|
Бекітемін Оқу ісі жөніндегі орынбасары А.Ы.Коптлеуова |
||||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
№273 орта мектеп |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Уақыт |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бекенова А.И. |
|||||
|
Күні: |
07.11.2024 |
|||||
|
Сынып: 3 Б |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№39 сабақ.Тура және ауыспалы мағыналы сөздер. 9-11 жаттығулар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.2.1 тура және ауыспалы мағыналы сөздердің мағынасын ажырата білу, сөйлеу барысында қолдану 3.1.2.1* мәтіннің тақырыбы мен берілген суреттер, фото, диаграмма бойынша мәтіннің мазмұнын болжау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің тақырыбы мен берілген суреттер, фото, диаграмма бойынша мәтіннің мазмұнын болжайды Тура және ауыспалы мағынадаңы сөздердің мағынасын ажыратады Сөйлеу барысында ауыспалы мағынадағы сөздерді қолдана алады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Өзгені тыңдау, түсіну және диалог жүргізе алу Апта дәйексөзі: Халқыңа адал бол,жауыңа қатал бол, досыңа адал бол! |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал «Амандасу» әдісі Музыка әуенімен қозғала отырып, амандасу түрлерін көрсетеді Үй тапсырмасын тексеру Оқу тапсырмасын тексеру: «Ұшақ» әдісі Сұрақтарға жауап береді. Жаңа тақырып Айтылым. Оқылым ФС тапсырмасы «Фри»әдісі. 9-жаттығу. Жұмбақты оқып, шешуін тап. Таңдайы тақ, тақ, Талмайтын неткен жақ! Бір өзінде екі тіл, Сөйлемейді бірақ. Ж: Сағат • Жұмбақтағы қарамен берілген сөздерге назар аудар. Бұл сөздер нені білдіреді? • Тіл сөзі қандай мағыналарда қолданылады? • Сағат не үшін керек? • Суреттегі сағаттарға қара. Суреттер бойынша сағаттың шығу тарихын болжап көр. • Отбасы мүшелері қай сағат түрін пайдаланады? Сен өзің қай сағат түрін қолданасың? 10- жаттығу Берілген сөздер тобын пайдаланып, сөйлем құрап жаз. Алтын уақыт, алтын сағат. • Берілген сөздер тобында алтын сөзі қандай мағынада қолданылып тұр деп ойлайсың? • Алтын уақыт деп неліктен айтады? • Өзің уақытты қалай пайдаланасың? Осы сұрақтың жауабын топта талқылауға қатыс. Сөздер өзінің негізгі мағынасынан басқа мағынада да қолданылады: тіл дене мүшесі – тура мағына сағаттың тілі – ауыспалы мағына 11- жаттығу. Тиісті тыныс белгісін қойып, өлеңді көшіріп жаз. Жаз көрпені кісі күт, Қонақ келсе үйге құт. Жаз әріпті сандарды, Жазу – өнер сындарлы*.
«Балдырған» журналынан • Қарамен берілген сөздердің мағынасын түсіндір. • Өзің үйге келген қонақты қалай қарсы аласың? Ойыңмен
|
Амандасады Жақсы тілектер айтады. Үй тапсырмасын тексертеді. Тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды Көркем жазады Тапсырманы орындайды. Тапсырманы орындайды. Кері байланыс жасайды. |
ҚБ: «Монета» әдісі Дескриптор: Оқу тапсы-рмасын тек-середі-1б Сұрақтарға жауап береді-1б ҚБ: «Монета» әдісі Дескриптор: Жұмбақты оқиды-1б Шешуін табады-1б Өте жақсы оқыдың! ҚБ: «Монета» әдісі Дескриптор: Көркем жазады-1б Берілген сөздер тобын пайдаланып, сөйлем құрап жазады-1б
ҚБ: «Монета» әдісі Дескриптор: Тиісті тыныс белгісін қойып, өлеңді көшіріп жаз.ады-1б Көркем жазады-1б «Білім шыңы» әдісі |
Көңіл күй стикерлері Суреттер Суреттер Қималар Оқулық оқулық Таратпа
паааа Оқушы жұмысы
Оқулық Суреттер Таратпа парақтар Суреттер Таратпа парақтар Суреттер Таратпа парақтар Суреттер Таратпа парақтар Суреттер Таратпа парақтар Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: Тура және ауыспалы мағыналы сөздер
