|
Бөлім |
Мәдени Мұра |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
Елубаева Айнур |
|||||
|
Күні |
30.11.2021ж |
|||||
|
Сынып:4 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Пәні |
Математика |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Үш таңбалы сандарға бөлу алгоритмі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.2.11 екі, үш таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолдану 4.1.2.13 бөлінді мәнінде нөлдер болатын жағдайда көптаңбалы санды бір таңбалы/ екі таңбалы/ үш таңбалы санға бөлу алгоритмін және кері амал алгоритмін қолдану |
|||||
|
Сабақтыңмақсаты |
Барлық оқушылар: үш таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолданады, бөлінді мәнінде нөлдер болатын жағдайда көптаңбалы санды бір таңбалы/ екі таңбалы/ үш таңбалы санға бөлу алгоритмін және кері амал алгоритмін қолданады Оқушылардың басым бөлігі: өрнектердің мәнін есептейді Кейбір оқушылар: есептің шартын сұрағымен толықтырып,оны шығарады |
|||||
|
Бағалау критерийі |
- өрнектердің мәнін есептейді - есептің шартын сұрағымен толықтырып,оны шығарады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар
|
||
|
Сабақ тың басы 10 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру.
Үй тапсырмасын тексереді № 6, 60 бет 1. 13 440 : 32 :7 + 7 х 123 = 921
Ширату «Кір жайғыш жіп» әдісі бөлуге арналған есеп
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. «Қиынды қағаздарды құрастыр» Жазбаша есептеулерді алгоритмі 2 тапсырма Бірінші берілген бөлу алгоритмін оқы. Бірінші толымсыз бөлінгіш – 135. 135-ті 45-ке бөлемін. Бөліндінің мәніне цифр таңдаймын. Ол үшін 13 ондық мыңды 4 ондыққа бөліп, 3-ті аламын
Тексеремін: 45
∙ 3 = 135. Қалдық жоқ. Дескрипторы: Бөліндісінде нөлі бар үш таңбалы сандарға бөлу алгоритмін қолдануды үйренесің. |
Психологиялық ахуалға берілген тақпақтарды дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа назар аудару
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты мен танысады
Қиынды қағазды құрастыру арқылы сабақтың мақсатын оқиды. |
1балл
«Басбармақ» әдісі арқылы. |
Кір жайғыш жіп, қыстырғыш
Қиынды қағаз |
||
|
30 минут
|
1-тапсырма
Әр топқа үш есептен
Дескриптор: бөліндінің мәніндегі цифрды санай алады - бірінші өрнектің мәнін есептейді(1б) - екінші өрнектің мәнін есептейді(1б) - үшінші өрнектің мәнін есептейді(1б)
2 тапсырма Жұптық жұмыс Есепті шығар 110 385 : 55 = 439 270 : 545 =
547 300 : 421 = 826 826 : 826 = Әр топқа екі есептен Дескриптор: Бөліндінің мәнінде нөлі бар үш таңбалы сандарға бөле алады - бірінші өрнектің мәнін есептейді(1б) - екінші өрнектің мәнін есептейді(1б)
№ 4 ұжымдық жұмыс
Әр топқа 1 есептен
Дескриптор Есепті өрнектей алады ( 1 балл) Өрнектің мәнін табады ( 1 балл)
№ 5 Шығармашылық тапсырма
Дескриптор: - есеп құрады,сұрағын анықтайды (1б) -мәнін есептейді жауабын жазады (1б) |
Өрнектердің мәнін есептейді
Есепті шығарады
Ұжыммен орындап, қорғайды.
|
ҚБ: 1балл 1балл 1балл
1 балл
1 балл
1 балл
1 балл
1 балл 1 балл |
Оқулық № 1, 65 бет
Оқулық № 3, 66 бет
А3 қағаз |
||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс 5 минут |
«Ұстазға хат!» әдісі Сен үшін оңай болған тапсырма? ______________________________ Сен үшін қиын болған бапсырма? _____________________________ Бүгінгі сабақ қалай әсер етті? Қажеттісінің астын сыз Ұнады. Орташа. Ұнаған жоқ.
|
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді
|
Барлығы: 10 балл |
Үйге тапсырма № 11, 68 бет |
||

