Бекітемін: М.Жайгалиева
|
Педагогтіңаты-жөні |
Нурсултанов К7Ш |
||||
|
Күні: |
14.10.24 ж |
||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтыңтақырыбы |
Түс арқылы сезімімізді білдіреміз Қанық емес ашық түстер. Қанық түстер үйлесімі. Қанық емес қою түстер үйлесімі. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.3.1.1 – өз жұмысының (эскиз, бұйым) негізгі идеясын және процесін шығармашылық әдістермен, арнайы терминологияларды пайдаланып таныстыру |
||||
|
Сабақ мақсаты |
Қанық, қанық емес, қанық емес қою түстерді ажыратады, практикада қолданады. |
||||
|
Сабақтың барысы. |
|
||||
|
Сабақтыңкезең уақыт |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Сиқырлы айналу» жылулық шеңбері. «Мен және аспан» Педагог балалардың назарын аспанның әдемілігіне аударады.Балалар аспандағы бұлттарды түрлі заттарға ұқсатып айтады;үлпілдік ақша бұлттаға,жауар бұлттай түнерген аспанға,мейірімді жылы күнге,ай мен жұлдыздарға,қарлығашқа,бозторғайға,шымшыққа,бүркітке т.б.айналады. Жұмыс ережесін келісу
Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда) |
Психологиялық ахуалға берілген психогиялық жаттыңуларды орындау арқылы жаңа сабаққа назар аудару. Оқушылар сұраққа жауап береді, жұмысты берілген түріне қарай орындайды. |
ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау. |
Психологиялық ахуал. Алдыңғы білімді еске түсірутапсырмалары. |
|
|
Сабақтың ортасы |
«Серпілмелі сауалдар» әдісі «Ғажайып политра» өткенге шолу, сұрақтарға жауап беру. 1. Пейзаж дегеніміз не? (табиғат көрінісін бейнелеу) 2. Заттар алыстаған сайын пішіндерінің анықтығын жоғалтып, түстері суық тарта бастайтын құбылыс не деп аталады? (кеңістік перспективасы деп аталады) 3. Тұрмыстық жанр дегеніміз не? (адамдардың өмірі мен күнделікті тіршілігін, шаруаларын көрсетеді) 4. Негізгі түстерді ата? (қызыл, сары, көк) 5. Салқын түстерді ата? 6. Жылы түстерді ата? 7. Жасыл+қызыл= 8. Сары+көк = 9. Сары+қызыл= Сабақ тақырыбы: Түс арқылы сезімімізді білдіреміз. Қанық емес ашық түстер. Қанық түстер үйлесімі Қанық емес қою түстер үйлесімі Сабақ мақсаты: Қанық, қанық емес, қанық емес қою түстерді ажыратады, практикада қолданады. «Сәйкестендір»
Қ Қанық емес қою түстер Қанық түстер
Слайд № 1
Слайд № 2 М.Кассет «Бақ ішіндегі жас ана», М. Моризо «Пианино» Слайд № 3 Ә.Мұратбаев «Шебер», «Бесік» Слайд № 4 В.Поленов «Константинополь. Ескі сарай бағы» А.Қазығұлов «Көкпар» Қ.Ақашев «Ымыртта» Практикалық жұмыс:
Дескриптор: -түстерді ажыратады; -араластыру арқылы түстер шығарады;
|
Берілген сұраққа жауап беріп, тапсырмаларды талапқа сай орындайды. Белсенді оқу тапсырмалары. Сәйкестендіреді Түстер үйлесімі туралы түсінеді |
Форматив ті бағалау. ҚБ: « Бас бармақ» арқылы бір-бірін бағалау. «Үш шапалақ» әдісі арқылы бағалау «Үш шапалақ» арқылы бірін-бірі бағалау. |
Кестелер Слайдтар Гуашь, акварель, қылқалам, су. |
|
|
Сабақты бекіту |
Суреттерді түстер үйлесіміне сай ата. Шарты: әр оқушы сурет таңдап алады, сол суретті түстер үйлесіміне сай атайды. Дескриптор: -суретті қандай түс үйлесімділігіне жататынын айта алады; -суретке атау береді; |
Суреттерді түс үйлесіміне сай атайды. |
|
Суреттер |
|
|
Кері байланыс |
Кері байланыс.
