|
Мектеп: Игілік
ОМ
Мұғалімнің аты-жөні:Кабдушева
М.Ж.
|
Күні
3.12.2019ж
|
|
Сыныбы:
6-сынып
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар:
|
Тақырыбы:
|
Тұрмыстағы химия
|
Оқу мақсаты:
|
6.3.3.2 тұрмыстық химия өнімдерін қолдану саласын
және оларды қауіпсіз қолдану ережелерін түсіндіру
|
Сабақ мақсаты:
|
Тұрмыстық химия өнімдерін
қолдану саласын анықтайды
Тұрмыстық химия өнімдерін
топтастырады.
|
Бағалау критерийлері
|
Тұрмыстық
химия өнімдерін топтастыра алады.
Тұрмыстық химияның пайдасы мен зиянын
сипаттайды
|
Тілдік мақсаттары
|
Тұрмыстық химияға ..........
жатады.
Қолданылу тәсілі бойынша
олар........... бөлінеді.
Қауіптілік сипаты бойынша .............. болып
бөлінеді.
|
Құндылықтарға
баулу
|
Индустрияландыру мен
инновацияларға негізделген экономикалық өсу.
Қазақстанның минералды ресурстарын тиімді
пайдалануды біле отырып, шығармашылықпен өмір бойы білім алуға
баулу.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Химия
|
Алдыңғы
білім
|
Жасанды және табиғи заттар,
заттардың агрегаттық күйі,қауіпсіздік техникасы
ережелері
|
|
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңі
|
Сабақта жоспарлаған
іс-әрекет
|
ресурстар
|
Сабақтың
басы
3
мин
3 мин
|
Амандасу. Сабаққа дайындығын
тексеру
Үй жұмысын шолу.
Психологиялық
ахуал.
«Қалам, дәптер,
қарындаш»
Мұғалім
атаған оқушылар орындарын алмастыру қажет. Ал мұғалім бір бос
орынға отырады. Орын жетпей қалған оқушы жүргізуші
болады.
Ой қозғау
Суретте берілген заттар
таныс па?
Олар қайда
қолданылады?
Олар қандай орта
қалыптастырады?
Сабақ тақырыбымен таныстыру, мақсатын оқушылармен
анықтау. Тақтаға жазу
|
Таратпа
Таныстырылым
|
Сабақтың
ортасы
5 +2
мин
7
мин
10
мин
|
СЫНЫПТЫҚ ЖҰМЫС. Постер
құру
«Біз және тұрмыстық
химия»
Тұрмыстық
химия заттарын критерий құра отырып топтастырады.
Дискриптор:
Сұрақ:
Топтастыру барысында қандай
критерийді қолдандыңыз?
КБ: өзара
бағалау
Тұрмыстық химия өнімдерін
шартты түрде төмендегідей топтастырады.
ЖҰППЕН
ЖҰМЫС
Тұрмыстық
химия заттарын қауіпсіздік дәрежесі бойынша
жіктеу
Дискриптор:
ҚБ. Өзара
бағалау
ЖЕКЕ ЖҰМЫС
Суретте
берілген тұрмыстық химия өнімдерін сипаттаңыз.
атауы
–
Агрегаттық күйі –
Қолданылу тәсілі
–
Қауіпсіздік сипаты –
Дискриптор:
Өнімнің атауын
жазады
Агрегаттық күйін
ажыратады
Қолдану аясын
жазады
Қауіпсіздік дәрежесін
жазады
КБ: Өзін-өзі бағалау
|
Таныстырылым
Ватман,
Маркер
ҚБ тапсырма
|
Сабақтың
соңы
5
мин
3 мин
|
«Нысана» әдісі
Кері байланыс
Үйге: ⸹25
оқу.
«Біз және тұрмыстық
химия»
Тұрмыстық химияның пайдасы мен зиянын көрсете
отырып эссе жазу
|
жапсырмалар
|
Саралау – оқушыларға
қалай қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?
Оқу мотивациясы жоғары оқушыға қандай
міндет қоюды жоспарлайсыз?
|
Бағалау- оқушылардың сабақ материалын
меңгергенін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының
сақталуы
|
|
|
|
Сабақ бойынша
рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу
мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді
ме?
Жеткізбесе,
неліктен?
Сабақта саралау дұрыс
жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық
кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды,
неліктен?
|
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі
аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал
ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы
немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені
білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|