|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Видео жасау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
VideoPad редакторының мүмкіндіктері |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.4.1 бейнеклиптерді жасау; 4.1.2.2.Файлдар мен бумаларды құру, жою орнын ауыстыру; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін: -файлдар мен бумаларды құру, жою,орнын ауыстыру; |
|||
|
Көпшілік оқушылар үшін: -видеоға мәтін, дыбыс, суреттер кіріктіру, видеоны экспорттау; |
||||
|
Кейбір оқушылар: - Анимация эффектілерін баптау, дыбыстық әсерлерді реттеу |
||||
|
Бағалау критерийлері |
-Видео файлдарды құрады, жояды орнын ауыстырады; -Видеоға мәтін, дыбыс суреттер кіріктіреді, видеоны экспорттайды; -Анимация эффектілерін баптайды, дыбыстық әсерлерді реттейді |
|||
|
Ойлау дағдылары |
Білу,түсіну,қолдану |
|||
|
Тілдік мақсаттар |
Терминдер: Файл-Файл-File, Бума-папка-Folder, өңдеу-монтаж-monting, жою-удалить-remove, ауыстыру-заменa-change,анимация-анимация-animation Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер: Videopad редакторына видеоны енгізу үшін ... басамыз. Videopad редакторына видеоны сақтау үшін ... орындаймыз. |
|||
|
Құндылықтарға баулу |
Өз бетімен АКТ-ны қолданаалатын, шығармашыл, инновациялық өзгерістерге бейім, ізденімпаз тұлға қалыптастыру. Ұлттық құндылыққа баулу.Өмірбойы оқу. |
|||
|
Пәнаралық байланыс |
Ағылшынт ілі, орыс тілі, музыка |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру: - Сәлемдесу, түгендеу -Шаттық шеңберін құрып, «Шашу» әдісі. Шеңберде тұрған оқушыларға мұғалім екі түрлі конфет шашады. Өздеріне ұнаған конфетті бір бірден алады да жанындағы оқушыға тілек айтып береді. Конфет түсіне қарай топқа бөлінеді. І топ: «Компьютер», ІІ топ: «Монитор» «Кір жаятын жіп» әдісі 1. Видео жазба деген не? 2. Видео жаз ба лар ды қа лай өң дей міз? 3. VideoPad ре дак то ры де ген не? 4. Видео жазбаны алдын ала қосып көру үшін қандай батырманы басамыз? 5. Вайн дегеніміз не? 6. Кегельринг дегеніміз не? Лабиринт де ген не? 7. Лабиринт туралы қандай аңыз әңгіме бар? 8. Кегельринг жарыс ның қандай шарттарын білесің? 9. Кегель ретінде нені пайдалануға болады? 10. Робот рингтің қай жеріне орналастырылады? Үй тапсырмасын бекіту: Екі топқа алдарына тастаймын
Дискриптор:
|
1.Мұғаліммен амандасады. Оқушылар конфетті таңдау арқылы топқа бөлінеді Оқушылар тақтада жайылған кір киімдерден сұрақтар алып жауап береді. Топ бойнша жауап жазып қорғайды. |
Бағалау парағын
Ауызша мадақтау Смайликтер беру |
Конфет Жіпте ілінген кір киімдер Плакат маркер а4 парағы |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты оқушыларға «VideoPad редакторының мүмкіндіктері» сабақтың тақырыбын мақсатын хабарлайды. «Түрткі сұрақтар» әдісі. (дәптермен жұмыс) Құралдар – Инсттрументы – Tools «Кадр» әдісі. бейне материал көрсету. Бейнежазбаны көру арқылы түсіндіріп өтемін. Ізден, орында! Сәйкестендіріп анақтамаларын айтады 1 –топ:
2- топ: Салыстарып жазады
Видео әсерлер Аудио әсерлер
