|
Пән: Әдебиеттік оқу |
Мектеп: |
|
|
Күні |
Мұғалімнің аты-жөні: Ахмадиева КБ |
|
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны:9 |
Қатыспағандар саны:0 |
|
Бөлім |
Уақыт |
|
|
34-сабақтың тақырыбы |
Түскі тамақ – күшті тамақ |
|
|
Оқу бағдарла- масына сілтеме |
2.3 Шығарманың тақырыбы мен ондағы негізгі ойды анықтау. |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.2.3.1 – шығарманың тақырыбын анықтау және негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін, сөйлемді табу. |
|
|
Күтілетін нәтиже |
Барлық оқушылар: шығарманың тақырыбын, бөліктерін табады. Көптеген оқушылар: негізгі ойды анықтайды. Кейбір оқушылар: шығармадағы негізгі ойды білдіріп тұрған бөлікті тауып анықтайды. |
|
|
Құндылық |
Денсаулық – зор байлық |
|
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану. Жаратылыстану |
|
|
АКТ-ны қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта |
|
|
Алдыңғы білім |
М. Иманжанов. «Қысқы кеш» |
|
|
Уақыт |
Жоспарланған жұмыс түрлері |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2мин 3мин |
Қызығушылықты ояту. Шаттық шеңбері: «Бір шаңырақ астында» тілек айту, топқа бөліну «Ақсерек, көксерек» ойыны арқылы үй жұмысын сұрау Өзіндік бағалау «Басбармақ» |
Ленталар |
|
Сабақтың ортасы
|
Ойқозғау. «Броундық қозғалыс» тақырыпқа байланысты суреттерді жинау, мақал айту. Тақырыпты болжау. ( Сабақтың тақырыбын айту) Мағынаны ажырату. 1-тапсырма. Тағам түрлеріне зер сал. Осы тағамдарды берілген нақыл сөздерге қарай топтастыр. Түсіндір.
Түсіну. Тыңдалым. 2-тапсырма. (аудиодиск) Мәтінді тыңда. «Түскі тамақ» (1 оқушы оқу) №2 (ҚБ) дескрипторлар:
Қолдану. Топтық жұмыс. 3-тапсырма. 1топ Өлеңде аталған тағам түрлерін атап айт. Әр тағам түріне қатысты 3 сөз жаз 2 топ. ВЕНН диаграммасы. «Пайдалы, пайдасыз тағамдар №3 (ҚБ) дескрипторлар: – Өлеңнен тағам түрлерін анықтайды - Әр тағам түріне қатысты 3 сөз жазады Бағалау Сергіту сәті. /тағам құрамы / Сүт зауыты туралы мәлімет
Жазылым. Жұптық жұмыс. Жұптастыру. 4-тапсырма 1 жұп . Нақыл, тыйым сөздер 2 жұп. Аз мәзірі /Стикер/ №4 Дескриптор: -тақырыпқа байланысты нақыл сөз айтады -ас мәзірін дұрыс құрайды Бағалау. «Бағдаршам»
Даналық қорабы Жеке жұмыс. (Денгейлік тапсырмалар)
№5 Дескриптор: -Сұрақтарға толық, дұрыс жауап береді -5 жолды өлеңді ретімен, дұрыс құрайды |
Суреттер АКТ |
|
|
Тағам суреттері Үнтаспа |
|
|
|
|
|
|
|
А3 фламастер Жемістер Доп АКТ сүт айран, кілегей Суреттер |
|
|
|
Стикер
|
|
|
|
Дәптер
Қорап, киндер А4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы. 5-тапсырма. 1 «Ас – адамның арқауы» әңгіме құрау. 2 Асқа бата, шұбат туралы мәлімет Кері байланыс. Рефлексия. |
|
Қосымша мағлұматтар
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) |
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
|
||
|
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты): 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуғақатысты)? 1. 2. Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
||
Бекітемін:
Мектеп директоры: Р.Б Калиакбаров
А.Орманбетов атындағы шағын жинақты негізгі орта мектебі
Ашық сабақ
Жаратылыстану
4 сынып
Тақырыбы: Ауаның маңызы қандай?
