Тексерілді: К.Абдрахманов
|
Машықтанушының аты-жөні: |
Жолкелдиева Динара |
|||||
|
Күні: |
22.11.2021 ж |
|||||
|
Сынып:3 |
Қатысушылар саны:5 |
Қатыспағандар саны:0 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Түскі тамақ-күшті тамақ |
|||||
|
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары |
3.2.3.1 – шығарманың тақырыбын анықтау және негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін, сөйлемді табу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Оқушылардың барлығы: мәтіннің тақырыбын анықтай алады, негізгі ойды табады. Оқушылардың көбі: шығармашылыққа негізделген сұрақтар қояды. Оқушылардың кейбірі:берілген тақырып бойынша ой қорыту жасай алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы. |
|
|||||
|
Сабақтыңкезең уақыты |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу Оқушылырды түгелдеу Оқу құралдарын тексеру Жұмыс ережесін келісу
ІІ. Өткенді бекіту. «Ыстық доп» әдісі арқылы өткен білімді пысықтау.
|
Мұғаліммен сәлемдеседі. Жұмыс ережесін келіседі. |
От шашу әдісі |
Доп |
||
|
Жаңа сабақ |
-Балалар, біздерге қыс мезгілінде күшті, қуатты жүруімізге не көмектеседі. Өте жақсы. Бүгінгі біздің тақырыбымыз «Түскі тамақ- күшті тамақ». Әрі қарай сабағымызды «Балдырған» кафесіне саяхатпен жалғастырамыз. -Балалар, кафеде қандай тағамдар барын білу үшін нені сұраймыз ? -Өте жақсы ! Сіздер осы кафенің ас мәзірімен таныса отырыңыздар. 1 –ас мәзірі. Топтастыру әдісі 89-беттегі суреттерді тамақтану кезеңдеріне топтастыр. Топтастырған тағамдарынды берілген нақыл сөздермен сәйкестендіріп, мағынасын түсіндір.
Тағам түрлеріне зер сал. Осы тағамдарды берілген нақыл сөздерге қарай топтастыр. Түсіндір.
2-ас мәзірі – Оқулықтағы «Түскі тамақ» мәтінін тыңда. Түскі тамақ Тыңдаңызшы, апам айтар ақылды: "Түскі тамақ - күшті тамақ, татымды. Дәмді сорпа тәбетіңді шақырар, Қуырдақ бар қасығыңды батырар. Салат та бар, пайдалынәрбұл аса, Палау да бар, дәмтатыпкөр, ұнаса. Үлгібойынша ас мәзіріндайындау. Қалауың не: құсетіме, балық па? Ішіп-жеп ал, қуатжина, жайраңда. Не сұрайсың: компот әлде айран ба? Ішіп-жеп ал, қуатжина, жайраңда. Түскітамақ – күштітамақ, татымды». ... Ұнатпаймын мен осы бірақылды |
-Дұрыс тамақтану -Ас мәзірін Суреттерді аттарына сәйкес топтастырады. Суреттер атауына сәйкес нақыл сөздерді сәйкестендіріп, мағынасын түсіндіреді. Мәтінді тыңдайды |
Смайликтер арқылы бағалайды |
Презинтация |
||
|
Ортасы |
Ш. Негізгі бөлім Дәптермен жұмыс 3-ас мәзірі. «Теріп жаз» әдісі Түскі тамақ өлеңінде апасы қандай тағамдар ұсынады? Тағамдарды теріп жаз. 4-ас мәзірі . «Топтастыру» әдісі Пайдалы және зиянды тағамдарды топтастыр. 5-ас мәзірі Сергіту сәті. Төрт орындық Шарты:Музыка ойнап тұрады , балалар орындықты айнала билейді. Музыка тоқтаған сәтте, орындық үстіндегі ақ қағазға мына мәліметтер тізбегін құрастырады. 1-орындықта- сүт өнімдерінің тізбегі 2 –орындықта – ұннан жасалатын тағамдар 3-орындықта- көкөністер тізбегі 4-орындықта-жемістер тізбегі 5- орындықта пайдалы тағамдар 6-ас мәзірі. Ойлан , бірік, бөліс әдісі Тапсырмасы: Өлеңде негізгі ойды білдіріп тұрған сөйлемді тауып жаз. «Түскі тамақ-күшті тамақ,татымды»
|
Өлеңнен түскі тағамдар тізбегін жазады Тағамдарды топтастырады. Орындықтағы қағаздарға аталған тақырыпқа жататын тағам түрлерінің тізбегін жасайды Өлеңде негізгі ойды білдіріп тұрған сөйлемді табады |
Смайлик арқылы бағалайды. «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалайды. Бас бармақ әдісі арқылы бағалайды |
Тағам түрлері Тапсырмалар
|
||
|
Соңы Кері байланыс |
Үй тапсырмасы: «Ас-адамның арқауы» тақырыбында топ алдында сөйлеуге дайындалу. « Алма ағашы» әдісі
|
Ойларын стикерге жазып алма ағашына жапсырады. |
«Алма ағашы» әдісі |
Алма ағашы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Түскі тамақ-күшті тамақ"3-сынып
Ашық сабақ "Түскі тамақ-күшті тамақ"3-сынып
Тексерілді: К.Абдрахманов
|
Машықтанушының аты-жөні: |
Жолкелдиева Динара |
|||||
|
Күні: |
22.11.2021 ж |
|||||
|
Сынып:3 |
Қатысушылар саны:5 |
Қатыспағандар саны:0 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Түскі тамақ-күшті тамақ |
|||||
|
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары |
3.2.3.1 – шығарманың тақырыбын анықтау және негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін, сөйлемді табу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Оқушылардың барлығы: мәтіннің тақырыбын анықтай алады, негізгі ойды табады. Оқушылардың көбі: шығармашылыққа негізделген сұрақтар қояды. Оқушылардың кейбірі:берілген тақырып бойынша ой қорыту жасай алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы. |
|
|||||
|
Сабақтыңкезең уақыты |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу Оқушылырды түгелдеу Оқу құралдарын тексеру Жұмыс ережесін келісу
ІІ. Өткенді бекіту. «Ыстық доп» әдісі арқылы өткен білімді пысықтау.
