Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
|
Бөлім: |
VI – IX ғғ. Қазақстан |
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Алиев Азат Кабиденович |
|
Күні: |
|
|
Сынып:6 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қала мәдениетінің қалыптасуы (VI – IX ғасырлар) |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
Қала мәдениетінің қалыптасуын сипаттау |
|
Сабақтың мақсаты |
Қала мәдениетінің қалыптасуын сипаттайды |
|
Құндылықтар |
Енбеккорлық және кәсіби біліктілік |
|
Апта дәйексөзі: |
Білім – қымбат қазына, қанағат тұтпа азына (Мұзафар Әлімбаев) |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдас-тыру Өткен білімді еске түсіру 10 минут Жаңа тақырыпқа қадам 3 минут 3 минут 6 минут |
Амандасу, оқушыларды түгендеу. «Күзгі жаңбыр» әдісі арқылы ынтымақтастық атмосферасын орнату. Үй тапсырмасы: «допты ұста» ойыны арқылы өткен білімді еске түсіреміз. Оқушыларға допты бір-біріне жылдам үлестіреді, мұғалім кері қарап тұрады, мүғалім бұрылған сәтте доп кімде тоқтаса сол оқушы үй тапсырмасына жауап айтады. Ой қозғау: «Ортақ ой» әдісі арқылы, мұғалім интербелсенді тақтада ежелгі төрт қаланың суретін орналастырады. Сурет бойынша оқушылардың ойын сұрайды және сол арқылы жаңа тақырыпты анықтайды. Жаңа тақырып: Қала мәдениетінің қалыптасуы (VI-IX ғасырлар). Жаңа тақырыпты жұмыс дәптеріне жазуды тапсырады. Мұғалім «Тақырыпқа шолу» әдісі арқылы тақырыптың қамтитын бейнеролик көрсетеді. |
Амандасады, ынтымақтастық орнатуға қатысады. Мұғалім нұсқауын орындайды. Допты бір-біріне үлестіреді. Үй тапсырмасын айтады. Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшеді. Жұмыс дәптеріне жаңа тақырыпты түсіреді. Бейнероликті мұқият тамашалайды. Білген ақпараттарын ортаға салады. |
ҚБ «Әуе шары» Мұғалім оқушылар ой-пікірін мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады . ҚБ «Әуе шары»
|
АКТ,доп, әуе шары. Ежелгі қала суреттері Оқулық, жұмыс дәптері. Бейнеролик |
|
Сабақтың ортасы Жаңа білім 5 минут 5 минут 6 минут |
Тапсырма 1. «Жаппай оқу» әдісі арқылы Ортағасырлық қала құрылысын сипаттау. Ортағасырлық қала құрылысы бойынша тақтада сызба орындайды: 1. Цитадель – ішкі бекініс 2. Шахристан – сыртқы бекніс 3. Рабад – қорған Мұғалім «Түрлі түсті қағаздар» арқылы оқушылардың топқа бөлнуін ұйымдастырады. Тапсырма 2. «Мәтінмен жұмыс» әдісі арқылы әр топ мүшесіне үлестірілген қағаздағы тірек сөздердің мағынасын ашуды тапсырады. 1-топ: Кедер және Жамукет. Науакент, Ақыртас,Баладж.Балық 2-топ: Испиджап, Отырар,Тараз, Суяб, 25, Оңтүстік Қазақстан, Жетісу. Тірек сөздердің мағынасын ашып, батарейка құрауды тапсырады. Қорытындылау: «Сақ құлақ» әдісі арқылы иә\ жоқ ойыны ойнатылады. Оқушылар кезекпен шығып сақ құлақ бас киімін киіп, сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор: Орта ғасырлық қала құрылысын сипаттайды; Берілген қағаздардың түсіне қарай топстасады. Дескриптор: Ортағасырлық қалаларды сипаттайды; Әр топ бірлесе отырып, барлық тірек сөздердің мағынасын ашады. Сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ «Әуе шары» ҚБ «Батарейка» ҚБ «Әуе шары» |
Үлестірмелі қағаздар Батарейка суреті. Сақ құлақ бас киімі |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс «Мұғалімге хат» Не білдім? Не көрдім? Не түсіндім? Нені жетілдіруім керек? |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
Хат, жәшік. |
|
Үй тапсырмасы |
Қала мәдениетінің қалыптасуы (VI-IX ғасырлар) оқу, Ақыртас туралы қосымша ақпарат. |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ VI-IX ғасырлардағы қала мәдениетінің қалыптасуы 6 сынып
