|
күні |
10 сынып |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ыбырай Алтынсарин |
||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
1.Білімділік: Ыбырай туралы оқып, мазмұнын талдап, ашу; 2.Дамытушылық: оқушыларды өзінше ой түюге баулу, олардың танымдық түсінігін, тіл байлығын дамытып, сөйлеу, жазу шеберліктерін арттыру; 3.Тәрбиелік: оқушыларды еңбекті сүюге, жігерлі, төзімді болуға, еңбек адамдарын құрметтеуге тәрбиелеп, «адал еңбек мұратқа жеткізеді» деген ой қорыту; |
||||||||
|
Күтілетін нәтиже |
Сыни тұрғыдан ойлау арқылы жаңа білімді ұштай біледі. Топта жұмыс жасауға қалыптасады |
||||||||
|
Әдіс-тәсілдер |
Топқа бөлу, БББ кестесі, Т кестесі, Синквейн, кейіпкерге хат, топтық жұмыс, |
||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
1. Амандасу, Үй тапсырмасын тексеру Бір оқушы 10 сұрақтық тест дайындап келеді, Топқа
бөлу Квадрат. Сенде төзімділік, шыдамдылық,
еңбекқорлық дамыған. Өз айналаңа адамдарды жинап ұйымдастыру,
реттеу және жүйелеу қабілетін баршылық. Сенен үздік администратор
шығады. |
||||||||
|
Мақсатты қою кезеңі |
Маған жақсы мұғалім бәрінен де қымбат, өйткені мұғалім – мектептің жүрегі- деген екен Ыбырай Алтынсарин . Оның әңгімелеренің түйіні де тәрбиенің қайнар көзі. Мысалы: Аз жұмысты қиынсысаң, көп жұмысқа тап боларсың:азға қанағат ете білмесең, көптен құр қаларсың. (Әке мен бала ) Жігерлі, төзімді болу керек.Еңбек – адамды шыңдайды, өмірге үйретеді. (Бай баласы м ен жарлы баласы) |
||||||||
|
Білу – |
1.. Ой жинақтау: Нені білуіміз керек? (Балалардың алдына мақсат-міндеттер қою)
1. Білемін, білгім келеді бөлігін толтырады 2.Топтастыру 1-топ:• Жазушының өмірбаяны, Жазушының шығармашылығы. 2-топ:• Жазушы шығармаларының тақырыбы. Оқулықпен жұмыс.. |
||||||||
|
Түсіну |
1-топ: 126-127-б әңгімелері туралы түсініп оқу 2-топ: 128-129-б әңгімелері туралы түсініп оқу
|
||||||||
|
Талдау |
Әңгімені талдау 1-топ: Т кестесі
2-топ:
|
||||||||
|
Қолдану -сергіту |
Мен күн болғым келеді, өйткені .... Мен ай болғым келеді, өйткені .... Мен жарық жұлдыз болғымкеледі, өйткені .... Мен мөлдір су болғым келеді, өйткені .... Мен құмырсқа болғым келеді, өйткені .... Мен арыстан болғым келеді, өйткені .... |
||||||||
|
Жинақтау |
А) 1-топ: Рафт- Ыбырайға хат жазу 2-топ: Синквейн 1. Кім? 2. Қандай? 3. Не істеді? 4. 4 сөзден сөйлем 5. Синоним Ә) Білдім бөлігін толтырады |
||||||||
|
Қорытынды |
Сабақ ұнады ма? Бағлау жүргізу Үйге тапсырма : Ой толғау «Талаптың пайдасы», 10 сұрақтық тест дайындап келу |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Ыбырай Алтынсарин"
Ашық сабақ "Ыбырай Алтынсарин"
|
күні |
10 сынып |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ыбырай Алтынсарин |
||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
1.Білімділік: Ыбырай туралы оқып, мазмұнын талдап, ашу; 2.Дамытушылық: оқушыларды өзінше ой түюге баулу, олардың танымдық түсінігін, тіл байлығын дамытып, сөйлеу, жазу шеберліктерін арттыру; 3.Тәрбиелік: оқушыларды еңбекті сүюге, жігерлі, төзімді болуға, еңбек адамдарын құрметтеуге тәрбиелеп, «адал еңбек мұратқа жеткізеді» деген ой қорыту; |
||||||||
|
Күтілетін нәтиже |
Сыни тұрғыдан ойлау арқылы жаңа білімді ұштай біледі. Топта жұмыс жасауға қалыптасады |
||||||||
|
Әдіс-тәсілдер |
Топқа бөлу, БББ кестесі, Т кестесі, Синквейн, кейіпкерге хат, топтық жұмыс, |
||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
1. Амандасу, Үй тапсырмасын тексеру Бір оқушы 10 сұрақтық тест дайындап келеді, Топқа
бөлу Квадрат. Сенде төзімділік, шыдамдылық,
еңбекқорлық дамыған. Өз айналаңа адамдарды жинап ұйымдастыру,
реттеу және жүйелеу қабілетін баршылық. Сенен үздік администратор
шығады. |
||||||||
|
Мақсатты қою кезеңі |
Маған жақсы мұғалім бәрінен де қымбат, өйткені мұғалім – мектептің жүрегі- деген екен Ыбырай Алтынсарин . Оның әңгімелеренің түйіні де тәрбиенің қайнар көзі. Мысалы: Аз жұмысты қиынсысаң, көп жұмысқа тап боларсың:азға қанағат ете білмесең, көптен құр қаларсың. (Әке мен бала ) Жігерлі, төзімді болу керек.Еңбек – адамды шыңдайды, өмірге үйретеді. (Бай баласы м ен жарлы баласы) |
||||||||
|
Білу – |
1.. Ой жинақтау: Нені білуіміз керек? (Балалардың алдына мақсат-міндеттер қою)
1. Білемін, білгім келеді бөлігін толтырады 2.Топтастыру 1-топ:• Жазушының өмірбаяны, Жазушының шығармашылығы. 2-топ:• Жазушы шығармаларының тақырыбы. Оқулықпен жұмыс.. |
||||||||
|
Түсіну |
1-топ: 126-127-б әңгімелері туралы түсініп оқу 2-топ: 128-129-б әңгімелері туралы түсініп оқу
|
||||||||
|
Талдау |
Әңгімені талдау 1-топ: Т кестесі
2-топ:
|
||||||||
|
Қолдану -сергіту |
Мен күн болғым келеді, өйткені .... Мен ай болғым келеді, өйткені .... Мен жарық жұлдыз болғымкеледі, өйткені .... Мен мөлдір су болғым келеді, өйткені .... Мен құмырсқа болғым келеді, өйткені .... Мен арыстан болғым келеді, өйткені .... |
||||||||
|
Жинақтау |
А) 1-топ: Рафт- Ыбырайға хат жазу 2-топ: Синквейн 1. Кім? 2. Қандай? 3. Не істеді? 4. 4 сөзден сөйлем 5. Синоним Ә) Білдім бөлігін толтырады |
||||||||
|
Қорытынды |
Сабақ ұнады ма? Бағлау жүргізу Үйге тапсырма : Ой толғау «Талаптың пайдасы», 10 сұрақтық тест дайындап келу |
шағым қалдыра аласыз













