|
|
||||||
|
Бекітемін Оқу ісі жөніндегі орынбасары А.Ы.Коптлеуова |
||||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
№273 орта мектеп |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Уақыт |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бекенева А.И. |
|||||
|
Күні: |
04.11.2024 |
|||||
|
Сынып: |
3 Б |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 37 сабақ..Уақыт туралы не білемін? Дыбыстардың үндесуі. 1-4жаттығулар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.4.1 өз бетінше мәтіннің тақырыбын және мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтау 3.2.5.1* берілген тақырып, сұрақ бойынша түрлі дереккөздерден (мәтін, сөздік, сызба, кесте, карта) алған ақпараттарда кездесетін жаңа сөздердің мағынасын сөздіктер арқылы ашу, жүйелеу, мағлұматтардың маңызды тұстарын анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің негізгі ойын анықтайды Дыбыстардың үндесуі туралы біледі Мәтіннен жаңа мағлұматтардың маңызды тұстарын анықтайды |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Мемлекеттік тілді білу Апта дәйексөзі: Халқыңа адал бол,жауыңа қатал бол, досыңа адал бол! |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сабақты қорыту Қосымша тапсырма 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал «Амандасу» әдісі Музыка әуенімен қозғала отырып, амандасу түрлерін көрсетеді Үй тапсырмасын тексеру Оқу тапсырмасын тексеру: «Бинго» әдісі Сұрақтарға жауап береді. Өтілген тақырыптар бойынша сұрақтарғажауап бер Жаңа тақырып Айтылым. Оқылым ФС тапсырмасы «Топтастыру»әдісі. 1-жаттығу. Ертегіні тыңда. Таңды іздеу • Ертегі не туралы? Ондағы негізгі ойды анықта. • Ертегі неліктен «Таңды іздеу» деп аталған деп ойлайсың? Өз пікіріңмен бөліс. • «Қараңғы түн», «таң» сөздерінің мағынасын дереккөздерден біліп ал. • Төмендегі суреттердің қайсылары ертегі мазмұнына сәйкес келеді? Өз ойыңды дәлелде. ЕБҚ 2- жаттығу Жұмбақты оқып, шешуін тап. Секунды жоқ «Тық-тық» еткен. Есесіне «Қыт-қыт» еткен. Қанаты бар, Сағаты бар. Ескен Елубай (Әтеш) 3- жаттығу. Сөздерді оқып, көшіріп жаз. Басшы, теңізші, түнгі, көкжиек, сөнбеді, жанбады, орынбасар. Жазылуы Айтылуы Теңізші теңізшші Түнгі түңгі Көкжиек көгжиек Тыйым сөздерді көшіріп жаз. Күн батар алдында ұйықтауға болмайды. Өйткені бұл жаман ырымға саналады. Үйге кешке немесе түнде «Кеш жарық!» деп ену керек. көкжиек басшы • Сөздердің айтылуы мен жазылуын салыстыр. Үлгі: Жазылуы Айтылуы басшы башшы Қатар тұрған дауыссыз дыбыстар бір-біріне әсер етіп, айтылуда өзгереді: жауынгер – жауыңгер, сенбі – сембі. Шығармашылық үзіліс. 4-жаттығу. Тыйым сөздерді көшіріп жаз. Күн батар алдында ұйықтауға болмайды. Өйткені бұл жаман ырымға саналады. Үйге кешке немесе түнде «Кеш жарық!» деп ену керек. Үйге тапсырма: 4-жаттығу
|
Амандасады Жақсы тілектер айтады. Үй тапсырмасын тексертеді. Мәтінмен жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Көркем жазады Тапсырманы орындайды. Тапсырманы орындайды. Кері байланыс жасайды. |
ҚБ: «Монета» әдісі Дескриптор: Оқу тапсырмасын тексертеді-1б Сұрақтарға жауап береді-1б ҚБ: «Монета» әдісі Ертегіні тыңдайды -1б Ондағы негізгі ойды анықтайды-1б Өте жақсы оқыдың! ҚБ: «Монета» әдісі Дескриптор: Өлеңді жатқа жазады-1б Көркем жазады-1б ҚБ: «Монета» әдісі Дескриптор: Сөйлемдерді оқып, көшіріп жазады-1б Ойыңды дәлелдеуді үйретеді-1б
ҚБ: «Монета» әдісі Дескриптор: Шығармашылық үзіліс жасайды-1б Тапсырманы орындайды-1б Жарайсың!
