылым және жазылым. Тыңдалым және оқылым материалдарында кездесетін жаңа сөздермен танысамыз. Жаңа сөздермен танысады. Оқушылардың алдарында беріледі. Мәтін таратылады. Мәтін арқылы жұмыс жасайды. 1Мәтінді оқу. 2 Мәтіннен 5 тірек сөз тауып, жазыңыз. 3Мітін бойынша 1 сұрақ құрастырып жазыңыз. Бұл жерде байқау керек. Егер15 минут уақыт кетсе, онда постер құрастыру қажет емес. Тыңдалым. Бейнематериал көрсетіледі. Оқушылар бір рет тыңдайды. Екінші рет тест сұрақтарына жауап береді. Сергіту сәті Поэзия минуты.
Ертеде Түркістанды
Тұран дескен,
Тұранның тарихы бар
отты желдей,
Түркістан — екі
дүние есігі ғой, «Иә, жоқ» ойыны
Бес жолды өлең құрастыру. Түркістан, қала деген сөзбен
Сөйлемдерді дұрыс құрастыр. Қала, Түркістан , қасиетті. Түркістан ,деп аталған, ертеде, Йасы. Философ, ақын, Қожа Ахмет Йасауи, екінші әулие. Қожа Ахмет Иасауиге, кесене, XIY ғасырда, ақсақ Темір, орнатты. |
|
Сабақтың соңы |
Айтылым Стигерге есімдерін жазып жапыстырады. |
|
Үй тапсырмасы |
Түркістан жайлы қосымша ақпарат дайындау. |
|
Рефлексия Сабақ барысында оқу мақсаттарына қол жеткізілді ме? Оқу мақсатына қол жетпеудің себебі неде? Бүгін оқушылар не біліп, не үйренді? Сыныптағы психологиялық ахул қандай болды? Жоспардан ауытқу болды ма? Себебі неде? |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Түркістан-тарихи қала" 6-сынып
Ашық сабақ "Түркістан-тарихи қала" 6-сынып
|
Күні |
31.01.2020 |
|
Сынып |
6 «А» |
|
Мұғалім |
Ахметбекова Б.С. |
|
Сабақтың тақырыбы |
Түркістан – тарихи қала (1-сабақ). |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
6.1.1.1 – тірек сөздер, жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтауды; диалогте өз ойын жеткізе білуді; орта көлемді шығармаларды түсініп, негізгі ойды анықтауды; тақырып бойынша сызбалармен жұмыс істеуді; берілген деректерді пайдаланып, түйіндеме жазуды; ауыспалы келер шақтың қызметін біліп, ауызша және жазбаша жұмыстарда қолдануды үйрену. |
|
Бағалау критерийлері |
Сұрақтарға жауап беру – орта Мәтінді оқып түсіну – жақсы Тыңдалым бойынша мәтін құрып жазу – өте жақсы |
|
Тілдік мақсаттар |
Ауыспалы келер шақтың жасалу жолын, ауыспалы осы шақ пен ауыспалы келер шақты ажыратуға үйрену. |
|
Жаңа сөздер |
кесене, зәулім күмбезді, тәу ету, тағзым ету, табыну, тайқазан, шығыс моншасы, гүлден, отырықшы, тарал, өрік, мейіз, тие, торап. |
|
Сабақтың барысы |
|
|
Жоспар Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
|
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу. Шаттық шеңберін құрып, бір- біріне жақсы тілектер айту. Құрметті, ұстаздар, біздің оқушылар өз қалаулары бойынша отыр. Екі топтың көшбашылары бар. Бірінші топтың көшбасшысы- Камила. Екінші топтың көшбасшысы -Гульназ. Сабағымызды мынадай керемет өлең жолдарымен бастағым келеді
Түркістан — екі
дүние есігі ғой, Құрметті , оқушылар! Мен оқыған өлең жолдарында қандай қала атауын естідіңдер? Дұрыс, Түркістан деген қала атауын естідік. Ендеше, бүгінгі сабағымыздың тақырыбын кім айтады? Дұрыс Түркістан қаласына арналады. Дәптерімізді ашып, бүгінгі күн мен сабақ тақырыбын жазып қояйық. |
|
Сабақтың ортасы |
Сыныппен жұмыс. Оқылым және жазылым. Тыңдалым және оқылым материалдарында кездесетін жаңа сөздермен танысамыз. Жаңа сөздермен танысады. Оқушылардың алдарында беріледі. Мәтін таратылады. Мәтін арқылы жұмыс жасайды. 1Мәтінді оқу. 2 Мәтіннен 5 тірек сөз тауып, жазыңыз. 3Мітін бойынша 1 сұрақ құрастырып жазыңыз. Бұл жерде байқау керек. Егер15 минут уақыт кетсе, онда постер құрастыру қажет емес. Тыңдалым. Бейнематериал көрсетіледі. Оқушылар бір рет тыңдайды. Екінші рет тест сұрақтарына жауап береді. Сергіту сәті Поэзия минуты.
Ертеде Түркістанды
Тұран дескен,
Тұранның тарихы бар
отты желдей,
Түркістан — екі
дүние есігі ғой, «Иә, жоқ» ойыны
Бес жолды өлең құрастыру. Түркістан, қала деген сөзбен
Сөйлемдерді дұрыс құрастыр. Қала, Түркістан , қасиетті. Түркістан ,деп аталған, ертеде, Йасы. Философ, ақын, Қожа Ахмет Йасауи, екінші әулие. Қожа Ахмет Иасауиге, кесене, XIY ғасырда, ақсақ Темір, орнатты. |
|
Сабақтың соңы |
Айтылым Стигерге есімдерін жазып жапыстырады. |
|
Үй тапсырмасы |
Түркістан жайлы қосымша ақпарат дайындау. |
|
Рефлексия Сабақ барысында оқу мақсаттарына қол жеткізілді ме? Оқу мақсатына қол жетпеудің себебі неде? Бүгін оқушылар не біліп, не үйренді? Сыныптағы психологиялық ахул қандай болды? Жоспардан ауытқу болды ма? Себебі неде? |
|
шағым қалдыра аласыз













