Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары Тексерілді:
|
Бөлім: |
Достық пен сүйіспеншілік |
||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты |
Дуйсехан Б.Р |
||||||||||
|
Күні: |
13.11.2024 ж. |
||||||||||
|
Сынып: |
7-сынып |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ұлы адамдар достығы |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.5.1 проблемалық сұрақтарға тыңдалған мәтіннен деректер келтіре отырып, дәлелді жауап беру, өз жауабын өзгенің жауабымен салыстыру, талқылау 7.4.4.2 еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсіну |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Білім алушылар мәтіннен деректер келтіре отырып, проблемалық сұрақтарға дәлелді жауап береді, өз жауабын өзгенің жауабымен салыстырып, талқылайды. Еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсінеді. |
||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. Ұжымдық жұмыс. 10 мин. |
1. Амандасу. 2. Топтарға бөлу. Оқушыларды мақал-мәтелдердің жалғасын табу арқылы 3топқа бөлініп отырады. Сондай-ақ, бағалау парақшасы беріледі.
|
Амандасады
Оқушылар топқа бөлінеді. Бағалау парақшасымен танысады.
|
«MegaMи» әдісі арқылы бағалау
|
презентация
тақтадағы кеспе қағаздар
|
|||||||
|
Сабақтың ортасы 20 мин |
Ойтүрткі сұрақтар 1.Сен кімдердің достығын өзіңе үлгі етесің? 2. Қандай ұлы адамдардың достығын білесің? 1-тапсырма Жеке жұмыс. Кітаппен жұмыс 5-тапсырма. Төменде берілген еліктеуіш сөздерді әуелі дара, сосын қосарлап жұмсап, сөйлемдер құра. 2-тапсырма.Жұптық жұмыс 1-жұп. «Дос табу- қиын, ал оны сақтау –одан да қиын» диалог құру 2-жұп. «Синквейн» әдісі Дос,ақын,адам 1 Зат есім 2 Сын есім 3 Етістік 1 Сөйлем 1 синоним 3-жұп. Тұжырымдамалық карта
ДАРА және КҮРДЕЛІ сөздер ЕББҚ арналған тапсырма Сөйлемдерден еліктеуіш және бейнелеуіш сөздерді табу. Сергіту сәті |
Сыныптастарының пікірін толықтырады. Өз ойымен бөліседі. Оқушылар оқулықта берілген еліктеуіш сөздерді қатыстырып, сөйлем құрайды. Оқушылар жұпқа бірігіп, жұптық тапсырмаларды ережеге сай орындайды. 1-жұп диалог құрастырады. 2-жұп «Синквейн» әдісі бойынша дос, ақын, адам сөздерін талдайды. 3-жұп тұжырымдамалық картаны толтырады. Берілген сөйлемдердің ішінен еліктеуіш және бейнелеуіш сөздерді табады. Сөздерді еліктеуіш, бейнелеуіш сөздерге жіктейді |
Қалыптастырушы бағалау Жақсы! Жарайсың!
Дескриптор Жалпы балл – 3балл Еліктеуіш дара сөздерге сөйлем құрайды -1б Еліктеуіш қосарлы сөздерге сөйлем құрайды-1б Орфографиялық норманы сақтайды-1б
Дескриптор: Жалпы балл 2 балл 1.Ережеге сай тапсырманы орындайды -1б 2. Өз ойын ашық жеткізе алады – 1б Қалыптастырушы бағалау Жақсы! Жарайсың!Тамаша!
Дескриптор Сөйлемдерден еліктеуіш және бейнелеуіш сөздерді табады.
|
презентация оқулық дәптер дәптер интерактивті тақта қима қағаздар https://wordwall.net/ru/resource/72996539
|
|||||||
|
10 минут |
3-тапсырма (топтық жұмыс) Екі мәтінді оқып, салыстырыңыз, талқылаңыз. Мәтіндегі проблемалық сұрақтарға деректер келтіре отырып, дәлелді жауап беріңіз. |
1-топ, 2-топ, 3-топ оқушылар берілген екі мәтінді оқып, салыстырады, проблемалық сұрақтарға деректер келтіре отырып, дәлелмен жауап береді. Мәтіндердің тілдік ерекшеліктеріне талдау жасайды. Топ мүшелері бір-бірімен салыстырып, талқылайды. |
Дескриптор: Жалпы 5 балл Проблемалық сұрақтарға деректер келтіре отырып, дәлелді жауап береді – 1б Екі мәтіннің айырмашылықтарын табады - 1б А мәтіннің тілдік ерекшеліктеріне талдау жасайды-1б Ә мәтіннің тілдік ерекшеліктеріне талдау жасайды-1б Өзгенің жауабымен салыстырады -1б |
Жұмыс дәптері Плакат |
|||||||
|
Сабақтың соңы. Рефлексия 5 мин. |
Кері байланыс: «Mentimeter» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
|
Оқушылар пікір айтады. Үйге тапсырма: 71-бет.11-тапсырма. «Шынайы достық» тақырыбында эссе жазу.
