Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар. Пәні: Биология
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Өсімдіктермен жалпы танысу |
Мектеп: №12 С.Сейфуллин |
|||
|
Күні: 6.10.17ж |
Мұғалімнің аты - жөні: Құрманбек А |
|||
|
Сынып: 6б |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ұлпалар туралы түсінік. Өсімдік ұлпаларының түрлері. |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: |
Өсімдік ұлпаларының түрлерімен танысып, бір-бірінен айырмашылықтарын талдап, құрылысы мен қызметіне сипаттама беру. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
Өсімдік ұлпаларының түрлерімен танысып, олардың қай өсімдіктің қай мүшесінде бар екенін айта алады. |
||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
Өсімдік ұлпаларының түрлерімен танысып, бір-бірінен айырмашылықтарын талдап, құрылысының ерекшеліктері туралы айта алады |
|||
|
Кейбір оқушылар: |
Өсімдік ұлпаларының түрлерімен танысып, бір-бірінен айырмашылықтарын талдап, құрылысы мен қызметіне сипаттама бере алады. |
|||
|
Бағалау критерийлері: |
Өсімдік ұлпаларының түрлерімен танысып, бір-бірінен айырмашылықтарын талдап, құрылысы мен қызметіне сипаттама бере алады |
|||
|
Тілдік мақсаттар: |
Түзуші, негізгі, жабын, тірек, өткізгіш, бөліп шығарушы. |
|||
|
Құндылықтарға баулу: |
Ұлпалардың өсімдік үшін маңызына мән беру. |
|||
|
Пәнаралық байланыс: |
Жаратылыстану |
|||
|
Алдыңғы білім: |
Жасуша құрамындағы органикалық заттар: көмірсулар, нәруыздар, майлар және бейорганикалық заттар: су, тұз ерітінділері. |
|||
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы |
Сабақты ұйымдастыру. Ынтымақтастық атмосферасын орнату «Кім тапқыр» әдісі Оқушыларға берілген анықтамаларға бір сөзбен жауап жазулары тапсырылады
|
Сергіту сәті
Тапсырма сұрақтары |
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
«Топтық тергеу» әдісі І-топ. Түзуші және жабын ұлпалар ІІ-топ. Негізгі және тірек ұлпалары ІІІ-топ. Өткізгіш ұлпа VІ-топ . Бөліп шығарушы ұлпа
Әр топқа берілген тапсырмаға дайындалып, қорғап шығулары тапсырылады.
Қабілеті жоғары оқушыларға қосымша тапсырма беру |
Оқулық Ноутбук, Суреттер, слайдтар А4 форматтағы қағаздар |
|||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
«Терминдер кабинеті» әдісі бойынша оқушыларға термин сөздер жасырылады, олар термин сөздерге анықтама беру керек екендігі түсіндіріледі. Жасуша. Ұлпа. Түзуші ұлпа. Тірек ұлпа. Жабын ұлпа. Өткізгіш Ұлпа. Бөліп шығарушы ұлпа. Негізгі ұлпа. Өң. Тоз. Қыртыс. Фотосинтездеуші ұлпа. Су жинаушы ұлпа. Қор жинаушы ұлпа. Ксилема. Флоэма. Хромопластар. Лейкопластар. Хлоропластар. Пластид. Ядро. Цитоплазма. Вакуоль. Саңылау. Жасуша қабықшасы. Микроскоп. Объектив.Окуляр. Заттық үстелше. Заттық шыны. Айна. Тұтқа. Табан. Бұранда.
Үйге тапсырма: 9- тақырыпты оқу. Өсімдік тұқымдары туралы ақпарат тауып келу.. |
|
|||||||||||
|
Саралау-Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау-Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||||||
|
Ұлпалардың құрылысы мен қызметіне кесте құрастыру. |
Формативті және суммативті бағалау. Смайликтер және жетондар арқылы |
Микроскоппен жұмыс істеу ережесін толық сақтау |
|||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Бүгінгі сабақта белсенді оқу үдерісі байқалды ма?