Сергіту сәті: Видеороликпен қайталайды. Практикалық тапсырма алдында техникалық қауіпсіздік ережесін меңгереміз: https://learningapps.org/27800234
«Білімді қолданайық» әдісі (компьютермен жұмыс) VideoPad редакторында берілген тапсырмаларды орында. 1) Интернеттен күз мезгіліне қатысты суреттерді жүкте. 2) Жаңбырдың дыбысын жүкте. 3) VideoPad редакторында файлдарды жүкте. 4) Видео жазба жолына күз суреттерін, аудио жолына жаңбыр дыбысын орналастыр. 5) Видео жазбаны тамашалап көр Дескриптор VideoPad редакторын іске қосады Интернеттен күз мезгіліне қатысты сурет терді жүктейді Видеоредакторда файлдарды жүктейді, көреді Сабақты бекіту: https://learningapps.org/28598274 тапсырмасын сынып бойынша жалпылама шолу |
Мұғалімді тыңдайды Дәптерлеріне жазады Видеоролик көреді Сәйкесін тауып анықтамаларын айтады Салыстырады талдайды Оқушылар жекелей жауаптарын айтады Кітаптағы тапасырманы компьютерде орындайды тапсырмаларды орындайды |
Стикер 1балл Стикер 1 балл
Стикер 1 балл
Стикер 1 балл Стикер 1 балл |
Дәптер кітап
видеоролик
Плакат маркер
Интерактивті тақта
Компьютер Кітап
Интерактивті тақтада |
||||||||||
|
Сабақтың соңы |
|
|
|
|
||||||||||
|
Бағалау |
Мұғалім берген тиындарды санау бойынша бағалайды |
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
Интернеттен тіршілік иесіне қауіп туғызатын табиғат құбылыстары туралы ақпаратты және суреттерді жүкте. Олардан сақтану жолдарын қысқаша нұсқаулық етіп жаз. Презентация жаса. |
|
|
|


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: VideoPad редакторының мүмкіндіктері 4 сынып
Ашық сабақ: VideoPad редакторының мүмкіндіктері 4 сынып
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Видео жасау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
VideoPad редакторының мүмкіндіктері |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.4.1 бейнеклиптерді жасау; 4.1.2.2.Файлдар мен бумаларды құру, жою орнын ауыстыру; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін: -файлдар мен бумаларды құру, жою,орнын ауыстыру; |
|||
|
Көпшілік оқушылар үшін: -видеоға мәтін, дыбыс, суреттер кіріктіру, видеоны экспорттау; |
||||
|
Кейбір оқушылар: - Анимация эффектілерін баптау, дыбыстық әсерлерді реттеу |
||||
|
Бағалау критерийлері |
-Видео файлдарды құрады, жояды орнын ауыстырады; -Видеоға мәтін, дыбыс суреттер кіріктіреді, видеоны экспорттайды; -Анимация эффектілерін баптайды, дыбыстық әсерлерді реттейді |
|||
|
Ойлау дағдылары |
Білу,түсіну,қолдану |
|||
|
Тілдік мақсаттар |
Терминдер: Файл-Файл-File, Бума-папка-Folder, өңдеу-монтаж-monting, жою-удалить-remove, ауыстыру-заменa-change,анимация-анимация-animation Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер: Videopad редакторына видеоны енгізу үшін ... басамыз. Videopad редакторына видеоны сақтау үшін ... орындаймыз. |
|||
|
Құндылықтарға баулу |
Өз бетімен АКТ-ны қолданаалатын, шығармашыл, инновациялық өзгерістерге бейім, ізденімпаз тұлға қалыптастыру. Ұлттық құндылыққа баулу.Өмірбойы оқу. |
|||
|
Пәнаралық байланыс |
