Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Ядролық өндіріс -табиғатқа төнген қауіп
|
Бөлімі: |
2-бөлім. Экология: ядролық және мұнай өндірістері |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Көшекбаева Жумабике Жуматдинқызы |
|
Күні: |
05.12.2025ж |
|
Сыныбы:11 |
Қатысушылар саны: 14 Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ядролық өндіріс -табиғатқа төнген қауіп |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
11.2.3.1 – таза ғылыми стильдегі рецензияның құрылымы мен рәсімделуін білу, талдау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Коммуникативтік жағдаятқа сай көпшілік алдында тиісті сөйлеу әдебін сақтай отырып, таза ғылыми стильдегі рецензияның құрылымы мен рәсімделуін біліп,талдайды; «АДАЛ АЗАМАТ» біртұтас тәрбие бағдарламасы аясында апта дәйексөзі : «Бірлігі бар ел – берекеге жетеді». Желтоқсан айындағы құндылық: Бірлік пен ынтымақ. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 мин. Өткен сабақты тексеру 2мин. 7мин |
Ұйымдастыру кезеңі Жақсы көңіл-күймен сәлемдесу. «Бір тамшы…»әдісі бойынша оқушылардан қазіргі таңдағы алаңдатып жүрген мәселесін сұрайды. Бағалау парағына арналған молекулалы карточканы таратады. Өткен сабақты тексеру. Үй жұмысын тексеру. Сұрақтар қояды.Өткенді қайталау: -Айтыс дегеніміз не ? -Қандай стильдерді білесіңдер ? -Ғылыми стиль дегеніміз не? Сұраққа дұрыс жауап берген оқушыға молекула береді. Жаңа тақырыпты ашу мақсатында суреттер көрсетеді. Сұрақтар қояды. Жаңа тақырыпты түсіндіреді. Тілдік бағдар бойынша «Сыни пікір.Рецензия жазу» үлгісімен таныстыру. |
Оқушылар амандасады. Жеке-жеке өз ойларын айтады. Сұраққа жауап береді. Бағалау парағы арқылы өздерін бағалап отырады. Суреттерге қарап, сұрақтарға жауап береді |
«Жарайсыңдар!» сөзбен қолпаштау. Дескриптор: -Сұраққа толық,дұрыс жауап береді-1балл Дескриптор: -Тақырыпты талқылайды - Ой бөліседі. Жалпы балл-1 |
Шыны ыдыс, жасыл түсті бояу, су.
ДК экран Wordwell платформасы
Слайд, суреттер |
|
Тыңдалым Жұптық жұмыс. 4мин Сабақтың ортасы. Жеке жұмыс 5 мин. 2 мин жазылым Топтық жұмыс 15мин Кері байланыс 4 мин Рефлекция 2 мин Үй жұмысы 1мин |
Тыңдалым мәтінін қосады,сұрақ қояды. -Мәтіннен ғылыми стильге тән ерекшеліктерді анықта. 36 бет 7-тапсырма, Қатемен жазылған мәтінді ұсынады. Оқушыларды екі топқа біріктіріп, «Карл Поппер» форматындағы шағын дебат жасайды. Пікірталас «Ядролық өндірістің елімізге пайдасы мен зияны» тақырыбында өрбиді. Дебатта көтірген мәселені ескеріп ыдыс толы су аскорбин қышқылын әкеледі. «Оқушылар, бірлігі жарасқан ел озады. Ынтымақтастықпен барлық мәселені шешуге болады» деп тәрбие бағытындағы айлық құндылықты атап өтеді. «Mentymetr» платформасы Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, пікірлерін, қаншалықты түсінікті болғанын сұрайды. Оқушыларға кері байланыс береді. Сабаққа белсенді қатысқан оқушыларды атап,барлық оұушыдан молекулаларды жинайды. 39 бет 12-тапсырма |
Тыңдалған мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді. Мәтінді оқып, сыни пікір жазады. Жасанды интеллектіні қолданады. Қатемен жазылған мәтінді қатесіз жазып шығады. Екі топқа отырады. Пікірталас жасайды. |
Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді- 1балл Дескриптор: -сыни пікірді үлгіге сай етіп жазады- 3балл Дескриптор: -қатесіз жазады- 1балл Дескриптор: -пікірталасқа белсенді қатысады -алдыңғы ойға қарсылық білдіріп,өз ойын ашық дәлелдейді -3балл Йод қосылған суға аскорбин қышқылын қосады. Мәселені шешуге болатындығына көзі жетеді. Оқушылар сабақты қорытындылау мақсатында мұғалімге түсінбеген жағдайда сұрақтар қояды. |
Дыбыс күшейткіш, экран. А4 қағаз Chatgpt
Экран Экран, сурет Экран
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Ядролық өндіріс- табиғатқа төнген қауіп 11 сынып
