Қысқа мерзімді сабақ
жоспары
|
Бөлім: |
Денелердің өзара әрекеттесуі. |
||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Ксенбаева Алия Азатовна |
||
|
Күні: 23.11.2023 |
2 - тоқсан |
||
|
Сынып: |
7 «Қ» |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Тығыздықты есептеу. |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.2.15 – тығыздықтың формуласын есептер шығаруда қолдану. |
||
|
Сабақтың мақсаты |
Тығыздықтың ұғымын біледі, формуласын жаза алады . Әр түрлі денелердің тығыздықтарын, есептеулер жүргізу арқылы анықтауды біледі. Есептеулер жүргізе отырып, тығыздықтың мәнін кестедегі мәнімен салыстырады, талдау жүргізеді. |
||
|
Бағалау критериі |
Тығыздықтың анықтамасын біледі және тығыздық формуласын пайдаланып есептеу жүргізе алады. |
||
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
|
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі
|
Ұйымдастыру. Білім алушылармен амандасып,оқу-құралдарын реттейді, зейінін сабаққа аударады.Бір-біріне жылы лебіз білдіру арқылы жақсы көңіл- күй қалыптастыру. Білім алушылар Flippity онлайн платформа арқылы бойынша 4 топқа бөлінеді. І тапсырма. Өткен сабақты еске түсіру мақсатында Wordwall платформасындағы тапсырманы барлық оқушыларға орындатады.
|
Білім алушылар амандасып,оқу-құралдарын реттейді. Оқушылар бір-біріне жылы лебіз айтып,жақсы көңіл-күй сыйлайды.
Оқушылар бөлінгендеріне қарай 4 топқа бөлініп отырады. Топ басшыларға бағалау парағы таратылады. І тапсырма.(Жеке жұмыс) Үй тапсырмасын: «Викторина» әдісі Wordwall платформасында берілген тапсырманы барлық оқушылар орындайды.
|
Жақсы тілектер айтылады. Тапсырманы дұрыс орындаған оқушыларға балл қойылады. Қолдау көрсету мақсатында:керемет,жарайсың т.б.сөздер айтылады
|
Интербелсенді тақта, интернет Flippity онлайн платформасы Wordwall платформасында https://wordwall.net/ru/resource/63682670
|
|
Cабақтың ортасы . |
ІІ тапсырма. Білім алушыларға видеоматериал көрсетіліп, видео арқылы әртүрлі заттардың тығыздықтарына байланысты сұйықтар мұнарасы жасалғанын көруге болады. 1.«Ойлан,бірік,бөліс» әдісі арқылы жұптық жұмыс беріледі. Шаруашылық құрылымын салаларға жіктеп,сипаттау ұсынылады ІV тапсырма Оқушыларға деңгейлік есептер беріледі.
|
ІІ тапсырма. АКТ арқылы берілген видеоны көріп,танысады. Қойылған сұраққа жауап береді?
Тақырыпты тәжірибе арқылы игеру «Қара жәшік» әдісі арқылы әртүрлі заттардың тығыздығын, сынып бөлмесіндегі ауаның массасын анықтау. ІV тапсырма Берілген деңгейлік есептерді тақтаға шығарады. А
В
С
|
Топтық бағалау. Әрбір тәжірибені дұрыс жасаған топқа балл қойылады. Есептерді дұрыс шығарған оқушыларға балл қойылады.
|
АКТ, видео Көлемдері бірдей, массалары әртүрлі денелер, күрделі көлемді дене, сызғыш, мензурка, су, өлшеуіш рулетка АКТ, слайд
|
|
Сабақтың соңы |
Қорытынды. Сабақты қорытындылау мақсатында оқулықтан сұрақтар беріледі. Кері байланыс. Білім алушылардан бүгінгі өтілген сабақ бойынша Classroomscren қосымшасы арқылы кері байланыс жүргізіледі. Үйге тапсырма беріледі.
Бағалау Сабақтың басында топ басшыларға берілген бағалау парағы арқылы оқушыларды бағалау. |
Білім алушылар берілген тапсырманы орындайды. Сұрақтарға жауап береді. Білім алушылар Classroomscren қосымшасы арқылы кері байланыс жасайды. Үй тапсырмасын жазып алады.
Топ басшылары бағалау парағына топ мүшелерін жазып, балдарын жазып отырады.
|
Барлық сұраққа дұрыс жауап берген оқушыларға балл қойылады. Қолдау көрсету:керемет,жарайсың т.б.
|
Физика У.Қ.Тоқбергенова Б.А.Кронгарт 68 – беттегі сұрақтар https://classroomscreen.com/app |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Тығыздықты есептеу.
Ашық сабақ. Тығыздықты есептеу.