Ағылшынт ілі, орыс тілі, музыка |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру: - Сәлемдесу, түгендеу -Шаттық шеңберін құрып, «Шашу» әдісі. Шеңберде тұрған оқушыларға мұғалім екі түрлі конфет шашады. Өздеріне ұнаған конфетті бір бірден алады да жанындағы оқушыға тілек айтып береді. Конфет түсіне қарай топқа бөлінеді. І топ: «Компьютер», ІІ топ: «Монитор» «Кір жаятын жіп» әдісі 1. Видео жазба деген не? 2. Видео жаз ба лар ды қа лай өң дей міз? 3. VideoPad ре дак то ры де ген не? 4. Видео жазбаны алдын ала қосып көру үшін қандай батырманы басамыз? 5. Вайн дегеніміз не? 6. Кегельринг дегеніміз не? Лабиринт де ген не? 7. Лабиринт туралы қандай аңыз әңгіме бар? 8. Кегельринг жарыс ның қандай шарттарын білесің? 9. Кегель ретінде нені пайдалануға болады? 10. Робот рингтің қай жеріне орналастырылады? Үй тапсырмасын бекіту: Екі топқа алдарына тастаймын
Дискриптор:
|
1.Мұғаліммен амандасады. Оқушылар конфетті таңдау арқылы топқа бөлінеді Оқушылар тақтада жайылған кір киімдерден сұрақтар алып жауап береді. Топ бойнша жауап жазып қорғайды. |
Бағалау парағын
Ауызша мадақтау Смайликтер беру |
Конфет Жіпте ілінген кір киімдер Плакат маркер а4 парағы |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты оқушыларға «VideoPad редакторының мүмкіндіктері» сабақтың тақырыбын мақсатын хабарлайды. «Түрткі сұрақтар» әдісі. (дәптермен жұмыс) Құралдар – Инсттрументы – Tools «Кадр» әдісі. бейне материал көрсету. Бейнежазбаны көру арқылы түсіндіріп өтемін. Ізден, орында! Сәйкестендіріп анақтамаларын айтады 1 –топ:
2- топ: Салыстарып жазады
Видео әсерлер Аудио әсерлер
Сергіту сәті: Видеороликпен қайталайды. Практикалық тапсырма алдында техникалық қауіпсіздік ережесін меңгереміз: https://learningapps.org/27800234
«Білімді қолданайық» әдісі (компьютермен жұмыс) VideoPad редакторында берілген тапсырмаларды орында. 1) Интернеттен күз мезгіліне қатысты суреттерді жүкте. 2) Жаңбырдың дыбысын жүкте. 3) VideoPad редакторында файлдарды жүкте. 4) Видео жазба жолына күз суреттерін, аудио жолына жаңбыр дыбысын орналастыр. 5) Видео жазбаны тамашалап көр Дескриптор VideoPad редакторын іске қосады Интернеттен күз мезгіліне қатысты сурет терді жүктейді Видеоредакторда файлдарды жүктейді, көреді Сабақты бекіту: https://learningapps.org/28598274 тапсырмасын сынып бойынша жалпылама шолу |
Мұғалімді тыңдайды Дәптерлеріне жазады Видеоролик көреді Сәйкесін тауып анықтамаларын айтады Салыстырады талдайды Оқушылар жекелей жауаптарын айтады Кітаптағы тапасырманы компьютерде орындайды тапсырмаларды орындайды |
Стикер 1балл Стикер 1 балл
Стикер 1 балл
Стикер 1 балл Стикер 1 балл |
Дәптер кітап
видеоролик
Плакат маркер
Интерактивті тақта
Компьютер Кітап
Интерактивті тақтада |
||||||||||
|
Сабақтың соңы |
|
|
|
|
||||||||||
|
Бағалау |
Мұғалім берген тиындарды санау бойынша бағалайды |
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
Интернеттен тіршілік иесіне қауіп туғызатын табиғат құбылыстары туралы ақпаратты және суреттерді жүкте. Олардан сақтану жолдарын қысқаша нұсқаулық етіп жаз. Презентация жаса. |
|
|
|


шағым қалдыра аласыз
