|
Мұғаліммен сәлемдеседі. Жұмыс ережесін келіседі. |
От шашу әдісі |
Доп |
||
|
Жаңа сабақ |
-Балалар, біздерге қыс мезгілінде күшті, қуатты жүруімізге не көмектеседі. Өте жақсы. Бүгінгі біздің тақырыбымыз «Түскі тамақ- күшті тамақ». Әрі қарай сабағымызды «Балдырған» кафесіне саяхатпен жалғастырамыз. -Балалар, кафеде қандай тағамдар барын білу үшін нені сұраймыз ? -Өте жақсы ! Сіздер осы кафенің ас мәзірімен таныса отырыңыздар. 1 –ас мәзірі. Топтастыру әдісі 89-беттегі суреттерді тамақтану кезеңдеріне топтастыр. Топтастырған тағамдарынды берілген нақыл сөздермен сәйкестендіріп, мағынасын түсіндір.
Тағам түрлеріне зер сал. Осы тағамдарды берілген нақыл сөздерге қарай топтастыр. Түсіндір.
2-ас мәзірі – Оқулықтағы «Түскі тамақ» мәтінін тыңда. Түскі тамақ Тыңдаңызшы, апам айтар ақылды: "Түскі тамақ - күшті тамақ, татымды. Дәмді сорпа тәбетіңді шақырар, Қуырдақ бар қасығыңды батырар. Салат та бар, пайдалынәрбұл аса, Палау да бар, дәмтатыпкөр, ұнаса. Үлгібойынша ас мәзіріндайындау. Қалауың не: құсетіме, балық па? Ішіп-жеп ал, қуатжина, жайраңда. Не сұрайсың: компот әлде айран ба? Ішіп-жеп ал, қуатжина, жайраңда. Түскітамақ – күштітамақ, татымды». ... Ұнатпаймын мен осы бірақылды |
-Дұрыс тамақтану -Ас мәзірін Суреттерді аттарына сәйкес топтастырады. Суреттер атауына сәйкес нақыл сөздерді сәйкестендіріп, мағынасын түсіндіреді. Мәтінді тыңдайды |
Смайликтер арқылы бағалайды |
Презинтация |
||
|
Ортасы |
Ш. Негізгі бөлім Дәптермен жұмыс 3-ас мәзірі. «Теріп жаз» әдісі Түскі тамақ өлеңінде апасы қандай тағамдар ұсынады? Тағамдарды теріп жаз. 4-ас мәзірі . «Топтастыру» әдісі Пайдалы және зиянды тағамдарды топтастыр. 5-ас мәзірі Сергіту сәті. Төрт орындық Шарты:Музыка ойнап тұрады , балалар орындықты айнала билейді. Музыка тоқтаған сәтте, орындық үстіндегі ақ қағазға мына мәліметтер тізбегін құрастырады. 1-орындықта- сүт өнімдерінің тізбегі 2 –орындықта – ұннан жасалатын тағамдар 3-орындықта- көкөністер тізбегі 4-орындықта-жемістер тізбегі 5- орындықта пайдалы тағамдар 6-ас мәзірі. Ойлан , бірік, бөліс әдісі Тапсырмасы: Өлеңде негізгі ойды білдіріп тұрған сөйлемді тауып жаз. «Түскі тамақ-күшті тамақ,татымды»
|
Өлеңнен түскі тағамдар тізбегін жазады Тағамдарды топтастырады. Орындықтағы қағаздарға аталған тақырыпқа жататын тағам түрлерінің тізбегін жасайды Өлеңде негізгі ойды білдіріп тұрған сөйлемді табады |
Смайлик арқылы бағалайды. «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалайды. Бас бармақ әдісі арқылы бағалайды |
Тағам түрлері Тапсырмалар
|
||
|
Соңы Кері байланыс |
Үй тапсырмасы: «Ас-адамның арқауы» тақырыбында топ алдында сөйлеуге дайындалу. « Алма ағашы» әдісі
|
Ойларын стикерге жазып алма ағашына жапсырады. |
«Алма ағашы» әдісі |
Алма ағашы |
||
шағым қалдыра аласыз















