|
Мектеп : |
«№12 Бастауыш мектеп»КММ |
|||||
|
Пәні: Бөлім : |
Әдебиеттік оқу Уақыт |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Жағалбай Рысгүл Сүлейменқызы |
|||||
|
Күні: |
23.11.2023ж |
|||||
|
Сынып:3А |
Қатысушылар саны:19 |
Қатысушылар саны |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№34 Түскі тамақ – күшті тамақ.Түскі тамақ. Ертай Ашықбаев |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: шығарманы мәнерлеп оқиды, тақырыбын анықтайды және негізгі ойды білдіріп тұрған сөйлемді табады. Көптеген оқушылар: берілген тақырыпта әңгімелеп, өз ойымен бөлісе алады. Кейбір оқушылар: берілген тақырыпқа сай мақал-мәтелдер айта алады,. |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
Дұрыс тамақтану мәдениетін түсінеді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 2 минут
5-мин
|
Ынтымақтастық атмосферасы Уақыттан асқан билік
жоқ, Топқа бөлу 1-топ «Таңғы ас» 2-топ «Түскі ас» 3-топ «Кешкі ас» Өткен тақырыпқа шолу М.Иманжановтың «Қысқы кеш» шығармасы. «Сиқырлы таяқша » әдісі арқылы үй жұмысын сұрау. -«Кейіптеу » дегеніміз не? - М.Иманжанов туралы не білесің? - «Қысқы кеш» мәтініндегі кейіптер? - «Қысқы кеш» мәтініндегі кейіптеу сөздерді тап. Мәтінде ақынның көңіл-күйі қандай? Қай мәтін түріне жатады? |
Топқа бөлінеді Оқу тапсырмасын мазмұндайды. Сұрақтарға жауап береді. |
Бағалау «Дәрумендер»
|
Акт тақта, бағалау парақшалары,үлестірмелі парақтар, презентация,Интернет ресурстар.
|
||
|
7 мин |
Жаңа сабақ.Тақырыпты ашу. «Дұрыс тамақтану» видеоролик тыңдау - Тамақтану адамға не үшін қажет? -Адам күніне неше уақыт тамақтанады? Атаңдар. -Қандай ұлттық тағамдарды атай аласыңдар? -Өздерің қандай тағам түрін дайындай аласыңдар? -Қай уақыттағы тамақ сіңімді болады? |
видеоролик тыңдайды Сұрақтарға жауап береді. Тақырыпты ашады. |
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 6 мин 4минут 2 минут |
ҚБ 1 тапсырма ОДД: Білу (оқушы әдістер мен жұмыстың орындалу ретін біледі). Тақырыпты болжау. «А» дәрумені - Оқылым. «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі Тағам түрлеріне зер сал. Осы тағамдарды берілген нақыл сөздерге қарай топтастыр. Мақалдың мағынасын түсіндіреді. 1-топ «Таңғы асты тастама» 2-топ «Түскі тамақ-күшті тамақ» 3-топ «Кешкі асқа қарама» Түсіну. Тыңдалым. Мәтінмен жұмыс. Авторы:Ертай Ашықбаев «Түскі тамақ» өлеңін тыңда Тыңдалған мәтіндерін тізбектеп оқыту. ( 4минут) Түскі тамақ өлеңінде апасы қандай тағамдар ұсынады? -Өлеңде аталған тағам түрлерін атап айтыңдар. Жазылым Мәтіннен негізгі ойды білдіретін сөйлемді жазып алыңдар. (2 минут) «Түскі тамақ-күшті тамақ,татымды» ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен ) балаға тапсырма Өлеңді оқиды . |
Суреттерді топтастырады. Өлеңді оқиды. Сұрақтарға жауап береді.
