|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Абдыгалиева Ж.М. |
|
Пән/Сынып: |
3 сынып |
|
Қай аптаның нешінші сабағы |
3 апта, 8-сабақ |
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
Уақыт |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Үйрен білім жастықта! «Бақыт құсы» Ы.Алтынсарин |
|
Оқу мақсаты: |
3.2.2.1 қолдануға (практикалық), бағалауға негізделген сұрақтар қою және жауап беру 3.1.5.1 өз ойы мен сезімін көркем бейнелі сөздерді қолдана отырып жеткізу |
|
Сабақтың мақсаты: |
қолдануға және бағалауға негізделген сұрақтар қою және жауап беру дағдысын дамытады. өз ойлары мен сезімдерін көркем сөздерді қолдана отырып жеткізуге үйренеді. |
|
Бағалау критерийі: |
Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар қою және жауап беру арқылы оқушылардың сыни ойлау дағдыларын дамыту. Көркем сөздерді қолдана отырып, оқушылардың өз ойларын және сезімдерін шығармашылық тұрғыда жеткізуін қалыптастыру. |
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы. 3 минут |
Ұйымдастыру. 4 минут Сабақтың тақырып, мақсаттармен таныстыру «Бақыт құсы» (ертегі) Ы.Алтынсарин Мақсаты: қолдануға (практикалық), бағалауға негізделген сұрақтар қою және жауап беру; өз ойы мен сезімін көркем, бейнелі сөздерді қолдана отырып жеткізу Мұғалім қолына құстың суретін алып, балалардың біреуіне тілек айтады: «Бұл- бақыт құсы. Ол саған зор денсаулық әкелсін деп тілеймін!» деп құсты оқушыға ұсынады. Оқушы келесі оқушыға тілек айтып құсты береді, осылайша жалғасып кетеді |
Оқушылар бір-бірлеріне тілек айтады. |
|
Бақыт құсының суреті
|
|
Ортасы 37 минут |
Оқылым алды тапсырма. «Миға шабуыл» 3 минут - Қалай ойлайсыңдар, бақыт құсы өмірде бар ма? -Бақыт деген не? «Бақыт» сөзіне ассоциация жасау. Мысалы: Бақыт = достық, махаббат, отбасы, денсаулық, табыс. достық
БАҚЫТ Бақыт
денсаулық
Оқылым. Оқулықтың 93-94 бетіндегі Ыбырай Алтынсариннің «Бақыт құсы» ертегісін бірге оқиық. Мәтінмен жұмыс (10 минут) Талқылау сұрақтары: -Әмзеге бақыт құсы не үшін қажет
болды? Дескриптор:
«Ойлаудың алты қалпағы» әдісі 1.Қызыл қалпақ - эмоциялық көңіл-күй білдіреді. 2.Қара қалпақ - сын айтады. 3.Сары қалпақ - жақсы тұстарын айтады. 4.Ақ қалпақ – өз пікірін білдіреді. 5.Жасыл қалпақ - жаңа идея ұсынады. 6.Көк қалпақ - қорытынды айтады. Дескриптор:
Сөздік жұмыс. 2 минут Мәтіндегі түсініксіз сөздердің мағынасын табады. Қырсыз- Қырау түсе бастаған кез-
Жеке жұмыс. 5 минут -Бақыт құсын қайтару үшін Әмзеге қандай кеңес бересің? Кейіпкерге хат жаз. Дескриптор:
Сергіту сәті: "Кім жылдам?" ойыны. 3 минут
Топтық жұмыс. 15 минут
Дескриптор: Бақытқа жету жолдарын анықтайды -1 ертегі мазмұнын біледі-1 постер жасайды-1 өз пікірін қорғайды-1 көркем сөздерді пайдаланады-1 2- топ. «Бақыт құсымен сөйлескен болсаң, оған не айтар едің?» Өз ойларыңды көркем сөздермен жазып көріңдер. (3 сөйлем) Дескриптор:
3-топ. Бақытты қалай елестетесіңдер? Құстың қандай түстері мен пішіндері бақытты бейнелей алады? Постер жасап, қорғайды Дескриптор:
4- топ. «Мен сендерге не үшін келемін?» бақыт құсы рөлінде адамдарға ұсыныс немесе тілек жазады. (3 сөйлем) Дескриптор:
|
«Бақыт» сөзіне ассоциация жасайды. Сұрақтарға жауап береді. Сөздердің мағынасын жазады. Кейіпкерге хат жазады. Постер қорғайды. |
ҚБ Смаликтер арқылы ҚБ Ауызша мадақтау: "Өте жақсы, керемет ой айттың!" ҚБ. Смайликтер ҚБ. Смайликтер ҚБ. смайликтер |
Презентация https://youtu.be/unRGSc8mLEY?si=MYPEbpVCCAOGswpd
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс. «Еркін пікір» әдісі. 3 минут «Сабақ маған ұнады, себебі...» Рефлексия
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
«Бақыт ағашы» |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Ыбырай Алтынсарин 3 сынып