|
|
|||||||||||
|
Сабақтың тиімді тұстары:
|
|
||||||||||||
|
Сабақтың сәтсіз тұстары:
|
|
||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Ұлпалар"
Ашық сабақ "Ұлпалар"
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар. Пәні: Биология
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Өсімдіктермен жалпы танысу |
Мектеп: №12 С.Сейфуллин |
|||
|
Күні: 6.10.17ж |
Мұғалімнің аты - жөні: Құрманбек А |
|||
|
Сынып: 6б |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ұлпалар туралы түсінік. Өсімдік ұлпаларының түрлері. |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: |
Өсімдік ұлпаларының түрлерімен танысып, бір-бірінен айырмашылықтарын талдап, құрылысы мен қызметіне сипаттама беру. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
Өсімдік ұлпаларының түрлерімен танысып, олардың қай өсімдіктің қай мүшесінде бар екенін айта алады. |
||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
Өсімдік ұлпаларының түрлерімен танысып, бір-бірінен айырмашылықтарын талдап, құрылысының ерекшеліктері туралы айта алады |
|||
|
Кейбір оқушылар: |
Өсімдік ұлпаларының түрлерімен танысып, бір-бірінен айырмашылықтарын талдап, құрылысы мен қызметіне сипаттама бере алады. |
|||
|
Бағалау критерийлері: |
Өсімдік ұлпаларының түрлерімен танысып, бір-бірінен айырмашылықтарын талдап, құрылысы мен қызметіне сипаттама бере алады |
|||
|
Тілдік мақсаттар: |
Түзуші, негізгі, жабын, тірек, өткізгіш, бөліп шығарушы. |
|||
|
Құндылықтарға баулу: |
Ұлпалардың өсімдік үшін маңызына мән беру. |
|||
|
Пәнаралық байланыс: |
Жаратылыстану |
|||
|
Алдыңғы білім: |
Жасуша құрамындағы органикалық заттар: көмірсулар, нәруыздар, майлар және бейорганикалық заттар: су, тұз ерітінділері. |
|||
Сабақ барысы
|
Сабақтың кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Сабақтың басы |
Сабақты ұйымдастыру. Ынтымақтастық атмосферасын орнату «Кім тапқыр» әдісі Оқушыларға берілген анықтамаларға бір сөзбен жауап жазулары тапсырылады
|
Сергіту сәті
Тапсырма сұрақтары |
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
«Топтық тергеу» әдісі І-топ. Түзуші және жабын ұлпалар ІІ-топ. Негізгі және тірек ұлпалары ІІІ-топ. Өткізгіш ұлпа VІ-топ . Бөліп шығарушы ұлпа
Әр топқа берілген тапсырмаға дайындалып, қорғап шығулары тапсырылады.
Қабілеті жоғары оқушыларға қосымша тапсырма беру |
Оқулық Ноутбук, Суреттер, слайдтар А4 форматтағы қағаздар |
|||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
«Терминдер кабинеті» әдісі бойынша оқушыларға термин сөздер жасырылады, олар термин сөздерге анықтама беру керек екендігі түсіндіріледі. Жасуша. Ұлпа. Түзуші ұлпа. Тірек ұлпа. Жабын ұлпа. Өткізгіш Ұлпа. Бөліп шығарушы ұлпа. Негізгі ұлпа. Өң. Тоз. Қыртыс. Фотосинтездеуші ұлпа. Су жинаушы ұлпа. Қор жинаушы ұлпа. Ксилема. Флоэма. Хромопластар. Лейкопластар. Хлоропластар. Пластид. Ядро. Цитоплазма. Вакуоль. Саңылау. Жасуша қабықшасы. Микроскоп. Объектив.Окуляр. Заттық үстелше. Заттық шыны. Айна. Тұтқа. Табан. Бұранда.
Үйге тапсырма: 9- тақырыпты оқу. Өсімдік тұқымдары туралы ақпарат тауып келу.. |
|
|||||||||||
|
Саралау-Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау-Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||||||||
|
Ұлпалардың құрылысы мен қызметіне кесте құрастыру. |
Формативті және суммативті бағалау. Смайликтер және жетондар арқылы |
Микроскоппен жұмыс істеу ережесін толық сақтау |
|||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Бүгінгі сабақта белсенді оқу үдерісі байқалды ма?
|
|
|||||||||||
|
Сабақтың тиімді тұстары:
|
|
||||||||||||
|
Сабақтың сәтсіз тұстары:
|
|
||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