БК:Өлеңдегі негізгі ойды табады. Негізгі ойды дәптерге жазады. |
Бағалау критерийі Шығарманы дауыстап түсініп, рөлге бөліп, мәнерлеп, теріп оқиды;
Дескриптор:- - Тағамдарды берілген топтарға қарай топтастырады -1балл. Өлеңді түсініп оқиды.2 балл
Дескриптор:- - Негізгі ойды білдіретін сөйлемді тауып, жазып алады 1 балл |
Оқулық
оқулық
дәптер |
||
|
3 мин |
Сергіту сәті«Дұрыс тамақтану» мультфилімін көрсету |
Балалар бірге көреді |
Жарайсыңдар |
|
||
|
6 мин |
ҚБ 2 тапсырма ОДД:білу,түсіну,қолдану Жұптық жұмыс «В6,В12,С» дәрумендері «Суретті»тапсырмалар. Мәтіндегі тағам түрлеріне тиісті үш сөз айтады.Әр жұпқа суреттер беріледі. Сорпа,қуырдақ,салат,палау,құс еті,балық,компот,айран,сүзбе |
. - Тағам түрлерін атап, оларға қатысты сөздер айтады
|
Бағалау критерийі Шығарманың тақырыбын анықтау және негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін, сөйлемді табады .Дескриптор Бір тағамның атына қатысты үш сөз айтады. -3 балл |
|
||
|
8 мин |
ҚБ 3 тапсырма ОДД:Қолдану Топтық жұмыс «D, E, K» дәрумендері Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады. 1-топ:Кластер құрастыру Пайдалы тағам Зиянды тағам 2-топ Дұрыс тамақтану ережесін құрастыру 3-топ: - Тамақтану тақырыбына сай мақал-мәтелдер айт. «Ас адамның арқауы» тақырыбы бойынша сөйлеу Топ мүшелері постер қорғайды |
Топтасып тапсырманы орындайды Сұраққа жауап береді |
Дескриптор Пайдалы, зиянды тағамдар кластер құрастырады-1балл Дұрыс тамақтану ережесін құрастырады-1балл Ас – адамның арқауы» деген тақырыпта пікір білдіреді-3балл |
слайд
С |
||
|
Кері байланыс 2 мин |
Рефлексия: «Мен күлгенді ұнатамын» әдісі Күлкі- көңіл күйдің сиқырлы кілті.Адам күлгенде өз көңіл күйін, өз денсаулығын жақсартады және айналасындағы адамдардың көңіл күйімен денсаулығына жақсы әсер береді. Әрқашанда осындай жылы сөздермен және жылы жүрегіміз, әдемі күлкімізбен бір - бірімізді қуанта берейік. Оқу тапсырмасы: Өлеңді жаттап алыңдар. |
Балалар бір-біріне жақсы көңіл күй сыйлайды
|
ҚБ қойылады. Жинаған дәрумендерінің санын санайды. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Түскі тамақ"
Ашық сабақ "Түскі тамақ"
|
Мектеп : |
«№12 Бастауыш мектеп»КММ |
|||||
|
Пәні: Бөлім : |
Әдебиеттік оқу Уақыт |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Жағалбай Рысгүл Сүлейменқызы |
|||||
|
Күні: |
23.11.2023ж |
|||||
|
Сынып:3А |
Қатысушылар саны:19 |
Қатысушылар саны |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№34 Түскі тамақ – күшті тамақ.Түскі тамақ. Ертай Ашықбаев |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: шығарманы мәнерлеп оқиды, тақырыбын анықтайды және негізгі ойды білдіріп тұрған сөйлемді табады. Көптеген оқушылар: берілген тақырыпта әңгімелеп, өз ойымен бөлісе алады. Кейбір оқушылар: берілген тақырыпқа сай мақал-мәтелдер айта алады,. |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
Дұрыс тамақтану мәдениетін түсінеді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 2 минут
5-мин
|
Ынтымақтастық атмосферасы Уақыттан асқан билік
жоқ, Топқа бөлу 1-топ «Таңғы ас» 2-топ «Түскі ас» 3-топ «Кешкі ас» Өткен тақырыпқа шолу М.Иманжановтың «Қысқы кеш» шығармасы. «Сиқырлы таяқша » әдісі арқылы үй жұмысын сұрау. -«Кейіптеу » дегеніміз не? - М.Иманжанов туралы не білесің? - «Қысқы кеш» мәтініндегі кейіптер? - «Қысқы кеш» мәтініндегі кейіптеу сөздерді тап. Мәтінде ақынның көңіл-күйі қандай? Қай мәтін түріне жатады? |
Топқа бөлінеді Оқу тапсырмасын мазмұндайды. Сұрақтарға жауап береді. |
Бағалау «Дәрумендер»
|
Акт тақта, бағалау парақшалары,үлестірмелі парақтар, презентация,Интернет ресурстар.