Ашық сабақ: Тура және ауыспалы мағыналы сөздер
|
Бекітемін Оқу ісі жөніндегі орынбасары А.Ы.Коптлеуова |
||||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
№273 орта мектеп |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Уақыт |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бекенова А.И. |
|||||
|
Күні: |
07.11.2024 |
|||||
|
Сынып: 3 Б |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№39 сабақ.Тура және ауыспалы мағыналы сөздер. 9-11 жаттығулар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.2.1 тура және ауыспалы мағыналы сөздердің мағынасын ажырата білу, сөйлеу барысында қолдану 3.1.2.1* мәтіннің тақырыбы мен берілген суреттер, фото, диаграмма бойынша мәтіннің мазмұнын болжау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің тақырыбы мен берілген суреттер, фото, диаграмма бойынша мәтіннің мазмұнын болжайды Тура және ауыспалы мағынадаңы сөздердің мағынасын ажыратады Сөйлеу барысында ауыспалы мағынадағы сөздерді қолдана алады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Өзгені тыңдау, түсіну және диалог жүргізе алу Апта дәйексөзі: Халқыңа адал бол,жауыңа қатал бол, досыңа адал бол! |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал «Амандасу» әдісі Музыка әуенімен қозғала отырып, амандасу түрлерін көрсетеді Үй тапсырмасын тексеру Оқу тапсырмасын тексеру: «Ұшақ» әдісі Сұрақтарға жауап береді. Жаңа тақырып Айтылым. Оқылым ФС тапсырмасы «Фри»әдісі. 9-жаттығу. Жұмбақты оқып, шешуін тап. Таңдайы тақ, тақ, Талмайтын неткен жақ! Бір өзінде екі тіл, Сөйлемейді бірақ. Ж: Сағат • Жұмбақтағы қарамен берілген сөздерге назар аудар. Бұл сөздер нені білдіреді? • Тіл сөзі қандай мағыналарда қолданылады? • Сағат не үшін керек? • Суреттегі сағаттарға қара. Суреттер бойынша сағаттың шығу тарихын болжап көр. • Отбасы мүшелері қай сағат түрін пайдаланады? Сен өзің қай сағат түрін қолданасың? 10- жаттығу Берілген сөздер тобын пайдаланып, сөйлем құрап жаз. Алтын уақыт, алтын сағат. • Берілген сөздер тобында алтын сөзі қандай мағынада қолданылып тұр деп ойлайсың? • Алтын уақыт деп неліктен айтады? • Өзің уақытты қалай пайдаланасың? Осы сұрақтың жауабын топта талқылауға қатыс. Сөздер өзінің негізгі мағынасынан басқа мағынада да қолданылады: тіл дене мүшесі – тура мағына сағаттың тілі – ауыспалы мағына 11- жаттығу. Тиісті тыныс белгісін қойып, өлеңді көшіріп жаз. Жаз көрпені кісі күт, Қонақ келсе үйге құт. Жаз әріпті сандарды, Жазу – өнер сындарлы*.
«Балдырған» журналынан • Қарамен берілген сөздердің мағынасын түсіндір. • Өзің үйге келген қонақты қалай қарсы аласың? Ойыңмен
|
Амандасады Жақсы тілектер айтады. Үй тапсырмасын тексертеді. Тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды Көркем жазады Тапсырманы орындайды. Тапсырманы орындайды. Кері байланыс жасайды. |
ҚБ: «Монета» әдісі Дескриптор: Оқу тапсы-рмасын тек-середі-1б Сұрақтарға жауап береді-1б ҚБ: «Монета» әдісі Дескриптор: Жұмбақты оқиды-1б Шешуін табады-1б Өте жақсы оқыдың! ҚБ: «Монета» әдісі Дескриптор: Көркем жазады-1б Берілген сөздер тобын пайдаланып, сөйлем құрап жазады-1б
ҚБ: «Монета» әдісі Дескриптор: Тиісті тыныс белгісін қойып, өлеңді көшіріп жаз.ады-1б Көркем жазады-1б «Білім шыңы» әдісі |
Көңіл күй стикерлері Суреттер Суреттер Қималар Оқулық оқулық Таратпа
паааа Оқушы жұмысы
Оқулық Суреттер Таратпа парақтар Суреттер Таратпа парақтар Суреттер Таратпа парақтар Суреттер Таратпа парақтар Суреттер Таратпа парақтар Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз
















