Бекітемін:
|
Мекема атауы: |
М.Ғабдуллин ат №70 ЖББОМ |
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|
Бөлім: |
Сәулет өнері |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Калмагамбетова Г.О |
|
Күні: |
09.12.2024 |
|
Сынып: |
3 Ғ |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тұрлаулы мүшелер |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.3.1 түрлі жағдаяттағы (қоғамдық ортада) қатысымдық əрекеттерде өз сөзін жүйелі түрде жоспарлап, тілдік нормаларды сақтап сөйлеу; 3.3.7.2 мұғалімнің көмегімен бастауыш пен баяндауыштың арасына қойылатын сызықшаның орнын білу жəне қою. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Қоғамдық ортада қатысымдық әрекеттерде өз сөзін жүйелі түрде жоспарлап, тілдік нормаларды сақтап сөйлейді. |
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: «Бірлік пен ынтымақ айы» |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Басқалармен бірлескен жұмыстың нәтижесін қорғай білу Апта дәйексөзі: «Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді» |
Сабақ барысы:
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақ тың басы 2 минут |
Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Сабаққа дайынбыз ба? Көңіл – күйіміз қандай? Ендеше сабағымызды бастайық? |
Оқушылар сәлемдеседі. Кезекші оқушы сыныпты түгендейді Сабаққа назарын аударады. Керемет!Тамаша! Ғажап! Алақай! Оқушылар сабаққа зейінін салады |
ҚБ: Жарайсыңдар |
|
|
Психалогия лық ахуал қалыпта стыру 1 мин
Тренинг ережесі 2 мин |
Қазақ тілім -өз тілім, ана тілім, Абай, Мұхтар сөйлеген дана тілім. Қастерлейді ұл қызы мәңгі сені Балалығым, бақытым, қазақ тілім.
Сабаққа қатсықанда |
Психологиялық дайындық Сыйлаймыз, тыңдаймыз! Үнемдейміз! Нақты, дәл жауап береміз! Белсенділік танытып, жақсы баға аламыз! |
ҚБ:Керемет
|
Интербелсенді тақта |
|
Өткенді пысықтау 3 мин |
Өткенді пысықтау. “Білімді қолдан” әдісі Үй жұмысы: 16 жаттығу. Көп нүктенің орнына тиісті сөзді қойып, өлеңді оқы. Қасқырдың қаруы- тісі, Есектің қаруы- күші. Бүркіттің қаруы- тырнағы, Жыланның қаруы- уы. |
Бөлім бойынша түсінік алады
Үй тапсырмасын оқиды, тақмен салыстырады |
ҚБ: |
Интербелсенді тақта
Оқулық
Оқулық |
|
Сабақтың ортасы 7 мин
5 мин
8 мин
Сергіту сәті. 1 мин
5 мин
3 мин |
Жаңа тақырып. 17 жаттығу. Оқы. Сөйлемдерді сызбамен сәйкестендір. Қай сызба қай сөйлемге сәйкес келетінін түсіндір. Суретпен жұмыс Суреттерді, сұрақтарды, жауаптарын сәйкестендіру. Есіңе сақта: Бастауыш пен баяндауыш - сөйлемнің тұрлаулы мүшелері.
18 жаттығу . Жеке жұмыс. Мәтінді түсініп оқы. “Festisite spiral” әдісі арқылы оқу. Мәтінде қандай қала туралы айтылған? Қарамен жазылған сөйлемнен тұрлаулы мүшелерді тап. Сызықшаның қойылу себебін түсіндір. Тақтамен жұмыс .Жұптық жұмыс. Сызба бойынша сөйлем құрастырады
Топтық жұмыс:
20 жаттығу. “Кім келіспейді?” ойыны
|
Суреттерді сөйлемдермен, сұрақтармен сәйкестендіріп, сабақтың тақырыбын ашады Ережені қайталайды, дәптерге көшіріп жазады Әр топтан бір бір оқушыдан оқиды. Сұрақтарға жауап береді
Берілген бастау пен баяндауыштарды сәйкестендіреді
Топпен бірлесіп жұмыс жасайды.
Сөздерді топтастырады
|
ҚБ:
Дескритор Мәтінді түсініп оқиды
|
маркер
А3 формат қағаз Маркер Қима қағаздар Интербелсенді тақта |
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Үй жұмысы: 19 жаттығу. Ребусті шешіп. “Қала” сөзінен екі сөйлем құрап жаз. Кері байланыс. “Киіз үй” |
Күнделікке жазып алады.
