Пән: Сауат ашу
Күні: 7. 12.
2018ж
Сынып: 1-сынып
|
Мектеп:Бейсенбек
Тайшапұлы
Мұғалімнің аты-жөні:
Көкишева Надира
|
Сабақ тақырыбы
|
Менің отбасым. Ұ дыбысы мен
әрпі.
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу
мақсаттары
|
1.2.9.1. Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен
сәйкестендіру.
1.1.4.1. Мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның
иллюстрациясы бойынша болжау.
1.2.1.2. Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі
кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу)
қолдану.
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар: . Әріпті танып, ажыратып және
оны дыбыспен сәйкестендіреді.
Көптеген оқушылар
: Мәтіннің мазмұнын тақырыбы
немесе оның иллюстрациясы бойынша
болжайды.
Кейбір оқушылар
: Оқудың түрлерін (буындап
оқиды, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқиды, түсініп оқиды)
қолданады.
|
Бағалау критерийлері
|
-әріптерді таниды және
ажыратады;
-әріпті дыбыспен сәйкестендіріп
оқиды;
|
-иллюстрация бойынша
мәтіннің мазмұнын болжап әңгімелейді;
|
-буындап немесе тұтас сөздермен
оқиды;
-түсініп оқиды;
|
Тілдік мақсаттар
|
Тілдік
дағдылар: Бейнежазба-тыңдалым,
«сәйкестендіру»әдісі-айтылым, дәптермен
жұмыс-жазылым,3-тапсырма-оқылым.
|
Терминалогия: буын-слога- , дыбыс-звук-,
сөз-слова-.
|
Сөз
тіркестері: ұ дыбысы, суретті
болжа
|
Құндылықтарды дарыту
|
Оқуға, білімге деген
қызығушылығын арттырып , еңбекке баулу.
Жеке және топта
жұмыс
жасай алу, ынтымақтастық.
|
Пәнаралық
байланыстар
|
Математика-«лото»
әдісі.
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
Бейнежазба
|
Бастапқы білім
|
Дыбыс, дауысты дыбыс, буын туралы
біледі.
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы
жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Психологиялық ахуал
қалыптастыру.
Үлкенге де сіз,
Кішіге де
сіз.
Сәлем беріп сіздерге ,
Бас иеміз
біз.
Ширату тапсырмасы
Дидактикалық ойын.
“Лото”
А Д Л Р Т
У Ш Н С О Ы
«Мозайка»
әдісі арқылы сыныпты үш топқа
бөлу.
|
Әріптер
|
Сабақтың ортасы
|
Бейнежазба көрсету. (1мин
18с)
Сабақтың тақырыбымен таныстыру, мақсатын
айқындау.
1-тапсырма. Суретпен жұмыс.
Топпен жұмыс. «Сәйкестендіру» әдісі
Дескриптор:
-суретпен сөзді
сәйкестендіреді;
-суретке тиесілі заттардың
атауындағы жаңа дыбыстарды табады;
-әр заттың өмірде
қажеттілігіне байланысты
әңгімелейді.
Кері
байланыс: қолшапалақ арқылы топты
бағалау.
Сергіту
сәті: Қанат жайып
қалықтап,
Құс сияқты күйге
енем.
Асықпаймын үйге
мен
Жаңа әріппен
танысып,
Жазу жазып
үйренем.
2-тапсырма. Дәптермен
жұмыс.
Дескриптор:
-әріп элеметтерін дұрыс
жазады;
-әріптерді бір-бірімен
байланыстырады;
-жазу жолын
сақтайды.
3 –
тапсырма.
Сөздерді оқу. Жеке
жұмыс.
Дескриптор:
-буындып оқиды, тұтастай
оқиды;
-сөздердің мағынасын
ажыратады;
-ұ дыбысы қай буында
кездесетінін анықтайды.
|
АКТ
Сурет
Ұ дыбысының баспа, жазба
түрі
Суреттер, сөздер
|
Сабақтың соңы
|
Рефлексия (жеке,жұпта,топта,
ұжымда)
«Ілмек сұрақ » кері
байланысы. Оқушыларда қызыл, жасыл және
көк түсті ілмек бар, оны олар өз парталарына немесе тақтаға
іледі.
Қызыл -
түсінбеймін,
Көк – Менің сұрағым
бар.
Жасыл -барлығы
түсінікті.
Оқушылар ілмек түстерін пайдалана отырып, өздерін
бағалайды.
|
|
Саралау
Барлық
оқушылар: . Әріпті танып, ажыратып және
оны дыбыспен сәйкестендіреді.
Көптеген оқушылар
: Мәтіннің мазмұнын тақырыбы
немесе оның иллюстрациясы бойынша
болжайды.
|
Бағалау
Басбармақ, қолшапалақ, ақылды
үкі.
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының
сақталуы
|
Кейбір оқушылар
: Оқудың түрлерін (буындап
оқиды, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқиды, түсініп оқиды)
қолданады.
|
|
Математика
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған
ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?Жеткізбесе,
неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай
ауытқулар болды, неліктен?
|
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы
да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту
туралы да, оқу туралы да
ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген
оқушылардың
жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі
сабақтарда неге көңіл бөлу
қажет?
|