«Бағдаршам» әдісі |
Көңіл күй стикерлері Суреттер Суреттер Қималар Оқулық оқулық Таратпа
паааа Оқушы жұмысы
Оқулық
Суреттер Таратпа парақтар Суреттер Таратпа парақтар Суреттер Таратпа парақтар Суреттер Таратпа парақтар Суреттер Таратпа парақтар Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: ..Уақыт туралы не білемін? Дыбыстардың үндесуі
Ашық сабақ: ..Уақыт туралы не білемін? Дыбыстардың үндесуі
|
|
||||||
|
Бекітемін Оқу ісі жөніндегі орынбасары А.Ы.Коптлеуова |
||||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
№273 орта мектеп |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Уақыт |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бекенева А.И. |
|||||
|
Күні: |
04.11.2024 |
|||||
|
Сынып: |
3 Б |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 37 сабақ..Уақыт туралы не білемін? Дыбыстардың үндесуі. 1-4жаттығулар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.4.1 өз бетінше мәтіннің тақырыбын және мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтау 3.2.5.1* берілген тақырып, сұрақ бойынша түрлі дереккөздерден (мәтін, сөздік, сызба, кесте, карта) алған ақпараттарда кездесетін жаңа сөздердің мағынасын сөздіктер арқылы ашу, жүйелеу, мағлұматтардың маңызды тұстарын анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің негізгі ойын анықтайды Дыбыстардың үндесуі туралы біледі Мәтіннен жаңа мағлұматтардың маңызды тұстарын анықтайды |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Мемлекеттік тілді білу Апта дәйексөзі: Халқыңа адал бол,жауыңа қатал бол, досыңа адал бол! |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сабақты қорыту Қосымша тапсырма 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал «Амандасу» әдісі Музыка әуенімен қозғала отырып, амандасу түрлерін көрсетеді Үй тапсырмасын тексеру Оқу тапсырмасын тексеру: «Бинго» әдісі Сұрақтарға жауап береді. Өтілген тақырыптар бойынша сұрақтарғажауап бер Жаңа тақырып Айтылым. Оқылым ФС тапсырмасы «Топтастыру»әдісі. 1-жаттығу. Ертегіні тыңда. Таңды іздеу • Ертегі не туралы? Ондағы негізгі ойды анықта. • Ертегі неліктен «Таңды іздеу» деп аталған деп ойлайсың? Өз пікіріңмен бөліс. • «Қараңғы түн», «таң» сөздерінің мағынасын дереккөздерден біліп ал. • Төмендегі суреттердің қайсылары ертегі мазмұнына сәйкес келеді? Өз ойыңды дәлелде. ЕБҚ 2- жаттығу Жұмбақты оқып, шешуін тап. Секунды жоқ «Тық-тық» еткен. Есесіне «Қыт-қыт» еткен. Қанаты бар, Сағаты бар. Ескен Елубай (Әтеш) 3- жаттығу. Сөздерді оқып, көшіріп жаз. Басшы, теңізші, түнгі, көкжиек, сөнбеді, жанбады, орынбасар. Жазылуы Айтылуы Теңізші теңізшші Түнгі түңгі Көкжиек көгжиек Тыйым сөздерді көшіріп жаз. Күн батар алдында ұйықтауға болмайды. Өйткені бұл жаман ырымға саналады. Үйге кешке немесе түнде «Кеш жарық!» деп ену керек. көкжиек басшы • Сөздердің айтылуы мен жазылуын салыстыр. Үлгі: Жазылуы Айтылуы басшы башшы Қатар тұрған дауыссыз дыбыстар бір-біріне әсер етіп, айтылуда өзгереді: жауынгер – жауыңгер, сенбі – сембі. Шығармашылық үзіліс. 4-жаттығу. Тыйым сөздерді көшіріп жаз. Күн батар алдында ұйықтауға болмайды. Өйткені бұл жаман ырымға саналады. Үйге кешке немесе түнде «Кеш жарық!» деп ену керек. Үйге тапсырма: 4-жаттығу
|
Амандасады Жақсы тілектер айтады. Үй тапсырмасын тексертеді. Мәтінмен жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Көркем жазады Тапсырманы орындайды. Тапсырманы орындайды. Кері байланыс жасайды. |
ҚБ: «Монета» әдісі Дескриптор: Оқу тапсырмасын тексертеді-1б Сұрақтарға жауап береді-1б ҚБ: «Монета» әдісі Ертегіні тыңдайды -1б Ондағы негізгі ойды анықтайды-1б Өте жақсы оқыдың! ҚБ: «Монета» әдісі Дескриптор: Өлеңді жатқа жазады-1б Көркем жазады-1б ҚБ: «Монета» әдісі Дескриптор: Сөйлемдерді оқып, көшіріп жазады-1б Ойыңды дәлелдеуді үйретеді-1б
ҚБ: «Монета» әдісі Дескриптор: Шығармашылық үзіліс жасайды-1б Тапсырманы орындайды-1б Жарайсың!
«Бағдаршам» әдісі |
Көңіл күй стикерлері Суреттер Суреттер Қималар Оқулық оқулық Таратпа
паааа Оқушы жұмысы
Оқулық
Суреттер Таратпа парақтар Суреттер Таратпа парақтар Суреттер Таратпа парақтар Суреттер Таратпа парақтар Суреттер Таратпа парақтар Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз
