Ашық сабақ Ыбырай Алтынсарин 3 сынып
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Абдыгалиева Ж.М. |
|
Пән/Сынып: |
3 сынып |
|
Қай аптаның нешінші сабағы |
3 апта, 8-сабақ |
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
Уақыт |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Үйрен білім жастықта! «Бақыт құсы» Ы.Алтынсарин |
|
Оқу мақсаты: |
3.2.2.1 қолдануға (практикалық), бағалауға негізделген сұрақтар қою және жауап беру 3.1.5.1 өз ойы мен сезімін көркем бейнелі сөздерді қолдана отырып жеткізу |
|
Сабақтың мақсаты: |
қолдануға және бағалауға негізделген сұрақтар қою және жауап беру дағдысын дамытады. өз ойлары мен сезімдерін көркем сөздерді қолдана отырып жеткізуге үйренеді. |
|
Бағалау критерийі: |
Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар қою және жауап беру арқылы оқушылардың сыни ойлау дағдыларын дамыту. Көркем сөздерді қолдана отырып, оқушылардың өз ойларын және сезімдерін шығармашылық тұрғыда жеткізуін қалыптастыру. |
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы. 3 минут |
Ұйымдастыру. 4 минут Сабақтың тақырып, мақсаттармен таныстыру «Бақыт құсы» (ертегі) Ы.Алтынсарин Мақсаты: қолдануға (практикалық), бағалауға негізделген сұрақтар қою және жауап беру; өз ойы мен сезімін көркем, бейнелі сөздерді қолдана отырып жеткізу Мұғалім қолына құстың суретін алып, балалардың біреуіне тілек айтады: «Бұл- бақыт құсы. Ол саған зор денсаулық әкелсін деп тілеймін!» деп құсты оқушыға ұсынады. Оқушы келесі оқушыға тілек айтып құсты береді, осылайша жалғасып кетеді |
Оқушылар бір-бірлеріне тілек айтады. |
|
Бақыт құсының суреті
|
|
Ортасы 37 минут |
Оқылым алды тапсырма. «Миға шабуыл» 3 минут - Қалай ойлайсыңдар, бақыт құсы өмірде бар ма? -Бақыт деген не? «Бақыт» сөзіне ассоциация жасау. Мысалы: Бақыт = достық, махаббат, отбасы, денсаулық, табыс. достық
БАҚЫТ Бақыт
денсаулық
Оқылым. Оқулықтың 93-94 бетіндегі Ыбырай Алтынсариннің «Бақыт құсы» ертегісін бірге оқиық. Мәтінмен жұмыс (10 минут) Талқылау сұрақтары: -Әмзеге бақыт құсы не үшін қажет
болды? Дескриптор:
«Ойлаудың алты қалпағы» әдісі 1.Қызыл қалпақ - эмоциялық көңіл-күй білдіреді. 2.Қара қалпақ - сын айтады. 3.Сары қалпақ - жақсы тұстарын айтады. 4.Ақ қалпақ – өз пікірін білдіреді. 5.Жасыл қалпақ - жаңа идея ұсынады. 6.Көк қалпақ - қорытынды айтады. Дескриптор:
Сөздік жұмыс. 2 минут Мәтіндегі түсініксіз сөздердің мағынасын табады. Қырсыз- Қырау түсе бастаған кез-
Жеке жұмыс. 5 минут -Бақыт құсын қайтару үшін Әмзеге қандай кеңес бересің? Кейіпкерге хат жаз. Дескриптор:
Сергіту сәті: "Кім жылдам?" ойыны. 3 минут
Топтық жұмыс. 15 минут
Дескриптор: Бақытқа жету жолдарын анықтайды -1 ертегі мазмұнын біледі-1 постер жасайды-1 өз пікірін қорғайды-1 көркем сөздерді пайдаланады-1 2- топ. «Бақыт құсымен сөйлескен болсаң, оған не айтар едің?» Өз ойларыңды көркем сөздермен жазып көріңдер. (3 сөйлем) Дескриптор:
3-топ. Бақытты қалай елестетесіңдер? Құстың қандай түстері мен пішіндері бақытты бейнелей алады? Постер жасап, қорғайды Дескриптор:
4- топ. «Мен сендерге не үшін келемін?» бақыт құсы рөлінде адамдарға ұсыныс немесе тілек жазады. (3 сөйлем) Дескриптор:
|
«Бақыт» сөзіне ассоциация жасайды. Сұрақтарға жауап береді. Сөздердің мағынасын жазады. Кейіпкерге хат жазады. Постер қорғайды. |
ҚБ Смаликтер арқылы ҚБ Ауызша мадақтау: "Өте жақсы, керемет ой айттың!" ҚБ. Смайликтер ҚБ. Смайликтер ҚБ. смайликтер |
Презентация https://youtu.be/unRGSc8mLEY?si=MYPEbpVCCAOGswpd
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс. «Еркін пікір» әдісі. 3 минут «Сабақ маған ұнады, себебі...» Рефлексия
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
«Бақыт ағашы» |
шағым қалдыра аласыз


















