|
Бөлім |
“Дені саудың – жаны сау” |
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Күні: |
17.01.24 |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шамшадиева.Каламкас |
||||
|
Сынып: 2 « А» |
Қатысқандар саны: 18 Қатыспағандар саны:2 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тазалықты сүйемін Ы.Алтынсарин.«Салақтық» |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.3.1 – мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау; 2.2.5.1 – мұғалімнің көмегімен көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуы мен аяқталуын анықтау. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау негізгі ойдың басталуын,жалғасуын, аяқталуын табу |
||||
|
Құндылық |
Денсаулықты қадірлеуге, салауатты өмір салтын ұстануға, ойдың тазалығын және эмоционалды тұрақтылыққа баулу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі:
П |
Оқушылар сабаққа назар аударады. |
Жарайсыңдар! |
слайд |
|
|
Сабақтың ортасы |
Үй тапсырмасын тексеру «Серпілген сауал» ойыны -Қазақша күрес қандай спорт түрі? -Атақты қазақ палуандарын ата. -Өлеңде қазақша күресте қолданатын қандай әдістер туралы айтылған? -Күресте жеңу үшін не керек? - Спорттық жарыстарда жеңіске жеткенде қандай әуен орындалады? «Ой қозғау» «Пазл әдісі» Суреттерге құрастырып, тазалық сақтау туралы әңгімеле. Мәтіннің тақырыбын болжа. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
Ұжымдық жұмыс «Ақиқат,жалған» әдісі Әңгіменің авторы туралы не білесің? Ы.Алтынсарин кім? -Қайда дүниеге келген? - Ы.Алтынсарин кімнің тәрбиесінде болған? -Қазақ балаларына қандай үндеу тастаған? -Қандай шығармаларымен таныстық? Мәтінмен жұмыс. Тыңдалым. Мәтінді оқы. Мәтін не туралы? Сөздік жұмысы Шиқан-тері ауруы 2. «Оқиғалар қартасы» әдісі
ЕББҚ Мәтін не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Мәтіннен қандай ой түйдің ? |
Сұрақтарға жауап береді.Допты қаға отырып ,сыртқы қабатын аша оты- рып ,сұрақтарға жауап береді. Суреттерге қарап құрастырады, тазалық сақтау туралы әңгімелейді. Мәтіннің тақырыбын болжап айтады 1. Автор туралы әңгімелейді Аудиотыңдалым жүреді. 1Тапсырмаларды орындай отырып,мәтін мазмұнын талдайды. 2. мәтіннің негізгі ойын анықтайды |
Дескриптор: -Қазақша күрес туралы айтады. -Атақты қазақ палуандарын атайды. -Өлеңде қазақша күресте қолданатын әдістер туралы айтады. -Күреске керек қасиеттерді атайды. -Спорттық жарыстарда жеңіске жеткенде қандай әуен орындалады? (1 б) Мадақтау -тіс тазалау туралы айтады. -қол жуу туралы айтады. -киім тазалау туралы айтады. (2б) Дескриптор: -автор туралы әңгімелейді (1б) Мәтінді оқиды. Мәтін бойынша Сұрақтарға жауап береді. (1б) -Мәтін атауын атайды -Кейіпкерлерді табады -Ахуалды анықтайды -Оқиғаны баяндайды-Туындаған мәселені айтады -Шешімін табады (2б) |
Оқулық Ыбырай Алтынсариннің суреті |
|
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут |
Топтық жұмыс 1.Тазалық топтастыру. 2.Суретті мәтін құрастырады. 3.Өлеңді керекті сөздерді қойып толықтыр. «Жуынамын» әні |
Топтық тапсырмаларды орындайды |
«Комментарий» арқылы 1. Тазалық сөзіне ассосация. 2. Суретті мәтін құрастырады. 3.Керек сөздерді қойып,өлеңді толықтырады. (2б) |
Қағаз, маркер,желім |
|
|
10 мин |
Жұптық жұмыс «Сәйкестендір» әдісі Мәтін бөліктерін сәйкестендір. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Мәтін бөліктерін қалай анықтадың? |
1. мәтіннің басталуын сәйкестендіреді 2. мәтіннің жалғасуын сәйкестендіреді 3.мәтіннің аяқталуын сәйкестендіреді 4. мәтіннің негізгі ойын сәйкестендіреді |
Дескриптор: -мәтіннің басталуын сәйкестендіреді. - мәтіннің жалғасуын сәйкестендіреді. - мәтіннің аяқталуын сәйкестендіреді. - мәтіннің негізгі ойын сәйкестендіреді .(1б) |
Таратпа қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия 7 мин |
Үйге тапсырма 7-тапсырма 15-бет |
Сұраққа жауап бере отырып,кері байланыс жасайды. Тазалық құралдарын сәйкес ұяшыққа салады. . |
Сабақ соңында жинаған ұпайларын есептейді. |
Бағалау парақшасы |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Ы.Алтынсарин "Салақтақ"
