|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: |
Мектеп: «Жамбыл орта мектебі» ММ |
||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Аканова Инеш Муратбековна |
||
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
|
Виет теоремасы |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.2.2.3 Квадрат теңдеуді шешу; 8.2.2.4 Виет теоремасын қолдану; |
||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: Квадрат теңдеуді шешу;Виет теоремасын колдану; Көпшілігі: Виет теоремасына кері теореманы пайдалану Кейбіреуі: Виет теоремасын квадрат теңдеудің жалпы түріне қолдану |
||
|
Бағалау критерийі |
|
||
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар квадрат теңдеудің коэффициенттерін атайды, дискриминант, түбірлерін табу формулаларын түсіндіреді;Квадрат теңдеудің түбірлерінің талқылайды; Пәндік лексика және терминология: Квадрат теңдеу; дискриминант; келтірілген теңдеу; коэффициент; бос мүше; қосындысы, көбейтіндісі Диалог пен жазылымға қажетті тіркестері: Егер келтірілген квадрат теңдеу болса ..... Түбірлердің қосындысы тең … . Түбірлердің көбейтіндісі тең ..... |
||
|
Ойлау дағдыларының деңгейілері |
Білу, түсіну, қолдану, талдау |
||
|
Құндылықтарға баулу
|
Жұптық жұмыс, ұжыммен жұмыс жасау арқылы басқаның пікірін сыйлау, бір бірін құрметтеуге, адамгершілікке тәрбиелеу, сыни тұрғысынан ойлау, шығармашылыққа баулу. |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Физика |
||
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
Квадрат теңдеу Квадрат теңдеуді шешу Виет теоремасы |
||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы ( 5 мин ) Сыныппен жұмыс |
- Ұйымдастыру бөлімі Бағалау парағы «Нысана» әдісі» бойынша өздерінің сабақ барысында алған білімдерін 10 балдық шәкіл бойынша бағалайды,
І кезең «Жуан және жінішке сұрақтар» тәсілін қолданып өткенді қайталау: 1.Квадрат теңдеудің жалпы түрі (ах2 +bx +c = 0) 2.Келтірілген квадрат теңдеудің түрі (x2 +px+q=0 ) 3.Бос мүше - с немесе
4.Екінші коэффициенті - b
немесе 5.Қандай жағдайда теңдеудің екі түбірі болады? D > 0 6. Қандай жағдайда теңдеудің бір түбірі болады? D = 0 7.Теңдеудің түбірлері х 1 және х 2 тең (ия) Қалыптастырушы бағалау Оқушылар толық немесе «ия» , «жоқ» арқылы сұрақтарға жауап береді «Нысана» әдісі» бойынша кім қанша сұраққа жауап берді, өзің өзі бағалайды, Әр бір дұрыс жауап бір ұпай, сондықтан жеті сұрақ дұрыс болса жеті ұпай болады. Кері байланыс -Сұрақтар түсінікті ме?. -қиналған сұрақтар болды ма? |
Видео https://e.mail.ru/tomyself/0:16127827161327159852:500015/ Слайд Слайд |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы ( 30 мин) Топпен жұмыс 10 минут Топпен жұмыс 10 минут |
OnlineMektep арқылы жұмыс істеймыз:
А деңгей тапсырмаларын орындаймыз: № 1 Кестені толтырыңдар:
Теңдеу жүйесінің шешімдерін тап;
Жауабы: 50 Саралау тәсілі : Тапсырма (құрамында білім деңгейі әртүрлі оқушыларға арналған тапсырмалар) Оқушылар өз деңгейлеріне сай тапсырмалар таңдайды Оқу мақсаты:
Бағалау критерийі - Келтірілген квадрат теңдеуді түрін біледі - Квадрат теңдеудің түбірлерін анықтау үшін Виет теоремасын қолданады Ойлау дағдылары: Білу, түсіну, қолдану. Видеотүсіндіру № 2 Виет теоремасына кері теорема В денгейі № 4 Берілген түбірлер бойынша
квадрат теңдеу құр: – Жауабы: х2 - № 5 а мен b-ның қандай мәнінде ax2 + bx + 3 = 0 теңдеуінің түбірлері 1 және -3 бола алатынын тап. Жауабы : a= - 1 , b = - 2. № 6 x2 – 13x + q = 0 теңдеуінің бірінші түбірі 12,5-ке тең. Теңдеудің екінші түбірін және q мәнін тап. Жауабы : x2 = 0,5; q = 6,25 Саралау тәсілі: Диалог және қолдау көрсету Оқушылардың көпшілігі Виет теоремасын қолдану барысында деңгейі орташа тапсырмаларын орындау кезінде жан жақты көмек қажет етеді.Жақсы шығаратын оқушылар , орташа шығаратын оқушыларға көмек көрсетеді, ал жақсы шығаратындарға мұғалім көмек береді ватсап арқылы. Оқу мақсаты: Виет теоремасын квадрат теңдеудің жалпы түріне қолдану; Бағалау критерий - келтірілген квадрат теңдеу түрінде жазады. - Виет теоремасына кері теореманы көмегімен квадрат теңдеудің түбірлерінің табады; - өрнектердің мәнің табады Ойлау дағдыларының деңгейі: түсіну, қолдану. ҚБ Мұғалім бағалайды. Дұрыс жауаптары слайдта көрсетілген. «Нысана» әдісі» бойынша Виет теоремасына кері теореманы қолданғанда алған білімдерін 5 балдық шәкіл бойынша бағалайды.(дәптерде) Кері байланыс Виет теоремасына кері теоремасын пайдалана ма? |
https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/8-synyp/viet-teoremasy?mid=415:expressions АКТ OnlineMektep АКТ OnlineMektep
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Аканов Инеш Муратбековна Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ Виет теоремасы 8 сынып
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Ашық сабақ Виет теоремасы 8 сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
8 сынып Алгебра пәні бойынша өткізілген қайталау сабағы.
Жұптық жұмыс, ұжыммен жұмыс жасау арқылы басқаның пікірін сыйлау, бір бірін құрметтеуге, адамгершілікке тәрбиелеу, сыни тұрғысынан ойлау, шығармашылыққа баулу.
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
=