|
1-10 балл бойынша оқушылар бағаланады. |
https://www.menti.com/al7f1kxj55qd |
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Үлы адамдар достығы" 7-сынып
Ашық сабақ "Үлы адамдар достығы" 7-сынып
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары Тексерілді:
|
Бөлім: |
Достық пен сүйіспеншілік |
||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты |
Дуйсехан Б.Р |
||||||||||
|
Күні: |
13.11.2024 ж. |
||||||||||
|
Сынып: |
7-сынып |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ұлы адамдар достығы |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.5.1 проблемалық сұрақтарға тыңдалған мәтіннен деректер келтіре отырып, дәлелді жауап беру, өз жауабын өзгенің жауабымен салыстыру, талқылау 7.4.4.2 еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсіну |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Білім алушылар мәтіннен деректер келтіре отырып, проблемалық сұрақтарға дәлелді жауап береді, өз жауабын өзгенің жауабымен салыстырып, талқылайды. Еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсінеді. |
||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. Ұжымдық жұмыс. 10 мин. |
1. Амандасу. 2. Топтарға бөлу. Оқушыларды мақал-мәтелдердің жалғасын табу арқылы 3топқа бөлініп отырады. Сондай-ақ, бағалау парақшасы беріледі.
|
Амандасады
Оқушылар топқа бөлінеді. Бағалау парақшасымен танысады.
|
«MegaMи» әдісі арқылы бағалау
|
презентация
тақтадағы кеспе қағаздар
|
|||||||
|
Сабақтың ортасы 20 мин |
Ойтүрткі сұрақтар 1.Сен кімдердің достығын өзіңе үлгі етесің? 2. Қандай ұлы адамдардың достығын білесің? 1-тапсырма Жеке жұмыс. Кітаппен жұмыс 5-тапсырма. Төменде берілген еліктеуіш сөздерді әуелі дара, сосын қосарлап жұмсап, сөйлемдер құра. 2-тапсырма.Жұптық жұмыс 1-жұп. «Дос табу- қиын, ал оны сақтау –одан да қиын» диалог құру 2-жұп. «Синквейн» әдісі Дос,ақын,адам 1 Зат есім 2 Сын есім 3 Етістік 1 Сөйлем 1 синоним 3-жұп. Тұжырымдамалық карта
ДАРА және КҮРДЕЛІ сөздер ЕББҚ арналған тапсырма Сөйлемдерден еліктеуіш және бейнелеуіш сөздерді табу. Сергіту сәті |
Сыныптастарының пікірін толықтырады. Өз ойымен бөліседі. Оқушылар оқулықта берілген еліктеуіш сөздерді қатыстырып, сөйлем құрайды. Оқушылар жұпқа бірігіп, жұптық тапсырмаларды ережеге сай орындайды. 1-жұп диалог құрастырады. 2-жұп «Синквейн» әдісі бойынша дос, ақын, адам сөздерін талдайды. 3-жұп тұжырымдамалық картаны толтырады. Берілген сөйлемдердің ішінен еліктеуіш және бейнелеуіш сөздерді табады. Сөздерді еліктеуіш, бейнелеуіш сөздерге жіктейді |
Қалыптастырушы бағалау Жақсы! Жарайсың!
Дескриптор Жалпы балл – 3балл Еліктеуіш дара сөздерге сөйлем құрайды -1б Еліктеуіш қосарлы сөздерге сөйлем құрайды-1б Орфографиялық норманы сақтайды-1б
Дескриптор: Жалпы балл 2 балл 1.Ережеге сай тапсырманы орындайды -1б 2. Өз ойын ашық жеткізе алады – 1б Қалыптастырушы бағалау Жақсы! Жарайсың!Тамаша!
Дескриптор Сөйлемдерден еліктеуіш және бейнелеуіш сөздерді табады.
|
презентация оқулық дәптер дәптер интерактивті тақта қима қағаздар https://wordwall.net/ru/resource/72996539
|
|||||||
|
10 минут |
3-тапсырма (топтық жұмыс) Екі мәтінді оқып, салыстырыңыз, талқылаңыз. Мәтіндегі проблемалық сұрақтарға деректер келтіре отырып, дәлелді жауап беріңіз. |
1-топ, 2-топ, 3-топ оқушылар берілген екі мәтінді оқып, салыстырады, проблемалық сұрақтарға деректер келтіре отырып, дәлелмен жауап береді. Мәтіндердің тілдік ерекшеліктеріне талдау жасайды. Топ мүшелері бір-бірімен салыстырып, талқылайды. |
Дескриптор: Жалпы 5 балл Проблемалық сұрақтарға деректер келтіре отырып, дәлелді жауап береді – 1б Екі мәтіннің айырмашылықтарын табады - 1б А мәтіннің тілдік ерекшеліктеріне талдау жасайды-1б Ә мәтіннің тілдік ерекшеліктеріне талдау жасайды-1б Өзгенің жауабымен салыстырады -1б |
Жұмыс дәптері Плакат |
|||||||
|
Сабақтың соңы. Рефлексия 5 мин. |
Кері байланыс: «Mentimeter» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
|
Оқушылар пікір айтады. Үйге тапсырма: 71-бет.11-тапсырма. «Шынайы достық» тақырыбында эссе жазу.
|
1-10 балл бойынша оқушылар бағаланады. |
https://www.menti.com/al7f1kxj55qd |
|||||||
шағым қалдыра аласыз














