|
Мектеп: «Маяковский атындағы орта мектебі»КММ |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Ұлттық ойындарымыз. |
||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 02.12.2020 |
Мұғалімнің аты-жөні: Нурмухаметова Жулдыз Даулетбеккызы |
|||||||||||||||||||||||
|
Сынып:4 |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||||||||||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты |
4.1.4.1 сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, өлең жолдарын, нақыл сөздерді, шешендік сөздерді және вербалды емес тілдік құралдарды қолдану 4.1.4.2 сөйлеу барысында иллюстрациялар, көрнекіліктер, фотосуреттер қолдану, презентация, видеоролик жасау 4.1.5.1 өз ойын, сезімін, көзқарасын өмірде болған, өзге шығармадағы ұқсас оқиғалармен салыстыра отырып білдіру |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Ұлттық ойындар түрлерін айта алады, сөйлеу барысында суреттерді пайдаланып, ережасін таныстырады. Оқушылардың басым бөлігі: Ойын ережесін құрастыра алады. Кейбір оқушылар: Ұлттық ойын түрлерін ажырата алады. |
|||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
Ұлттық ойын түрлерін біледі және ажыратады. Сөйлеу барысында ым-ишара, қимылды пайдаланады. Асықтың атаулары мен түрлерін атайды. |
|||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тілдік дағдылар: -асықтың атаулары мен түрлерін атай алады. |
|||||||||||||||||||||||
|
Терминология: Асық, асықтың түрлері |
||||||||||||||||||||||||
|
Сөз тіркестері: Талқылау сұрақтары: Асық ойынын ойнап көрдіңдер ма? Қазіргі кезде не себепті асық ойындары сирек ойналады? |
||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Халық даналығы – ел аузында. Зерде (Аңыз) |
|||||||||||||||||||||||
|
Құндылыққа баулу |
Дұрыс әрекет (татулық, бірлік, достық, әдептілік) |
|||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарлан ған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы-3мин |
Ұйымдастыру Балалар, бүгінгі сабағымыз күнделікті сабақтан ерекше, сбағымызға қонақтар қатысып отыр, қонақтарға амандасып алайық
Ал балалар, бүгінгі күнге сыныптастарымызға тілек айтып, сәттілік тілейік, (балалар бір-бірлеріне сәттілік тілейді)
Үй тапсырмасын сұрай отырып, сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. Үй тапсырмасын сұрау
|
(мозайка құрау) видео |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы-35мин |
«Ойқозғау» әдісі
- Сендер ұлттық ойынның қандай түрлерін білесіздер? Көкпар, асық ату, қыз қуу, ....
"Асық тарату" арқылы бағалау «Есіңе түсір» айдары (оқулықта берілген суреттерге назар аудартамын) Қандай ұлттық ойындардан спорттық жарыстар өткізіледі? Басқа қандай ұлттық ойын түрлерін білесіңдер? Оқулықпен жұмыс. Оқулықтағы мәтнді оқыту. «Орамал тастау», «Хан» ойындары ұмытылып бара жатқан ойындар қатарында.
(өздері ұнатқан бір ойынға таныстырылым жасап көрсетеді). Дескрипторы:
2. Ойын ережесі. 3. Пайдаланылатын құралдары. 3 тапсырма. «5 тас ойыны» Дескрипторы: ойынның 3 тәсілін көрсету.
|
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы-2мин |
Қорытынды.
Кері байланыс. "Білім қоржыны"
|
|
||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Ұлттық ойындарымыз 4 сынып
Ашық сабақ Ұлттық ойындарымыз 4 сынып
|
Мектеп: «Маяковский атындағы орта мектебі»КММ |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Ұлттық ойындарымыз. |
||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 02.12.2020 |
Мұғалімнің аты-жөні: Нурмухаметова Жулдыз Даулетбеккызы |
|||||||||||||||||||||||
|
Сынып:4 |
Қатысқандар саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||||||||||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты |
4.1.4.1 сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, өлең жолдарын, нақыл сөздерді, шешендік сөздерді және вербалды емес тілдік құралдарды қолдану 4.1.4.2 сөйлеу барысында иллюстрациялар, көрнекіліктер, фотосуреттер қолдану, презентация, видеоролик жасау 4.1.5.1 өз ойын, сезімін, көзқарасын өмірде болған, өзге шығармадағы ұқсас оқиғалармен салыстыра отырып білдіру |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Ұлттық ойындар түрлерін айта алады, сөйлеу барысында суреттерді пайдаланып, ережасін таныстырады. Оқушылардың басым бөлігі: Ойын ережесін құрастыра алады. Кейбір оқушылар: Ұлттық ойын түрлерін ажырата алады. |
|||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
Ұлттық ойын түрлерін біледі және ажыратады. Сөйлеу барысында ым-ишара, қимылды пайдаланады. Асықтың атаулары мен түрлерін атайды. |
|||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тілдік дағдылар: -асықтың атаулары мен түрлерін атай алады. |
|||||||||||||||||||||||
|
Терминология: Асық, асықтың түрлері |
||||||||||||||||||||||||
|
Сөз тіркестері: Талқылау сұрақтары: Асық ойынын ойнап көрдіңдер ма? Қазіргі кезде не себепті асық ойындары сирек ойналады? |
||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Халық даналығы – ел аузында. Зерде (Аңыз) |
|||||||||||||||||||||||
|
Құндылыққа баулу |
Дұрыс әрекет (татулық, бірлік, достық, әдептілік) |
|||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарлан ған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы-3мин |
Ұйымдастыру Балалар, бүгінгі сабағымыз күнделікті сабақтан ерекше, сбағымызға қонақтар қатысып отыр, қонақтарға амандасып алайық
Ал балалар, бүгінгі күнге сыныптастарымызға тілек айтып, сәттілік тілейік, (балалар бір-бірлеріне сәттілік тілейді)
Үй тапсырмасын сұрай отырып, сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. Үй тапсырмасын сұрау
|
(мозайка құрау) видео |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы-35мин |
«Ойқозғау» әдісі
- Сендер ұлттық ойынның қандай түрлерін білесіздер? Көкпар, асық ату, қыз қуу, ....
"Асық тарату" арқылы бағалау «Есіңе түсір» айдары (оқулықта берілген суреттерге назар аудартамын) Қандай ұлттық ойындардан спорттық жарыстар өткізіледі? Басқа қандай ұлттық ойын түрлерін білесіңдер? Оқулықпен жұмыс. Оқулықтағы мәтнді оқыту. «Орамал тастау», «Хан» ойындары ұмытылып бара жатқан ойындар қатарында.
(өздері ұнатқан бір ойынға таныстырылым жасап көрсетеді). Дескрипторы:
2. Ойын ережесі. 3. Пайдаланылатын құралдары. 3 тапсырма. «5 тас ойыны» Дескрипторы: ойынның 3 тәсілін көрсету.
|
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы-2мин |
Қорытынды.
Кері байланыс. "Білім қоржыны"
|
|
||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















