Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Заманауи геосаяси үдерістер
|
Бөлім: |
5. Геосаясат. 5.1 Геосаясат негіздері |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ж.А.Әлиев |
|
Күні: |
30.01.2025 |
|
Сыныбы: 11 Б |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстанның геосаяси жағдайы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.5.1.2 - Қазақстанның геосаяси жағдайына кешенді баға беру |
|
Сабақтың мақсаты: |
Қазақстанның геосаяси жағдайына талдау жасап, баға береді Қазақстанның геосаяси жағдайына талдау жасап, баға береді ЕББҚ мұғалім көмегімен (ІІІ топ) |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Жаңа сабаққа кіріспе |
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 3.Сұрақ қою арқылы қызығушылықты ояту.
|
Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар және жаттығу түрлері беріледі. Әр оқушы өз оймен бөліседі. «Геосаясат дегеніміз не?» деген сұрақ қою арқылы топтық талқылау |
Сұрақұа байланысты оұушылар өз ойларын білдіреді оқушыларды ауызша мадақтап отыру «Жарайсың!», «Бәрекелді!»
|
Оқулық, жұмыс дәптері АКТ Карта |
|
Сабақтың ортасы |
1- тапсырманы топпен орындатамын, бақылаймын, тапсырма орындалу жолына нұсқау көрсетемін. |
1-тапсырма Қазақстан Республикасының геосаяси жағдайын SWOTарқылы талдау жасау
|
Дескриптор: Жалпы - 4 балл
|
Оқулық Дәптер Атлас АКТ Ғаламтор желісі |
|
2- тапсырманы жұппен орындатамын, бақылаймын, тапсырма орындалу жолына нұсқау көрсетемін. |
2-тапсырма Берілген сипаттамалары бойынша мемлекеттік саясат негізінде құрылатын негізгі факторларды сәйкестендіру
|
Дескриптор: Жалпы – 5 балл 1.Мәдени – діни саясатын біледі – 1б 2. Демографиялық жағдайды түсінеді 1б 3. Геофезикалық саясатты айтады - 1 б 4. Саяси үдерісті дәлелдейді – 1 б 5. Географиялық саяси үдерісті дәлелдеп кешендібаға береді – 1 б |
Оқулық Дәптер Дж саяси картасы Ғаламтор желісі |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия |
«Айтар бір ауыз сөзім бар» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Дескрипторды назарға ала отырып өзара топтық бағалау жүргізіп, бағалау парақшасын толтырады |
Бағалау парақшасы Өз ойларын айтады. |
Бағалау парағы
|
Оқушының аты - жөні |
|
|
|
Дискрипторлар |
Жалпы - 4 балл
|
|
|
Жалпы – 5 балл 1.Мәдени – діни саясатын білу – 1б 2. Демографиялық жағдайды түсінеді 1б 3. Геофезикалық саясатты айтады - 1 б 4. Саяси үдерісті сипаттайды – 1 б 5. Географиялық саяси үдерісті дәлелдейді – 1 б |
|
|
|
Жалпы ұпай |
|
|
Бағалау парағы
|
Оқушының аты - жөні |
|
|
|
Дискрипторлар |
Жалпы - 4 балл
|
|
|
Жалпы – 5 балл 1.Мәдени – діни саясатын білу – 1б 2. Демографиялық жағдайды түсінеді 1б 3. Геофезикалық саясатты айтады - 1 б 4. Саяси үдерісті сипаттайды – 1 б 5. Географиялық саяси үдерісті дәлелдейді – 1 б |
|
|
|
Жалпы ұпай |
|
|
Бағалау парағы
|
Оқушының аты - жөні |
|
|
|
Дискрипторлар |
Жалпы - 4 балл
|
|
|
Жалпы – 5 балл 1.Мәдени – діни саясатын білу – 1б 2. Демографиялық жағдайды түсінеді 1б 3. Геофезикалық саясатты айтады - 1 б 4. Саяси үдерісті сипаттайды – 1 б 5. Географиялық саяси үдерісті дәлелдейді – 1 б |
|
|
|
Жалпы ұпай |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Заманауи геосаяси үдерістер 11 сынып
Ашық сабақ Заманауи геосаяси үдерістер 11 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Заманауи геосаяси үдерістер
|
Бөлім: |
5. Геосаясат. 5.1 Геосаясат негіздері |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ж.А.Әлиев |
|
Күні: |
30.01.2025 |
|
Сыныбы: 11 Б |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстанның геосаяси жағдайы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.5.1.2 - Қазақстанның геосаяси жағдайына кешенді баға беру |
|
Сабақтың мақсаты: |
Қазақстанның геосаяси жағдайына талдау жасап, баға береді Қазақстанның геосаяси жағдайына талдау жасап, баға береді ЕББҚ мұғалім көмегімен (ІІІ топ) |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Жаңа сабаққа кіріспе |
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 3.Сұрақ қою арқылы қызығушылықты ояту.
|
Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар және жаттығу түрлері беріледі. Әр оқушы өз оймен бөліседі. «Геосаясат дегеніміз не?» деген сұрақ қою арқылы топтық талқылау |
Сұрақұа байланысты оұушылар өз ойларын білдіреді оқушыларды ауызша мадақтап отыру «Жарайсың!», «Бәрекелді!»
|
Оқулық, жұмыс дәптері АКТ Карта |
|
Сабақтың ортасы |
1- тапсырманы топпен орындатамын, бақылаймын, тапсырма орындалу жолына нұсқау көрсетемін. |
1-тапсырма Қазақстан Республикасының геосаяси жағдайын SWOTарқылы талдау жасау
|
Дескриптор: Жалпы - 4 балл
|
Оқулық Дәптер Атлас АКТ Ғаламтор желісі |
|
2- тапсырманы жұппен орындатамын, бақылаймын, тапсырма орындалу жолына нұсқау көрсетемін. |
2-тапсырма Берілген сипаттамалары бойынша мемлекеттік саясат негізінде құрылатын негізгі факторларды сәйкестендіру
|
Дескриптор: Жалпы – 5 балл 1.Мәдени – діни саясатын біледі – 1б 2. Демографиялық жағдайды түсінеді 1б 3. Геофезикалық саясатты айтады - 1 б 4. Саяси үдерісті дәлелдейді – 1 б 5. Географиялық саяси үдерісті дәлелдеп кешендібаға береді – 1 б |
Оқулық Дәптер Дж саяси картасы Ғаламтор желісі |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия |
«Айтар бір ауыз сөзім бар» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Дескрипторды назарға ала отырып өзара топтық бағалау жүргізіп, бағалау парақшасын толтырады |
Бағалау парақшасы Өз ойларын айтады. |
Бағалау парағы
|
Оқушының аты - жөні |
|
|
|
Дискрипторлар |
Жалпы - 4 балл
|
|
|
Жалпы – 5 балл 1.Мәдени – діни саясатын білу – 1б 2. Демографиялық жағдайды түсінеді 1б 3. Геофезикалық саясатты айтады - 1 б 4. Саяси үдерісті сипаттайды – 1 б 5. Географиялық саяси үдерісті дәлелдейді – 1 б |
|
|
|
Жалпы ұпай |
|
|
Бағалау парағы
|
Оқушының аты - жөні |
|
|
|
Дискрипторлар |
Жалпы - 4 балл
|
|
|
Жалпы – 5 балл 1.Мәдени – діни саясатын білу – 1б 2. Демографиялық жағдайды түсінеді 1б 3. Геофезикалық саясатты айтады - 1 б 4. Саяси үдерісті сипаттайды – 1 б 5. Географиялық саяси үдерісті дәлелдейді – 1 б |
|
|
|
Жалпы ұпай |
|
|
Бағалау парағы
|
Оқушының аты - жөні |
|
|
|
Дискрипторлар |
Жалпы - 4 балл
|
|
|
Жалпы – 5 балл 1.Мәдени – діни саясатын білу – 1б 2. Демографиялық жағдайды түсінеді 1б 3. Геофезикалық саясатты айтады - 1 б 4. Саяси үдерісті сипаттайды – 1 б 5. Географиялық саяси үдерісті дәлелдейді – 1 б |
|
|
|
Жалпы ұпай |
|
|
шағым қалдыра аласыз















