
Қысқы мерзімді жоспар
|
Күні |
|
|
Пәні |
Қазақ тілі |
|
Мектеп |
№51 мектеп-гимназия |
|
Сынып |
5-сынып |
|
Мұғалім |
Битемір А.Б. |
|
Тарау |
2-бөлім. Киім.Сән.Талғам. |
|
Оқушылар саны |
Бар: 30 |
|
Жоқ: 0 |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Ұлттық талғам |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: а) мәтіннің мазмұнын түсінеді |
|
Көпшілігі: а) мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты табады; ә) тасымалды жазбаша тілдесім барысында дұрыс қолданады. |
|
|
Кейбіреуі: а) «Ұлттық киімдер» туралы қосымша ақпарат жинайды (2 ақпарат); б) «Қазақтың ұлттық киімдері» тақырыбында сөзжұмбақ құрастырады. |
|
Кезең |
Уақыт |
Жоспарланған тапсырмалар |
Формативті бағалау |
Ресурстар |
Ескерту |
|
Басы |
1 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу |
|
|
|
|
5 минут
|
«Аквариум» әдісі. Ұлттық киімдерге, тұрмыстық заттарға қатысты әр түрлі сұрақтарды бір-біріне қояды. |
Қалыптастырушы бағалау Өзін-өзі бағалау |
«Аквариум» әдісі |
|
|
|
2 минут |
Бейнежазба көру «Қазақтың ұлттық киімдері» |
|
Бейнежазба «Қазақтың ұлттық киімдері» |
|
|
|
5 минут |
«Раундробин» әдісі Берілген А3 қағазына оқушылар өз ойларын жалғастырып жазып кете береді. Оқушылар әртүрлі ойларын жазып, белгілі бір шешімге келді. |
Қалыптастырушы бағалау Өзін-өзі бағалау |
«Раундробин» әдісі, А3 қағазы, түрлі-түсті маркерлер |
|
|
|
1 минут |
Топтастыру. Асықтар алу арқылы бес топқа бөлінеді. |
|
Түрлі-түсті асықтар |
|
|
|
Ортасы |
10 минут |
Сабақтың тақырыбын ашылады және оқу мақсаты түсіндіріледі. 2-бөлім Киіну. Сән. Талғам. Ұлттық талғам Мәтінмен жұмыс Топтық жұмыс 37-беттегі «Ер Тарғын» жырынан үзіндіні бес бөлікке бөліп беремін. Әр топ оқушылары бірге қосылып, дауыстап оқып, мазмұндайды. Тірек сөздерді табады. Негізгі және қосымша ақпаратты ажыратады. |
Қалыптастырушы бағалау Дескриптор: 1) мәтінді түсініп оқиды; 1) мәтіндегі негізгі ақпаратты түсінеді, анықтайды; 2) қосымша ақпаратты ажыратады Кері байланыс Өзара бағалау «Кері байланыс бутерброды» әдісі |
Презентация Дескрипторлар |
|
|
8 минут |
Топтық жұмыс «Мұғалім-оқушы» әдісі Тапсырма: «Тасымал» тақырыбын оқушыларға бөліп беріп, постер қорғатамын. |
Қалыптастырушы бағалау Бірін-бірі бағалау Дескриптор: 1.Постер талапқа сай құрылады.. 2.Тақырып нақты, түсінікті болады. 3.Мысалдар саны 10-нан кем емес. |
«Мұғалім-оқушы» әдісі, презентация, А3 қағаздары, түрлі-түсті маркерлер |
|
|
|
|
5 минут |
Қорытынды «Стоп кадр» әдісі Оқушылар қағазға бас миының суретін салып, оның ішіне бүгінгі сабақта нені үйренгенін жазып шығады. |
Қалыптастырушы бағалау Өзара бағалау |
«Стоп кадр» әдісі |
|
|
Соңы |
2 минут |
Рефлексия «Автор орындығы» әдісі Мен сабақтан қандай әсер алдым? Маған не қиын болды, не оңай болды? Маған қандай ақпарат жаңалық болды? Маған әлі де нені жетілдіру керек? |
Қалыптастырушы бағалау Өзін-өзі бағалау |
Презентация |
|
|
1 минут |
Үйге тапсырма: «Ұлттық киімдер» туралы қосымша ақпарат жинау (2 ақпарат) «Қазақтың ұлттық киімдері» сөзжұмбақ құрастыру |
|
Ғаламтор, сөзжұмбақ, анаграма құрастыру |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Ұлттық талғам"