Ашық сабақ VI-IX ғасырлардағы қала мәдениетінің қалыптасуы 6 сынып
Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
|
Бөлім: |
VI – IX ғғ. Қазақстан |
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Алиев Азат Кабиденович |
|
Күні: |
|
|
Сынып:6 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қала мәдениетінің қалыптасуы (VI – IX ғасырлар) |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
Қала мәдениетінің қалыптасуын сипаттау |
|
Сабақтың мақсаты |
Қала мәдениетінің қалыптасуын сипаттайды |
|
Құндылықтар |
Енбеккорлық және кәсіби біліктілік |
|
Апта дәйексөзі: |
Білім – қымбат қазына, қанағат тұтпа азына (Мұзафар Әлімбаев) |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдас-тыру Өткен білімді еске түсіру 10 минут Жаңа тақырыпқа қадам 3 минут 3 минут 6 минут |
Амандасу, оқушыларды түгендеу. «Күзгі жаңбыр» әдісі арқылы ынтымақтастық атмосферасын орнату. Үй тапсырмасы: «допты ұста» ойыны арқылы өткен білімді еске түсіреміз. Оқушыларға допты бір-біріне жылдам үлестіреді, мұғалім кері қарап тұрады, мүғалім бұрылған сәтте доп кімде тоқтаса сол оқушы үй тапсырмасына жауап айтады. Ой қозғау: «Ортақ ой» әдісі арқылы, мұғалім интербелсенді тақтада ежелгі төрт қаланың суретін орналастырады. Сурет бойынша оқушылардың ойын сұрайды және сол арқылы жаңа тақырыпты анықтайды. Жаңа тақырып: Қала мәдениетінің қалыптасуы (VI-IX ғасырлар). Жаңа тақырыпты жұмыс дәптеріне жазуды тапсырады. Мұғалім «Тақырыпқа шолу» әдісі арқылы тақырыптың қамтитын бейнеролик көрсетеді. |
Амандасады, ынтымақтастық орнатуға қатысады. Мұғалім нұсқауын орындайды. Допты бір-біріне үлестіреді. Үй тапсырмасын айтады. Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшеді. Жұмыс дәптеріне жаңа тақырыпты түсіреді. Бейнероликті мұқият тамашалайды. Білген ақпараттарын ортаға салады. |
ҚБ «Әуе шары» Мұғалім оқушылар ой-пікірін мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады . ҚБ «Әуе шары»
|
АКТ,доп, әуе шары. Ежелгі қала суреттері Оқулық, жұмыс дәптері. Бейнеролик |
|
Сабақтың ортасы Жаңа білім 5 минут 5 минут 6 минут |
Тапсырма 1. «Жаппай оқу» әдісі арқылы Ортағасырлық қала құрылысын сипаттау. Ортағасырлық қала құрылысы бойынша тақтада сызба орындайды: 1. Цитадель – ішкі бекініс 2. Шахристан – сыртқы бекніс 3. Рабад – қорған Мұғалім «Түрлі түсті қағаздар» арқылы оқушылардың топқа бөлнуін ұйымдастырады. Тапсырма 2. «Мәтінмен жұмыс» әдісі арқылы әр топ мүшесіне үлестірілген қағаздағы тірек сөздердің мағынасын ашуды тапсырады. 1-топ: Кедер және Жамукет. Науакент, Ақыртас,Баладж.Балық 2-топ: Испиджап, Отырар,Тараз, Суяб, 25, Оңтүстік Қазақстан, Жетісу. Тірек сөздердің мағынасын ашып, батарейка құрауды тапсырады. Қорытындылау: «Сақ құлақ» әдісі арқылы иә\ жоқ ойыны ойнатылады. Оқушылар кезекпен шығып сақ құлақ бас киімін киіп, сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор: Орта ғасырлық қала құрылысын сипаттайды; Берілген қағаздардың түсіне қарай топстасады. Дескриптор: Ортағасырлық қалаларды сипаттайды; Әр топ бірлесе отырып, барлық тірек сөздердің мағынасын ашады. Сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ «Әуе шары» ҚБ «Батарейка» ҚБ «Әуе шары» |
Үлестірмелі қағаздар Батарейка суреті. Сақ құлақ бас киімі |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс «Мұғалімге хат» Не білдім? Не көрдім? Не түсіндім? Нені жетілдіруім керек? |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
Хат, жәшік. |
|
Үй тапсырмасы |
Қала мәдениетінің қалыптасуы (VI-IX ғасырлар) оқу, Ақыртас туралы қосымша ақпарат. |
|||
шағым қалдыра аласыз