|
||
|
7 мин |
Жаңа сабақ.Тақырыпты ашу. «Дұрыс тамақтану» видеоролик тыңдау - Тамақтану адамға не үшін қажет? -Адам күніне неше уақыт тамақтанады? Атаңдар. -Қандай ұлттық тағамдарды атай аласыңдар? -Өздерің қандай тағам түрін дайындай аласыңдар? -Қай уақыттағы тамақ сіңімді болады? |
видеоролик тыңдайды Сұрақтарға жауап береді. Тақырыпты ашады. |
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 6 мин 4минут 2 минут |
ҚБ 1 тапсырма ОДД: Білу (оқушы әдістер мен жұмыстың орындалу ретін біледі). Тақырыпты болжау. «А» дәрумені - Оқылым. «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі Тағам түрлеріне зер сал. Осы тағамдарды берілген нақыл сөздерге қарай топтастыр. Мақалдың мағынасын түсіндіреді. 1-топ «Таңғы асты тастама» 2-топ «Түскі тамақ-күшті тамақ» 3-топ «Кешкі асқа қарама» Түсіну. Тыңдалым. Мәтінмен жұмыс. Авторы:Ертай Ашықбаев «Түскі тамақ» өлеңін тыңда Тыңдалған мәтіндерін тізбектеп оқыту. ( 4минут) Түскі тамақ өлеңінде апасы қандай тағамдар ұсынады? -Өлеңде аталған тағам түрлерін атап айтыңдар. Жазылым Мәтіннен негізгі ойды білдіретін сөйлемді жазып алыңдар. (2 минут) «Түскі тамақ-күшті тамақ,татымды» ЕББҚ ететін (ойлау деңгейі төмен ) балаға тапсырма Өлеңді оқиды . |
Суреттерді топтастырады. Өлеңді оқиды. Сұрақтарға жауап береді.
БК:Өлеңдегі негізгі ойды табады. Негізгі ойды дәптерге жазады. |
Бағалау критерийі Шығарманы дауыстап түсініп, рөлге бөліп, мәнерлеп, теріп оқиды;
Дескриптор:- - Тағамдарды берілген топтарға қарай топтастырады -1балл. Өлеңді түсініп оқиды.2 балл
Дескриптор:- - Негізгі ойды білдіретін сөйлемді тауып, жазып алады 1 балл |
Оқулық
оқулық
дәптер |
||
|
3 мин |
Сергіту сәті«Дұрыс тамақтану» мультфилімін көрсету |
Балалар бірге көреді |
Жарайсыңдар |
|
||
|
6 мин |
ҚБ 2 тапсырма ОДД:білу,түсіну,қолдану Жұптық жұмыс «В6,В12,С» дәрумендері «Суретті»тапсырмалар. Мәтіндегі тағам түрлеріне тиісті үш сөз айтады.Әр жұпқа суреттер беріледі. Сорпа,қуырдақ,салат,палау,құс еті,балық,компот,айран,сүзбе |
. - Тағам түрлерін атап, оларға қатысты сөздер айтады
|
Бағалау критерийі Шығарманың тақырыбын анықтау және негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін, сөйлемді табады .Дескриптор Бір тағамның атына қатысты үш сөз айтады. -3 балл |
|
||
|
8 мин |
ҚБ 3 тапсырма ОДД:Қолдану Топтық жұмыс «D, E, K» дәрумендері Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады. 1-топ:Кластер құрастыру Пайдалы тағам Зиянды тағам 2-топ Дұрыс тамақтану ережесін құрастыру 3-топ: - Тамақтану тақырыбына сай мақал-мәтелдер айт. «Ас адамның арқауы» тақырыбы бойынша сөйлеу Топ мүшелері постер қорғайды |
Топтасып тапсырманы орындайды Сұраққа жауап береді |
Дескриптор Пайдалы, зиянды тағамдар кластер құрастырады-1балл Дұрыс тамақтану ережесін құрастырады-1балл Ас – адамның арқауы» деген тақырыпта пікір білдіреді-3балл |
слайд
С |
||
|
Кері байланыс 2 мин |
Рефлексия: «Мен күлгенді ұнатамын» әдісі Күлкі- көңіл күйдің сиқырлы кілті.Адам күлгенде өз көңіл күйін, өз денсаулығын жақсартады және айналасындағы адамдардың көңіл күйімен денсаулығына жақсы әсер береді. Әрқашанда осындай жылы сөздермен және жылы жүрегіміз, әдемі күлкімізбен бір - бірімізді қуанта берейік. Оқу тапсырмасы: Өлеңді жаттап алыңдар. |
Балалар бір-біріне жақсы көңіл күй сыйлайды
|
ҚБ қойылады. Жинаған дәрумендерінің санын санайды. |
|
||
шағым қалдыра аласыз



уреттер