Ашық сабақ "Ұлттық талғам"

Қысқы мерзімді жоспар
|
Күні |
|
|
Пәні |
Қазақ тілі |
|
Мектеп |
№51 мектеп-гимназия |
|
Сынып |
5-сынып |
|
Мұғалім |
Битемір А.Б. |
|
Тарау |
2-бөлім. Киім.Сән.Талғам. |
|
Оқушылар саны |
Бар: 30 |
|
Жоқ: 0 |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Ұлттық талғам |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: а) мәтіннің мазмұнын түсінеді |
|
Көпшілігі: а) мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты табады; ә) тасымалды жазбаша тілдесім барысында дұрыс қолданады. |
|
|
Кейбіреуі: а) «Ұлттық киімдер» туралы қосымша ақпарат жинайды (2 ақпарат); б) «Қазақтың ұлттық киімдері» тақырыбында сөзжұмбақ құрастырады. |
|
Кезең |
Уақыт |
Жоспарланған тапсырмалар |
Формативті бағалау |
Ресурстар |
Ескерту |
|
Басы |
1 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу |
|
|
|
|
5 минут
|
«Аквариум» әдісі. Ұлттық киімдерге, тұрмыстық заттарға қатысты әр түрлі сұрақтарды бір-біріне қояды. |
Қалыптастырушы бағалау Өзін-өзі бағалау |
«Аквариум» әдісі |
|
|
|
2 минут |
Бейнежазба көру «Қазақтың ұлттық киімдері» |
|
Бейнежазба «Қазақтың ұлттық киімдері» |
|
|
|
5 минут |
«Раундробин» әдісі Берілген А3 қағазына оқушылар өз ойларын жалғастырып жазып кете береді. Оқушылар әртүрлі ойларын жазып, белгілі бір шешімге келді. |
Қалыптастырушы бағалау Өзін-өзі бағалау |
«Раундробин» әдісі, А3 қағазы, түрлі-түсті маркерлер |
|
|
|
1 минут |
Топтастыру. Асықтар алу арқылы бес топқа бөлінеді. |
|
Түрлі-түсті асықтар |
|
|
|
Ортасы |
10 минут |
Сабақтың тақырыбын ашылады және оқу мақсаты түсіндіріледі. 2-бөлім Киіну. Сән. Талғам. Ұлттық талғам Мәтінмен жұмыс Топтық жұмыс 37-беттегі «Ер Тарғын» жырынан үзіндіні бес бөлікке бөліп беремін. Әр топ оқушылары бірге қосылып, дауыстап оқып, мазмұндайды. Тірек сөздерді табады. Негізгі және қосымша ақпаратты ажыратады. |
Қалыптастырушы бағалау Дескриптор: 1) мәтінді түсініп оқиды; 1) мәтіндегі негізгі ақпаратты түсінеді, анықтайды; 2) қосымша ақпаратты ажыратады Кері байланыс Өзара бағалау «Кері байланыс бутерброды» әдісі |
Презентация Дескрипторлар |
|
|
8 минут |
Топтық жұмыс «Мұғалім-оқушы» әдісі Тапсырма: «Тасымал» тақырыбын оқушыларға бөліп беріп, постер қорғатамын. |
Қалыптастырушы бағалау Бірін-бірі бағалау Дескриптор: 1.Постер талапқа сай құрылады.. 2.Тақырып нақты, түсінікті болады. 3.Мысалдар саны 10-нан кем емес. |
«Мұғалім-оқушы» әдісі, презентация, А3 қағаздары, түрлі-түсті маркерлер |
|
|
|
|
5 минут |
Қорытынды «Стоп кадр» әдісі Оқушылар қағазға бас миының суретін салып, оның ішіне бүгінгі сабақта нені үйренгенін жазып шығады. |
Қалыптастырушы бағалау Өзара бағалау |
«Стоп кадр» әдісі |
|
|
Соңы |
2 минут |
Рефлексия «Автор орындығы» әдісі Мен сабақтан қандай әсер алдым? Маған не қиын болды, не оңай болды? Маған қандай ақпарат жаңалық болды? Маған әлі де нені жетілдіру керек? |
Қалыптастырушы бағалау Өзін-өзі бағалау |
Презентация |
|
|
1 минут |
Үйге тапсырма: «Ұлттық киімдер» туралы қосымша ақпарат жинау (2 ақпарат) «Қазақтың ұлттық киімдері» сөзжұмбақ құрастыру |
|
Ғаламтор, сөзжұмбақ, анаграма құрастыру |
|
шағым қалдыра аласыз