Ашық сабақ Ядролық өндіріс- табиғатқа төнген қауіп 11 сынып
Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Ядролық өндіріс -табиғатқа төнген қауіп
|
Бөлімі: |
2-бөлім. Экология: ядролық және мұнай өндірістері |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Көшекбаева Жумабике Жуматдинқызы |
|
Күні: |
05.12.2025ж |
|
Сыныбы:11 |
Қатысушылар саны: 14 Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ядролық өндіріс -табиғатқа төнген қауіп |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
11.2.3.1 – таза ғылыми стильдегі рецензияның құрылымы мен рәсімделуін білу, талдау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Коммуникативтік жағдаятқа сай көпшілік алдында тиісті сөйлеу әдебін сақтай отырып, таза ғылыми стильдегі рецензияның құрылымы мен рәсімделуін біліп,талдайды; «АДАЛ АЗАМАТ» біртұтас тәрбие бағдарламасы аясында апта дәйексөзі : «Бірлігі бар ел – берекеге жетеді». Желтоқсан айындағы құндылық: Бірлік пен ынтымақ. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 мин. Өткен сабақты тексеру 2мин. 7мин |
Ұйымдастыру кезеңі Жақсы көңіл-күймен сәлемдесу. «Бір тамшы…»әдісі бойынша оқушылардан қазіргі таңдағы алаңдатып жүрген мәселесін сұрайды. Бағалау парағына арналған молекулалы карточканы таратады. Өткен сабақты тексеру. Үй жұмысын тексеру. Сұрақтар қояды.Өткенді қайталау: -Айтыс дегеніміз не ? -Қандай стильдерді білесіңдер ? -Ғылыми стиль дегеніміз не? Сұраққа дұрыс жауап берген оқушыға молекула береді. Жаңа тақырыпты ашу мақсатында суреттер көрсетеді. Сұрақтар қояды. Жаңа тақырыпты түсіндіреді. Тілдік бағдар бойынша «Сыни пікір.Рецензия жазу» үлгісімен таныстыру. |
Оқушылар амандасады. Жеке-жеке өз ойларын айтады. Сұраққа жауап береді. Бағалау парағы арқылы өздерін бағалап отырады. Суреттерге қарап, сұрақтарға жауап береді |
«Жарайсыңдар!» сөзбен қолпаштау. Дескриптор: -Сұраққа толық,дұрыс жауап береді-1балл Дескриптор: -Тақырыпты талқылайды - Ой бөліседі. Жалпы балл-1 |
Шыны ыдыс, жасыл түсті бояу, су.
ДК экран Wordwell платформасы
Слайд, суреттер |
|
Тыңдалым Жұптық жұмыс. 4мин Сабақтың ортасы. Жеке жұмыс 5 мин. 2 мин жазылым Топтық жұмыс 15мин Кері байланыс 4 мин Рефлекция 2 мин Үй жұмысы 1мин |
Тыңдалым мәтінін қосады,сұрақ қояды. -Мәтіннен ғылыми стильге тән ерекшеліктерді анықта. 36 бет 7-тапсырма, Қатемен жазылған мәтінді ұсынады. Оқушыларды екі топқа біріктіріп, «Карл Поппер» форматындағы шағын дебат жасайды. Пікірталас «Ядролық өндірістің елімізге пайдасы мен зияны» тақырыбында өрбиді. Дебатта көтірген мәселені ескеріп ыдыс толы су аскорбин қышқылын әкеледі. «Оқушылар, бірлігі жарасқан ел озады. Ынтымақтастықпен барлық мәселені шешуге болады» деп тәрбие бағытындағы айлық құндылықты атап өтеді. «Mentymetr» платформасы Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, пікірлерін, қаншалықты түсінікті болғанын сұрайды. Оқушыларға кері байланыс береді. Сабаққа белсенді қатысқан оқушыларды атап,барлық оұушыдан молекулаларды жинайды. 39 бет 12-тапсырма |
Тыңдалған мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді. Мәтінді оқып, сыни пікір жазады. Жасанды интеллектіні қолданады. Қатемен жазылған мәтінді қатесіз жазып шығады. Екі топқа отырады. Пікірталас жасайды. |
Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді- 1балл Дескриптор: -сыни пікірді үлгіге сай етіп жазады- 3балл Дескриптор: -қатесіз жазады- 1балл Дескриптор: -пікірталасқа белсенді қатысады -алдыңғы ойға қарсылық білдіріп,өз ойын ашық дәлелдейді -3балл Йод қосылған суға аскорбин қышқылын қосады. Мәселені шешуге болатындығына көзі жетеді. Оқушылар сабақты қорытындылау мақсатында мұғалімге түсінбеген жағдайда сұрақтар қояды. |
Дыбыс күшейткіш, экран. А4 қағаз Chatgpt
Экран Экран, сурет Экран
|
шағым қалдыра аласыз















