«Жітіқара ауданы әкімдігінің
білім бөлімі» ММ «№ 2 орта мектеп»
КММ
Тақырыбы:1941-1945 ж.ж Ұлы
Отан cоғысы жылдарындағы Қазақстан
Ашық сабақ
9
сынып
Мұғалім:Сактаганов
Б.Б
Жітіқара
қаласы
Қазақстан
тарихы:9 сынып
Сабақтың
тақырыбы:1941-1945 ж.ж Ұлы Отан cоғысы
жылдарындағы Қазақстан
Сабақтың мақсаты:
Білімділік:Оқушылардың ұлттық
құндылықтарын кеңейте отыра Ұлы Отан соғысы туралы алған білімдерін
тереңдету,толықтыру,қорытындылау.
Дамытушылық:Оқушылардың алған білімдеріне
сүйене отырып,олардың тақырып бойынша жұмыс атқара білу.Білімге
деген құштарлығын арттыру,шығармашылық қабілетін
дамыту.
Тәрбиелік:
Оқушылардың ұлттық
құндылықтарды меңгеру арқылы отаншылдық,патриоттық сана-сезімдеріне
баулу.
Сабақтың түрі: Кіріктірілген
сабақ
Сабақтың оқыту әдістері:7
модульдің стратегиялары; талдау жүргізу, ой қозғау, сұрақ-жауап,
ауызша баяндау,интерактивті тактамен жұмыс
жүргізу.
Сабақтың формасы: жеке және
топпен,интерактивті.
Сабақтың көрнекілігі және
техникалық жабдығы: Интерактивті тақта, карточкалар, кесте,
презентация,флипчарт.
Пәнаралық байланыс:орыс
әдебиеті,ағылшын тілі
Уақ
ыты
|
Сабақ кезеңі
|
Мұғалім іс-әрекеті
|
Оқушы іс - әрекеті
|
3-4
минут
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
1.Оқушылармен
амандасу;
2.Оқушыларды
түгендеу;
3.Колабративті ортаны
орнату;
4.Оқушылардың назарын сабаққа
аудару.
|
Оқушылар көнілдерін айта
біліп және сол арқылы сабақ басында
оқушылар шеңберге
тұрып,бір-бірімен жылы лебізбен амандасу
|
Сыныпты топқа бөлу
(түрлі-түсті карточкалар арқылы)
|
Оқушылар алдындағы
жатқан түсті карточкаларды алып жақсы көңіл күйлерімен орындарына
орналасады.
|
Сабақ ережесімен таныстыру
|
Оқушылар топ ішінде жұмыс істеудің
ережелерін бірінен соң бірін айтады.
|
2-3
минут
|
Мақсат қою кезеңі:
|
АҚТ-ны пайдалану арқылы арнайы
бейнематериалды көре отырып сабақтың тақырыбын, мақсатың
анықтау
|
Оқушылар өздері бүгінгі
сабақтың тақырыбы мен мақсатын шығарады.
|
|
|
Тақырып бойынша терминдік
сөздер,тарихи тізбектер,
тұлғаны тану тапсырмалар арқылы миға шабуыл
жасау.
|
Оқушылар терминдік
сөздерге анықтама береді,тарихи тізбектер бойынша оқиғаларды
анықтап,тарихи тұлғалары туралы мәлімет
беру
|
20
минут
|
Тақырып бойынша жұмыс жасау
кезеңі:
|
Оқушылар берілген
тапсырмаларды өздері жасайды және оны
қорғайды
1 тапсырма.Тарихи
фактілер.
2 тапсырма.ҰОС
хронологиясы
3 тапсырма.Суреттер
сөйлейді...
|
Тапсырмаларды жеке және топпен
үш тілде орындайды және қорғайды.
|
10
мин
|
Тақырыпты бекіту
кезеңі:
|
«Эссе
жазу»
|
Әр
оқушы тандаған тілде эссе жазады және қорғайды
|
3
мин
|
Бағалау
|
Оқушыларға арнайы бағалау парақтарын сабақ
бойынша толтыру ұсынылады.
|
Оқушылар сабақ бойынша
өздерінің белсенділіктерін бағалайды,жауап парақтарын
толтырып,бағаларын қойып, мұғалімге
тапсырады.
|
3
мин
|
Рефлексия:
|
1.Мен бүгінгі сабақта мақсатыма жеттім
бе?
2.Маған бүгін сабақта қызықты
болды...
Мұғалім кері байланыс әдісі арқылы оқушылардың
пікірің тындайды.
|
Оқушылар үш тілде
стикерге жазған лебіздерін «Тілек ағашына»
іледі. Кері байланыс арқылы оқушылар
өз пікірлерін айтады
|
2
мин
|
Үйге тапсырма
беру:
|
Ұлы
Отан соғысына қатысқан жерлестеріміз туралы мәлімет
жинау.
|
Оқушылар күнделіктеріне үй тапсырмасын жазып
алады
|