Үйге тапсырма: Түстерді әуен ырғағымен сәйкестендіру. |
|
|
Кері байланыс тақтайшасы. |
|



Қанық емес ашық түстер
Қанық ашық түстер
Қанық емес қою түстер
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ, Түс арқылы сезімімізді білдіреміз
Бекітемін: М.Жайгалиева
|
Педагогтіңаты-жөні |
Нурсултанов К7Ш |
||||
|
Күні: |
14.10.24 ж |
||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтыңтақырыбы |
Түс арқылы сезімімізді білдіреміз Қанық емес ашық түстер. Қанық түстер үйлесімі. Қанық емес қою түстер үйлесімі. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.3.1.1 – өз жұмысының (эскиз, бұйым) негізгі идеясын және процесін шығармашылық әдістермен, арнайы терминологияларды пайдаланып таныстыру |
||||
|
Сабақ мақсаты |
Қанық, қанық емес, қанық емес қою түстерді ажыратады, практикада қолданады. |
||||
|
Сабақтың барысы. |
|
||||
|
Сабақтыңкезең уақыт |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Сиқырлы айналу» жылулық шеңбері. «Мен және аспан» Педагог балалардың назарын аспанның әдемілігіне аударады.Балалар аспандағы бұлттарды түрлі заттарға ұқсатып айтады;үлпілдік ақша бұлттаға,жауар бұлттай түнерген аспанға,мейірімді жылы күнге,ай мен жұлдыздарға,қарлығашқа,бозторғайға,шымшыққа,бүркітке т.б.айналады. Жұмыс ережесін келісу
Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда) |
Психологиялық ахуалға берілген психогиялық жаттыңуларды орындау арқылы жаңа сабаққа назар аудару. Оқушылар сұраққа жауап береді, жұмысты берілген түріне қарай орындайды. |
ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау. |
Психологиялық ахуал. Алдыңғы білімді еске түсірутапсырмалары. |
|
|
Сабақтың ортасы |
«Серпілмелі сауалдар» әдісі «Ғажайып политра» өткенге шолу, сұрақтарға жауап беру. 1. Пейзаж дегеніміз не? (табиғат көрінісін бейнелеу) 2. Заттар алыстаған сайын пішіндерінің анықтығын жоғалтып, түстері суық тарта бастайтын құбылыс не деп аталады? (кеңістік перспективасы деп аталады) 3. Тұрмыстық жанр дегеніміз не? (адамдардың өмірі мен күнделікті тіршілігін, шаруаларын көрсетеді) 4. Негізгі түстерді ата? (қызыл, сары, көк) 5. Салқын түстерді ата? 6. Жылы түстерді ата? 7. Жасыл+қызыл= 8. Сары+көк = 9. Сары+қызыл= Сабақ тақырыбы: Түс арқылы сезімімізді білдіреміз. Қанық емес ашық түстер. Қанық түстер үйлесімі Қанық емес қою түстер үйлесімі Сабақ мақсаты: Қанық, қанық емес, қанық емес қою түстерді ажыратады, практикада қолданады. «Сәйкестендір»
Қ Қанық емес қою түстер Қанық түстер
Слайд № 1
Слайд № 2 М.Кассет «Бақ ішіндегі жас ана», М. Моризо «Пианино» Слайд № 3 Ә.Мұратбаев «Шебер», «Бесік» Слайд № 4 В.Поленов «Константинополь. Ескі сарай бағы» А.Қазығұлов «Көкпар» Қ.Ақашев «Ымыртта» Практикалық жұмыс:
Дескриптор: -түстерді ажыратады; -араластыру арқылы түстер шығарады;
|
Берілген сұраққа жауап беріп, тапсырмаларды талапқа сай орындайды. Белсенді оқу тапсырмалары. Сәйкестендіреді Түстер үйлесімі туралы түсінеді |
Форматив ті бағалау. ҚБ: « Бас бармақ» арқылы бір-бірін бағалау. «Үш шапалақ» әдісі арқылы бағалау «Үш шапалақ» арқылы бірін-бірі бағалау. |
Кестелер Слайдтар Гуашь, акварель, қылқалам, су. |
|
|
Сабақты бекіту |
Суреттерді түстер үйлесіміне сай ата. Шарты: әр оқушы сурет таңдап алады, сол суретті түстер үйлесіміне сай атайды. Дескриптор: -суретті қандай түс үйлесімділігіне жататынын айта алады; -суретке атау береді; |
Суреттерді түс үйлесіміне сай атайды. |
|
Суреттер |
|
|
Кері байланыс |
Кері байланыс.
Үйге тапсырма: Түстерді әуен ырғағымен сәйкестендіру. |
|
|
Кері байланыс тақтайшасы. |
|



Қанық емес ашық түстер
Қанық ашық түстер
Қанық емес қою түстер
шағым қалдыра аласыз
анық емес ашық
түстер