«Жұптық жұмыс» орындау сәтінен

Тапсырмаларды тексеру сәтінен

«Топтық жұмыс» орындау сәтінен

Оқушылар «өзіндік жұмыс» орындауда

Ұжымдық жұмысты қорғауда

ІІ топтың ұжымдық жұмысын қорғау сәтінен
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: Үш таңбалы санға бөлу алгоритмі 4 сынып
|
Бөлім |
Мәдени Мұра |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
Елубаева Айнур |
|||||
|
Күні |
30.11.2021ж |
|||||
|
Сынып:4 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Пәні |
Математика |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Үш таңбалы сандарға бөлу алгоритмі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.2.11 екі, үш таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолдану 4.1.2.13 бөлінді мәнінде нөлдер болатын жағдайда көптаңбалы санды бір таңбалы/ екі таңбалы/ үш таңбалы санға бөлу алгоритмін және кері амал алгоритмін қолдану |
|||||
|
Сабақтыңмақсаты |
Барлық оқушылар: үш таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолданады, бөлінді мәнінде нөлдер болатын жағдайда көптаңбалы санды бір таңбалы/ екі таңбалы/ үш таңбалы санға бөлу алгоритмін және кері амал алгоритмін қолданады Оқушылардың басым бөлігі: өрнектердің мәнін есептейді Кейбір оқушылар: есептің шартын сұрағымен толықтырып,оны шығарады |
|||||
|
Бағалау критерийі |
- өрнектердің мәнін есептейді - есептің шартын сұрағымен толықтырып,оны шығарады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар
|
||
|
Сабақ тың басы 10 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру.
Үй тапсырмасын тексереді № 6, 60 бет 1. 13 440 : 32 :7 + 7 х 123 = 921
Ширату «Кір жайғыш жіп» әдісі бөлуге арналған есеп
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. «Қиынды қағаздарды құрастыр» Жазбаша есептеулерді алгоритмі 2 тапсырма Бірінші берілген бөлу алгоритмін оқы. Бірінші толымсыз бөлінгіш – 135. 135-ті 45-ке бөлемін. Бөліндінің мәніне цифр таңдаймын. Ол үшін 13 ондық мыңды 4 ондыққа бөліп, 3-ті аламын
Тексеремін: 45
∙ 3 = 135. Қалдық жоқ. Дескрипторы: Бөліндісінде нөлі бар үш таңбалы сандарға бөлу алгоритмін қолдануды үйренесің. |
Психологиялық ахуалға берілген тақпақтарды дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа назар аудару
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты мен танысады
Қиынды қағазды құрастыру арқылы сабақтың мақсатын оқиды. |
1балл
«Басбармақ» әдісі арқылы. |
Кір жайғыш жіп, қыстырғыш
Қиынды қағаз |
||
|
30 минут
|
1-тапсырма
Әр топқа үш есептен
Дескриптор: бөліндінің мәніндегі цифрды санай алады - бірінші өрнектің мәнін есептейді(1б) - екінші өрнектің мәнін есептейді(1б) - үшінші өрнектің мәнін есептейді(1б)
2 тапсырма Жұптық жұмыс Есепті шығар 110 385 : 55 = 439 270 : 545 =
547 300 : 421 = 826 826 : 826 = Әр топқа екі есептен Дескриптор: Бөліндінің мәнінде нөлі бар үш таңбалы сандарға бөле алады - бірінші өрнектің мәнін есептейді(1б) - екінші өрнектің мәнін есептейді(1б)
№ 4 ұжымдық жұмыс
Әр топқа 1 есептен
Дескриптор Есепті өрнектей алады ( 1 балл) Өрнектің мәнін табады ( 1 балл)
№ 5 Шығармашылық тапсырма
Дескриптор: - есеп құрады,сұрағын анықтайды (1б) -мәнін есептейді жауабын жазады (1б) |
Өрнектердің мәнін есептейді
Есепті шығарады
Ұжыммен орындап, қорғайды.
|
ҚБ: 1балл 1балл 1балл
1 балл
1 балл
1 балл
1 балл
1 балл 1 балл |
Оқулық № 1, 65 бет
Оқулық № 3, 66 бет
А3 қағаз |
||
|
Сабақтың соңы Кері байланыс 5 минут |
«Ұстазға хат!» әдісі Сен үшін оңай болған тапсырма? ______________________________ Сен үшін қиын болған бапсырма? _____________________________ Бүгінгі сабақ қалай әсер етті? Қажеттісінің астын сыз Ұнады. Орташа. Ұнаған жоқ.
|
Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді
|
Барлығы: 10 балл |
Үйге тапсырма № 11, 68 бет |
||

«Жұптық жұмыс» орындау сәтінен

Тапсырмаларды тексеру сәтінен

«Топтық жұмыс» орындау сәтінен

Оқушылар «өзіндік жұмыс» орындауда

Ұжымдық жұмысты қорғауда

ІІ топтың ұжымдық жұмысын қорғау сәтінен
шағым қалдыра аласыз


















