Күні:08.12.17 жылСынып: 1 | Қатысқандар саны: 4Қатыспағандар саны:- |
Сабақтың тақырыбы | Мен және табиғат. Ү дыбысы мен әрпі. |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту 1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту |
Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
Пәнаралық байланыс | Өнер, ана тілі сабағы |
АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым.видео |
Тілдік құзыреттілік | Ү дыбысы мен әрпі. |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басыЫнтымақтастық атмосферасын қалыптастыру3минут
Жаңа сабақты түсіндіру 7 минут
Сабақтың ортасы12минут
| І.Ұйымдастыру кезеңі.Біз қандаймыз, қандаймыз,Шұғылалы таңдаймыз.Күндей күлімдейміз,Еш уайымды билмеймиз.– Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!ІІ.Өткенді қайталау.«Тез ойлан, тез айт» ойын арқылы сұрақ-жауап.-Сауат ашу сабағында не үйренеміз?-Дыбыстардың түрлерін айт?-Дауысты және дауыссыз дыбыстар қандайтүспен булгіленеді?-Дыбыс дегеніміз не?-Сонымен сауат ашу сабағында не үйренеміз екен ? Хормен айтқызуға немесе жеке бір оқушыдан сұрауға болады.
Миға шабуыл. -Бұл қай ертегінің суреті?-Ертегі нелер туралы?-Бұл ертегіде қай жануардың суреті жоқ?ІІІ.Жаңа сабақ.1.Тақырыпты хабарлау, мақсатымен таныстыру.2.Ү ү дыбысы мен әрпін таныстыру, хормен айтқызу, ү дыбысына басталатын сөздер айтқызу.3. Үкі, үйрек, күшік деген сөздерге дыбыстық талдау жүргізу. 4. Үү дыбысы және арпине видео көрсету. |
Шаттық шебері
|
| 5. Тыңдалым және айтылым.Қандай жақсы! Сурет бойынша өлеңде не түсінді соны балалар айтады. Критерий:1.Тыңдалым және айтылым бойынша өлең не туралы екенің анықтайды.2.Сурет пен өлеңді пайдаланып, шағын әңгіме құрастыру.6.Оқылым. Дауыстап оқуды ұйымдастыру. |
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс |
Сергіту сәті1 минут | 7.Видео. «Көңілді күн» | Сергіту сәтіне арналған жинақ |
Аяқталуы 17 минут.
Қызықты тапсырма13 минут | 8.Жазылым. 47-бет.«Ілгіштер сөйлейді» ойыны.Критерий: 1. Адасқан әріптерден мағыналы сөз құрау.2.Сол құраған сөздерден сөйлем құрастыру.3. Сөйлемді сызбамен тақтада көрсету.4. Сөйлемдегі әр сөздерді буынға бөліп, сызбасын көрсету.IV. Қорытындылау.
| Дәптермен жұмыс. |
Сабақтың соңы4 минут
| V.Бағалау.Смайликтерді санай отырып, кімде көп смайлик жиналғаның анықтап алып, бағалау.-Балалар өздері мозайка құрап, «Өте жақсы!, Жарайсың!, Тамаша!, Жақсы.» деген сөз шығарып алады.( Бұл сөздерді мұғалім алдын ала болжап, дайындап келеді)VI.РефлексияБүгінгі сабақ ұнағаның-ұнамағаның, түсінгендерін-түсінбегендерін смайликтерге пришепка кыстыру арқылы көрсетеді.
|
|