Ашық сабақ Үйсіндер

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ашық сабақ Үйсіндер

Материал туралы қысқаша түсінік
Материал тарих пәнінің мұғалімдеріне қажет
Материалдың қысқаша нұсқасы

Күні: 06.11.2018 ж

Тақырыбы

Надпись 1

Бекітемін

Оқу ісінің меңгерушісі:

___________ Ш.Жиенқұлова

«_____»_________2018 жыл




Үйсіндер мемлекеті


Мақсаты

Оқушыларға Қазақстан аумағында қалыптасқан мемлекеттік бірлестіктердің бірі үйсіндердің қоныстары, экономикалық жағдайы, қоғамдық құрылысы жөнінде мәлімет беру. Жаңа жағдайда өз бетімен білімді қолдануға ықпал ету, белсенділігі мен қызығушылығын арттыру.Топтық жұмыстар орындай отырып, өзара ынтымақтастық орнату.

Жалпы мақсат

Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру

Күтілетін нәтиже

Оқушылардың ойлау, есте сақтау қабілеттері анықталады.
Отанына, өз тарихына деген сүйіспеншілігі артады
.

7 модульдің қолданылуы

АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”.


Қолданылатын әдіс-тәсілдер

Сәйкестендіру,конверт-сұрақ, 5R, қайталау бұрышы, «блоб» ағашы

Қолданылатын ресурстар

маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен амандасу,түгелдеу.

Оқушылардың мұндағы мақсаты жаңа сөздер арқылы өз жұптарын тауып, топ болып құралу



Білім






Қызығушылығн ояту







Сәйкестендіру тест арқылыүй тапсырмасын сұрау.




Гуньмо,Қызыл Аңғар,Чжан-Цян сөздері арқылы топқа бөліну.




Үйге берілген тапсырманы сәйкестендіру тест арқылы сұрау.

1.Смайлик арқылы бағалау




Жаңа сөздер арқылы сабаққа назарын аудару.





Тақырып бойынша бейне таспа көрсету. 6 минут

Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген тапсырмаларды қатесіз жеке орындау, үй тапсырмасына жауап беру.

Ойланып жауап беру арқылы сабаққа деген ынталары артады





Алғашқы түсінік қалыптасады.

Түсіну

Өткен тақырыпты меңгертуде «Конверт-сұрақ» әдісін қолдану және жаңа тақырыпқа бастама

10 минут

Сабақта қолданылатын әдіс оқушыларды сыни ойлауына ықпал етеді. Мұнда әр бала, өз ойын айтып,шығармашылығын қалыптастырады. Ол дегеніміз – бала бұрын тек тыңдаушы болса, енді ізденуші, өз ойын дәлелдеуші, ұйымдастырушы рөлін атқарады. Сын тұрғысынан ойлау қабілеттері сабақ үстіндегі проблемалық сұрақтарды шешу кезінде, бір сұраққа бірнеше нұсқада жауап берумен және ситуациялық жағдайлардан жол тауып шығу әрекеттерінен байқалады.

2.Қолтаңба арқылы бағалау.

Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген сұрақтарға жауап беріп, өз ой-пікірлерімен санаса білу, өткен сабақтарды қайталау

Берілген тапсырмаларды топпен жасайды.

1-топ Үйсіндердің қоныстануы (картамен жұмыс).

2- топ Қытаймен қарым –қатынасы (әңгімелеу)

3-топ Саяси қоғамдық құрлысы ( мемлекеттік лауазымдарын сызба бойынша орналастып айту).


Қолдану

Жұптық әңгіме» әдісін пайдаландым арқылы меңгерту /8 мин/



Ерекше?


Атақты?


Есте қалатыны?


Жаңғырық?


Нәтижелі?


Айрықша, мәнді?



«5R» тапсырмасы орындауға ұсынылады топтағы оқушылар алдағы үйтапсырмаларда оқып –тыңдап,игерген ақпараттан төмендегі кестеде көрсетілген маңыздылықтарын айту.

3. Смайлик арқылы бағалау.

Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айту

Әдіс бойынша жаңа тақырыпты меңгереді және оөз пікірлерін ортаға салады

Талдау

«Қайталау үшбұрышы» арқылы жалыпы бүгінгі сабақты меңгерту іс-әрекетіне балайнысты сабақты талдау







Әр топқа жаңа тақырып төңірегінде тапсырмалар татату, Әр топ өз беттеріншге ақылдасып, нәтижесінде топтаса отырып ортақ жауап табады, сол арқылы тақырыптың мағанасын ашады.

Берілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға нақты жауап беру, өзара пікір алмасады, топпен, жек дара тапсырмаларды орындайды, нәтижесінде топтаса отырып ортақ жауап табу керек

Бағалау

Өз ара бағалау (2 мин)


«Білім» ағашымен бағалау



Әр топ бір -бірін бағалау.


Кері байланыс

Түстер арқылы.

1.қызыл

2.сары

3.жасыл

















































Үй тапсырмасы

1.Сақ тайпасы нешеге бөлінеді? Б.з.б 8-4.ғ

2.Сақ тайпасы қай ғасырды қамтиды? Хаома суының дайындайтын сақтар

3.К.А.Ақышов кім? Б.з.б 5-4.ғ Алтын адамды зерттеген ғалым

4.Сақ тайпасын зерттеген грек ғалымы кім? Гередот

5.Сақ патшайымы кім? Томирис

6.Қандай елдермен соғысқан? Грекия,Египет

7.Парсы патшасы Кирді жеңген кім? Томирист

8.Тиргахауда сақтар дегеніміз кім? 3

9.Қандай өнері жақсы дамыды? Зергерлік өнер

10Хаомаварга сақтар дегеніміз кім? Шошақ бөрікті сақтар



Үй тапсырмасы

1.Сақ тайпасы нешеге бөлінеді? Б.з.б 8-4ғ

2.Сақ тайпасы қай ғасырды қамтиды? Хаома суының дайындайтын сақтар

3.К.А.Ақышов кім? Б.з.б 5-4ғ Алтын адамды зерттеген ғалым

4.Сақ тайпасын зерттеген грек ғалымы кім? Гередот

5.Сақ патшайымы кім? Томирис

6.Қандай елдермен соғысқан? Грекия,Египет

7.Парсы патшасы Кирді жеңген кім? Томирист

8.Тиргахауда сақтар дегеніміз кім? 3

9.Қандай өнері жақсы дамыды? Зергерлік өнер

10Хаомаварга сақтар дегеніміз кім? Шошақ бөрікті сақтар




Үй тапсырмасы

1.Сақ тайпасы нешеге бөлінеді? Б.з.б 8-4ғ

2.Сақ тайпасы қай ғасырды қамтиды? Хаома суының дайындайтын сақтар

3.К.А.Ақышов кім? Б.з.б 5-4ғ Алтын адамды зерттеген ғалым

4.Сақ тайпасын зерттеген грек ғалымы кім? Гередот

5.Сақ патшайымы кім? Томирис

6.Қандай елдермен соғысқан? Грекия,Египет

7.Парсы патшасы Кирді жеңген кім? Томирист

8.Тиргахауда сақтар дегеніміз кім? 3

9.Қандай өнері жақсы дамыды? Зергерлік өнер

10Хаомаварга сақтар дегеніміз кім? Шошақ бөрікті сақтар



Үй тапсырмасы

1.Сақ тайпасы нешеге бөлінеді? Б.з.б 8-4ғ

2.Сақ тайпасы қай ғасырды қамтиды? Хаома суының дайындайтын сақтар

3.К.А.Ақышов кім? Б.з.б 5-4ғ Алтын адамды зерттеген ғалым

4.Сақ тайпасын зерттеген грек ғалымы кім? Гередот

5.Сақ патшайымы кім? Томирис

6.Қандай елдермен соғысқан? Грекия,Египет

7.Парсы патшасы Кирді жеңген кім? Томирист

8.Тиргахауда сақтар дегеніміз кім? 3

9.Қандай өнері жақсы дамыды? Зергерлік өнер

10Хаомаварга сақтар дегеніміз кім? Шошақ бөрікті с




1.Гуньмо 2.Қызыл Аңғар



1.Гуньмо 2.Қызыл Аңғар



1.Гуньмо 2.Қызыл Аңғар



1.Гуньмо 2.Қызыл Аңғар



1.Гуньмо 2.Қызыл Аңғар





3.Чжан-Цян 3.Чжан-Цян


3.Чжан-Цян 3.Чжан-Цян


3.Чжан-Цян















































«5 R» тапсырмасы

1.Ерекшелігі ?

Атақты?



2.Есте қалатын?

Жаңғырық?



3.Нәтежиелі?

Айырқша мәнді?



1.Ерекшелігі ?

Атақты?



2.Есте қалатын?

Жаңғырық?



3.Нәтежиелі?

Айырқша мәнді?





1.Ерекшелігі ?

Атақты?



2.Есте қалатын?

Жаңғырық?

Гуньмо



Кіші күнби



Күнби



Оңқа билер



Тулы



Қолбасты



Атқосшы



Ұлы белгі



Абыз




























































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
18.01.2019
451
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі