Материалдар / Ашық сабақ Ыбырай Алтынсарин "Өнер білім бар жұрттар" 3 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ Ыбырай Алтынсарин "Өнер білім бар жұрттар" 3 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ Ыбырай Алтынсарин "Өнер білім бар жұрттар" 3 сынып Қмж ны өзім құрастырдым, әріптестеріммен бөлісу мақсатында
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
28 Ақпан 2022
803
3 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Бөлімі:

Өнер

Педагогтің аты-жөні:

Нұртазаева М.Т.

Күні:

17.02.2022 ж

Сыныбы: 3-сынып

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Өнер-білім бар жұрттар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

3.2.1.2 шығарманы іштей саналы түрде түсініп, өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана

отырып жеткізу

3.2.3.1 шығарманың тақырыбын анықтау және негізгі ойды білдіріп тұрған мәтін бөлігін, сөйлемді табу

Сабақтың мақсаты:


Барлық оқушылар: Оқушылар сөйлеу барысында таныстырылым құрастыра алады. Кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалай алады;.

Көптеген оқушылар:Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.

Кейбір оқушылар: Қосымша тапсырмаларды орындап, тұжырым жасай алады;

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

3 мин.



Миға шабуыл

5 мин.


Ынтымақтастық атмосферасын және өздеріне деген сенімділік қалыптастыру мақсатында «Қош келдіңдер » әдісі арқылы оқушыларды қарсы алу.



Өткен тақырыпқа шолу:

Үй тапсырмасы. «Сыйқырлы қалпақ» әдісі арқылы сұрау. «Елдестің ойыны».

«Өнер» туралы қандай өнер туралы білесіңдер?

Оқушылар мұғаліммен, бір-бірлерімен амандасады


Үйге берілген тапсырманы айтады


«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Тамаша! Керемет! Өте жақсы! Талпын!»

Слайд



Бейнебаян


Сабақтың ортасы

30мин





































Көз жаттығуы

2мин


«Суретті болжау » әдісі арқылы сұрақтар қойылады.

Топқа бөлу: «Компьютер», «Ұшақ», «Пойыз» суреттері арқылы.

Picture 3

Жұптар өздеріне түскен сурет бойынша ақпарат береді.

- бұл атауларды бір сөзбен қалай атауға болады? (техника)

- осы техникаларды меңгеру үшін адамға не керек? (білім, талап, ынта,өнер)

1.Қызығушылықты ояту: «Тақырыпқа болжам жасау»

Оқушыларға төмендегі суреттер көрсетіледі оқушылар осы суреттер бойынша сабақ мазмұнына болжам жасап сөйлейді.

Сурет мазмұны сіздерге қандай ой туғызды?

Айтыс өнері дегеніміз не?

2.Білгенге маржан:(Ыбырай Алтынсарин туралы интербелсенді тақтада мағлұмат көрсетіледі)

«Өзіңді тексер»

-Ыбырай Алтынсарин кім?

-Ол туралы не білесің?

- Қандай шығармаларын білесің?
-
Қандай тілдерді білген?
-
Туған жері қай жер?
-
Әкесінің аты кім?

3. Жеке жұмыс. Ы.Алтынсариннің «Өнер-білім бар жұрттар» өлеңін іштей, тізбектей оқу.


Сергіту сәті: Нейрогимнастикалық жаттығулар мен жаңылтпаштар айту.


4. (ТЖ) «Жұмбақ айтыс» әдісі.

- Балалар, енді біз сіздермен ақындық өнерімізді көрсетуіміз қажет. Жұмбақ айтыс құрастырамыз .

Өзім ойлап тапқанмын.

Көгінде самғап аспанның,

Айшылық алас жерлерге,

Бір сағатта – ақ ұшқанмын?


Өзіңіз ойлап тапсаңыз ,

Қондырып құстай аспанда із.

Жауабы оның ұшақ қой,

Домалап жерде жатпаңыз.


Жердің де арғы бетінен

Бейнесін көріп тұрамын.

Сөйлесуді қаласам,

Хабарға жиі шығамын?


Жақсы екен достың қиялы

Болды ол затың ,адам сыңары.

Өзім жасап шығарған.

Телефон гой ол ұялы.


Темірден жасап шын адам.

Жұмысқа салып сынағам

Аяқ,қол,бас,денесін

Тоқ темірден құраған?

Таң қалатын несі бар

Робыт қой ол айтқаның,

Көмекші серік болсын деп.

Оны да мен ойлап тапқанмын.

5.(ЖЖ) «Көршіме айтамын» әдісі (сұрақтары бар кеспе таратамын,ойлануға уақыт беремін, ақпарат бойынша сұрақтарға қазіргі өмірмен байланыстыра отырып жауап беру, өз ойларын ауызша білдіруін сұраймын.)

Рс

Өлеңдегі ақпарат бойынша сұрақ

Қазіргі өмірмен байланысты жауап

1.

Алыс жерлерден жылдам хабар

алғызатын нелер?


2.

Мың шақырым жерлерге күн жарымда

жететін қандай арба?


3.

Адам неге құстай ұшады?


4.

Теңізде қалай жүзеді?





Жаңа тақырыпты суреттер арқылы табады.




Топқа бірігеді.


















Оқулықпен жұмыс














Сергіту жаттығуын жасайды.































Тапсырмаларды орындайды.

Дескриптор:

-Сурет бойынша ақпарат береді.

Сұрақтарға жауап береді.



Топтар бір-бірін бағалау парағы арқылы бағалайды.






Дескриптор:

- Автор туралы әңгімелейді

- Мәтінді тізбектей дауыстап оқиды













Дескриптор

- жұмбақ айтыс құрастырады.




Суреттер топтамасы,қалпақ



























Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!