Ашық сабақ Ы.Алтынсарин "Салақтақ"
|
Бөлім |
“Дені саудың – жаны сау” |
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Күні: |
17.01.24 |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шамшадиева.Каламкас |
||||
|
Сынып: 2 « А» |
Қатысқандар саны: 18 Қатыспағандар саны:2 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тазалықты сүйемін Ы.Алтынсарин.«Салақтық» |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.3.1 – мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау; 2.2.5.1 – мұғалімнің көмегімен көркем шығармадағы оқиғаның басталуын, дамуы мен аяқталуын анықтау. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау негізгі ойдың басталуын,жалғасуын, аяқталуын табу |
||||
|
Құндылық |
Денсаулықты қадірлеуге, салауатты өмір салтын ұстануға, ойдың тазалығын және эмоционалды тұрақтылыққа баулу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі:
П |
Оқушылар сабаққа назар аударады. |
Жарайсыңдар! |
слайд |
|
|
Сабақтың ортасы |
Үй тапсырмасын тексеру «Серпілген сауал» ойыны -Қазақша күрес қандай спорт түрі? -Атақты қазақ палуандарын ата. -Өлеңде қазақша күресте қолданатын қандай әдістер туралы айтылған? -Күресте жеңу үшін не керек? - Спорттық жарыстарда жеңіске жеткенде қандай әуен орындалады? «Ой қозғау» «Пазл әдісі» Суреттерге құрастырып, тазалық сақтау туралы әңгімеле. Мәтіннің тақырыбын болжа. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
Ұжымдық жұмыс «Ақиқат,жалған» әдісі Әңгіменің авторы туралы не білесің? Ы.Алтынсарин кім? -Қайда дүниеге келген? - Ы.Алтынсарин кімнің тәрбиесінде болған? -Қазақ балаларына қандай үндеу тастаған? -Қандай шығармаларымен таныстық? Мәтінмен жұмыс. Тыңдалым. Мәтінді оқы. Мәтін не туралы? Сөздік жұмысы Шиқан-тері ауруы 2. «Оқиғалар қартасы» әдісі
ЕББҚ Мәтін не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Мәтіннен қандай ой түйдің ? |
Сұрақтарға жауап береді.Допты қаға отырып ,сыртқы қабатын аша оты- рып ,сұрақтарға жауап береді. Суреттерге қарап құрастырады, тазалық сақтау туралы әңгімелейді. Мәтіннің тақырыбын болжап айтады 1. Автор туралы әңгімелейді Аудиотыңдалым жүреді. 1Тапсырмаларды орындай отырып,мәтін мазмұнын талдайды. 2. мәтіннің негізгі ойын анықтайды |
Дескриптор: -Қазақша күрес туралы айтады. -Атақты қазақ палуандарын атайды. -Өлеңде қазақша күресте қолданатын әдістер туралы айтады. -Күреске керек қасиеттерді атайды. -Спорттық жарыстарда жеңіске жеткенде қандай әуен орындалады? (1 б) Мадақтау -тіс тазалау туралы айтады. -қол жуу туралы айтады. -киім тазалау туралы айтады. (2б) Дескриптор: -автор туралы әңгімелейді (1б) Мәтінді оқиды. Мәтін бойынша Сұрақтарға жауап береді. (1б) -Мәтін атауын атайды -Кейіпкерлерді табады -Ахуалды анықтайды -Оқиғаны баяндайды-Туындаған мәселені айтады -Шешімін табады (2б) |
Оқулық Ыбырай Алтынсариннің суреті |
|
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут |
Топтық жұмыс 1.Тазалық топтастыру. 2.Суретті мәтін құрастырады. 3.Өлеңді керекті сөздерді қойып толықтыр. «Жуынамын» әні |
Топтық тапсырмаларды орындайды |
«Комментарий» арқылы 1. Тазалық сөзіне ассосация. 2. Суретті мәтін құрастырады. 3.Керек сөздерді қойып,өлеңді толықтырады. (2б) |
Қағаз, маркер,желім |
|
|
10 мин |
Жұптық жұмыс «Сәйкестендір» әдісі Мәтін бөліктерін сәйкестендір. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Мәтін бөліктерін қалай анықтадың? |
1. мәтіннің басталуын сәйкестендіреді 2. мәтіннің жалғасуын сәйкестендіреді 3.мәтіннің аяқталуын сәйкестендіреді 4. мәтіннің негізгі ойын сәйкестендіреді |
Дескриптор: -мәтіннің басталуын сәйкестендіреді. - мәтіннің жалғасуын сәйкестендіреді. - мәтіннің аяқталуын сәйкестендіреді. - мәтіннің негізгі ойын сәйкестендіреді .(1б) |
Таратпа қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия 7 мин |
Үйге тапсырма 7-тапсырма 15-бет |
Сұраққа жауап бере отырып,кері байланыс жасайды. Тазалық құралдарын сәйкес ұяшыққа салады. . |
Сабақ соңында жинаған ұпайларын есептейді. |
Бағалау парақшасы |
|
шағым қалдыра аласыз