Бағалауда берілген уықтарды біріктіреді. |
|
Оқулық Кері байланыс |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Тұрлаулы мүшелер
Ашық сабақ Тұрлаулы мүшелер
Бекітемін:
|
Мекема атауы: |
М.Ғабдуллин ат №70 ЖББОМ |
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|
Бөлім: |
Сәулет өнері |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Калмагамбетова Г.О |
|
Күні: |
09.12.2024 |
|
Сынып: |
3 Ғ |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тұрлаулы мүшелер |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.3.1 түрлі жағдаяттағы (қоғамдық ортада) қатысымдық əрекеттерде өз сөзін жүйелі түрде жоспарлап, тілдік нормаларды сақтап сөйлеу; 3.3.7.2 мұғалімнің көмегімен бастауыш пен баяндауыштың арасына қойылатын сызықшаның орнын білу жəне қою. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Қоғамдық ортада қатысымдық әрекеттерде өз сөзін жүйелі түрде жоспарлап, тілдік нормаларды сақтап сөйлейді. |
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: «Бірлік пен ынтымақ айы» |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Басқалармен бірлескен жұмыстың нәтижесін қорғай білу Апта дәйексөзі: «Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді» |
Сабақ барысы:
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақ тың басы 2 минут |
Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Сабаққа дайынбыз ба? Көңіл – күйіміз қандай? Ендеше сабағымызды бастайық? |
Оқушылар сәлемдеседі. Кезекші оқушы сыныпты түгендейді Сабаққа назарын аударады. Керемет!Тамаша! Ғажап! Алақай! Оқушылар сабаққа зейінін салады |
ҚБ: Жарайсыңдар |
|
|
Психалогия лық ахуал қалыпта стыру 1 мин
Тренинг ережесі 2 мин |
Қазақ тілім -өз тілім, ана тілім, Абай, Мұхтар сөйлеген дана тілім. Қастерлейді ұл қызы мәңгі сені Балалығым, бақытым, қазақ тілім.
Сабаққа қатсықанда |
Психологиялық дайындық Сыйлаймыз, тыңдаймыз! Үнемдейміз! Нақты, дәл жауап береміз! Белсенділік танытып, жақсы баға аламыз! |
ҚБ:Керемет
|
Интербелсенді тақта |
|
Өткенді пысықтау 3 мин |
Өткенді пысықтау. “Білімді қолдан” әдісі Үй жұмысы: 16 жаттығу. Көп нүктенің орнына тиісті сөзді қойып, өлеңді оқы. Қасқырдың қаруы- тісі, Есектің қаруы- күші. Бүркіттің қаруы- тырнағы, Жыланның қаруы- уы. |
Бөлім бойынша түсінік алады
Үй тапсырмасын оқиды, тақмен салыстырады |
ҚБ: |
Интербелсенді тақта
Оқулық
Оқулық |
|
Сабақтың ортасы 7 мин
5 мин
8 мин
Сергіту сәті. 1 мин
5 мин
3 мин |
Жаңа тақырып. 17 жаттығу. Оқы. Сөйлемдерді сызбамен сәйкестендір. Қай сызба қай сөйлемге сәйкес келетінін түсіндір. Суретпен жұмыс Суреттерді, сұрақтарды, жауаптарын сәйкестендіру. Есіңе сақта: Бастауыш пен баяндауыш - сөйлемнің тұрлаулы мүшелері.
18 жаттығу . Жеке жұмыс. Мәтінді түсініп оқы. “Festisite spiral” әдісі арқылы оқу. Мәтінде қандай қала туралы айтылған? Қарамен жазылған сөйлемнен тұрлаулы мүшелерді тап. Сызықшаның қойылу себебін түсіндір. Тақтамен жұмыс .Жұптық жұмыс. Сызба бойынша сөйлем құрастырады
Топтық жұмыс:
20 жаттығу. “Кім келіспейді?” ойыны
|
Суреттерді сөйлемдермен, сұрақтармен сәйкестендіріп, сабақтың тақырыбын ашады Ережені қайталайды, дәптерге көшіріп жазады Әр топтан бір бір оқушыдан оқиды. Сұрақтарға жауап береді
Берілген бастау пен баяндауыштарды сәйкестендіреді
Топпен бірлесіп жұмыс жасайды.
Сөздерді топтастырады
|
ҚБ:
Дескритор Мәтінді түсініп оқиды
|
маркер
А3 формат қағаз Маркер Қима қағаздар Интербелсенді тақта |
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Үй жұмысы: 19 жаттығу. Ребусті шешіп. “Қала” сөзінен екі сөйлем құрап жаз. Кері байланыс. “Киіз үй” |
Күнделікке жазып алады.
Бағалауда берілген уықтарды біріктіреді. |
|
Оқулық Кері байланыс |
шағым қалдыра аласыз


