Пән мұғалімі: Ахмадиева Қ.Б
2019 жыл
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Түскі ас
Ашық сабақ Түскі ас
|
Пән: Әдебиеттік оқу |
Мектеп: |
|
|
Күні |
Мұғалімнің аты-жөні: Ахмадиева КБ |
|
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны:9 |
Қатыспағандар саны:0 |
|
Бөлім |
Уақыт |
|
|
34-сабақтың тақырыбы |
Түскі тамақ – күшті тамақ |
|
|
Оқу бағдарла- масына сілтеме |
2.3 Шығарманың тақырыбы мен ондағы негізгі ойды анықтау. |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.2.3.1 – шығарманың тақырыбын анықтау және негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін, сөйлемді табу. |
|
|
Күтілетін нәтиже |
Барлық оқушылар: шығарманың тақырыбын, бөліктерін табады. Көптеген оқушылар: негізгі ойды анықтайды. Кейбір оқушылар: шығармадағы негізгі ойды білдіріп тұрған бөлікті тауып анықтайды. |
|
|
Құндылық |
Денсаулық – зор байлық |
|
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану. Жаратылыстану |
|
|
АКТ-ны қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта |
|
|
Алдыңғы білім |
М. Иманжанов. «Қысқы кеш» |
|
|
Уақыт |
Жоспарланған жұмыс түрлері |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2мин 3мин |
Қызығушылықты ояту. Шаттық шеңбері: «Бір шаңырақ астында» тілек айту, топқа бөліну «Ақсерек, көксерек» ойыны арқылы үй жұмысын сұрау Өзіндік бағалау «Басбармақ» |
Ленталар |
|
Сабақтың ортасы
|
Ойқозғау. «Броундық қозғалыс» тақырыпқа байланысты суреттерді жинау, мақал айту. Тақырыпты болжау. ( Сабақтың тақырыбын айту) Мағынаны ажырату. 1-тапсырма. Тағам түрлеріне зер сал. Осы тағамдарды берілген нақыл сөздерге қарай топтастыр. Түсіндір.
Түсіну. Тыңдалым. 2-тапсырма. (аудиодиск) Мәтінді тыңда. «Түскі тамақ» (1 оқушы оқу) №2 (ҚБ) дескрипторлар:
Қолдану. Топтық жұмыс. 3-тапсырма. 1топ Өлеңде аталған тағам түрлерін атап айт. Әр тағам түріне қатысты 3 сөз жаз 2 топ. ВЕНН диаграммасы. «Пайдалы, пайдасыз тағамдар №3 (ҚБ) дескрипторлар: – Өлеңнен тағам түрлерін анықтайды - Әр тағам түріне қатысты 3 сөз жазады Бағалау Сергіту сәті. /тағам құрамы / Сүт зауыты туралы мәлімет
Жазылым. Жұптық жұмыс. Жұптастыру. 4-тапсырма 1 жұп . Нақыл, тыйым сөздер 2 жұп. Аз мәзірі /Стикер/ №4 Дескриптор: -тақырыпқа байланысты нақыл сөз айтады -ас мәзірін дұрыс құрайды Бағалау. «Бағдаршам»
Даналық қорабы Жеке жұмыс. (Денгейлік тапсырмалар)
№5 Дескриптор: -Сұрақтарға толық, дұрыс жауап береді -5 жолды өлеңді ретімен, дұрыс құрайды |
Суреттер АКТ |
|
|
Тағам суреттері Үнтаспа |
|
|
|
|
|
|
|
А3 фламастер Жемістер Доп АКТ сүт айран, кілегей Суреттер |
|
|
|
Стикер
|
|
|
|
Дәптер
Қорап, киндер А4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы. 5-тапсырма. 1 «Ас – адамның арқауы» әңгіме құрау. 2 Асқа бата, шұбат туралы мәлімет Кері байланыс. Рефлексия. |
|
Қосымша мағлұматтар
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) |
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
|
||
|
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты): 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуғақатысты)? 1. 2. Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
||
Бекітемін:
Мектеп директоры: Р.Б Калиакбаров
А.Орманбетов атындағы шағын жинақты негізгі орта мектебі
Ашық сабақ
Жаратылыстану
4 сынып
Тақырыбы: Ауаның маңызы қандай?
Пән мұғалімі: Ахмадиева Қ.Б
2019 жыл
шағым қалдыра аласыз