Қысқа мерзімді сабақ
жоспары
|
Бөлім: |
Денелердің өзара әрекеттесуі. |
||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Ксенбаева Алия Азатовна |
||
|
Күні: 23.11.2023 |
2 - тоқсан |
||
|
Сынып: |
7 «Қ» |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Тығыздықты есептеу. |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.2.15 – тығыздықтың формуласын есептер шығаруда қолдану. |
||
|
Сабақтың мақсаты |
Тығыздықтың ұғымын біледі, формуласын жаза алады . Әр түрлі денелердің тығыздықтарын, есептеулер жүргізу арқылы анықтауды біледі. Есептеулер жүргізе отырып, тығыздықтың мәнін кестедегі мәнімен салыстырады, талдау жүргізеді. |
||
|
Бағалау критериі |
Тығыздықтың анықтамасын біледі және тығыздық формуласын пайдаланып есептеу жүргізе алады. |
||
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
|
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі
|
Ұйымдастыру. Білім алушылармен амандасып,оқу-құралдарын реттейді, зейінін сабаққа аударады.Бір-біріне жылы лебіз білдіру арқылы жақсы көңіл- күй қалыптастыру. Білім алушылар Flippity онлайн платформа арқылы бойынша 4 топқа бөлінеді. І тапсырма. Өткен сабақты еске түсіру мақсатында Wordwall платформасындағы тапсырманы барлық оқушыларға орындатады.
|
Білім алушылар амандасып,оқу-құралдарын реттейді. Оқушылар бір-біріне жылы лебіз айтып,жақсы көңіл-күй сыйлайды.
Оқушылар бөлінгендеріне қарай 4 топқа бөлініп отырады. Топ басшыларға бағалау парағы таратылады. І тапсырма.(Жеке жұмыс) Үй тапсырмасын: «Викторина» әдісі Wordwall платформасында берілген тапсырманы барлық оқушылар орындайды.
|
Жақсы тілектер айтылады. Тапсырманы дұрыс орындаған оқушыларға балл қойылады. Қолдау көрсету мақсатында:керемет,жарайсың т.б.сөздер айтылады
|
Интербелсенді тақта, интернет Flippity онлайн платформасы Wordwall платформасында https://wordwall.net/ru/resource/63682670
|
|
Cабақтың ортасы . |
ІІ тапсырма. Білім алушыларға видеоматериал көрсетіліп, видео арқылы әртүрлі заттардың тығыздықтарына байланысты сұйықтар мұнарасы жасалғанын көруге болады. 1.«Ойлан,бірік,бөліс» әдісі арқылы жұптық жұмыс беріледі. Шаруашылық құрылымын салаларға жіктеп,сипаттау ұсынылады ІV тапсырма Оқушыларға деңгейлік есептер беріледі.
|
ІІ тапсырма. АКТ арқылы берілген видеоны көріп,танысады. Қойылған сұраққа жауап береді?
Тақырыпты тәжірибе арқылы игеру «Қара жәшік» әдісі арқылы әртүрлі заттардың тығыздығын, сынып бөлмесіндегі ауаның массасын анықтау. ІV тапсырма Берілген деңгейлік есептерді тақтаға шығарады. А
В
С
|
Топтық бағалау. Әрбір тәжірибені дұрыс жасаған топқа балл қойылады. Есептерді дұрыс шығарған оқушыларға балл қойылады.
|
АКТ, видео Көлемдері бірдей, массалары әртүрлі денелер, күрделі көлемді дене, сызғыш, мензурка, су, өлшеуіш рулетка АКТ, слайд
|
|
Сабақтың соңы |
Қорытынды. Сабақты қорытындылау мақсатында оқулықтан сұрақтар беріледі. Кері байланыс. Білім алушылардан бүгінгі өтілген сабақ бойынша Classroomscren қосымшасы арқылы кері байланыс жүргізіледі. Үйге тапсырма беріледі.
Бағалау Сабақтың басында топ басшыларға берілген бағалау парағы арқылы оқушыларды бағалау. |
Білім алушылар берілген тапсырманы орындайды. Сұрақтарға жауап береді. Білім алушылар Classroomscren қосымшасы арқылы кері байланыс жасайды. Үй тапсырмасын жазып алады.
Топ басшылары бағалау парағына топ мүшелерін жазып, балдарын жазып отырады.
|
Барлық сұраққа дұрыс жауап берген оқушыларға балл қойылады. Қолдау көрсету:керемет,жарайсың т.б.
|
Физика У.Қ.Тоқбергенова Б.А.Кронгарт 68 – беттегі сұрақтар https://classroomscreen.com/app |
шағым қалдыра аласыз


















