Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ Заманауи интерьердегі сәндік бұйымдар
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
1-бөлім: |
Мектеп: Н.Оңдасынов ЖББМ |
||||||||||||||||||||
Күні:.
|
Мұғалімнің аты-жөні: Аблазов С. |
||||||||||||||||||||
Сынып: 9 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы |
Заманауи интерьердегі сәндік бұйымдар
|
||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.1.2.1 мәдени және тарихи жәдігерлер, қолөнер мен дизайн салалары шығармаларының материалдарын, бағытын, салыстырмалы талдау |
||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық білім алушы: Интерьер стильдері туралы түсініктері қалыптасады, интерьер бұйымын дайындауға заманауи және дәстүрлі емес материалдарды тиімді қолданады. Басым бөлігі: Интерьер бұйымдарын дайындаудаматериалдарды өздігінен таңдау жасайды Кейбіреуі:Интерьерге арналған сәндік бұйымдарды таңдауда өз идеяларын ұсынады |
||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
Заманауи интерьерлік бұйымдарды біледі Тарихи интерьерлік бұйымдар мен үйлесімдік шешімдерін біледі Тарихи мен заманауиинтерьерлердісалыстырады Өзгеелдіңинтерьерліксәндібұйымнобайынсалады. |
||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
|
Пәнге тән лексика мен терминология: Интерьер, 2D, 3D форматтағы бұйымдар, интерьер стильдері, готика, заманауи, классика, этностиль Тілдік мақсатқа байланысты талқылауға арналған сұрақтар:
Стиль/бағыт – стиль- style Интерьер дизайны – Дизайн интерьера – Interiordesing Визуалды ерекшеліктері - визуальные характеристики - visualcharacteristics Бағалау – оценивать - to assess Матасы – текстиль- textiles |
||||||||||||||||||||
Құндылықтардыдарыту
|
Оқушылардыңинтерьерлік сәнді бұйымдардың ойластырып, бейнелеуарқылыобраздыелестету, түстердіүйлестірепайдалану, зерттеушілікқұндылықтарындарыту |
||||||||||||||||||||
Пәнаралықбайланыстар |
Тарих, информатика жәнет.б. |
||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары |
Интерьер дизайнныңфотосуреттерінәлеуметтікжеліденқарастыраотырып, олардызерттеуүшін. |
||||||||||||||||||||
Бастапқы білім |
|
||||||||||||||||||||
Сабақбарысы |
|||||||||||||||||||||
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері |
Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
Сабақтың басы |
Сабақтың басында оқушыларға интерьердегі сәнді қолөнер туындылары жинағы туралы бейнебаян көрсетіледі. Бейнебаяннан не байқадыңыздар? Бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай деп ойлайсыздар?Деген сұрақтар қою арқылы оқушылармен сабақтың тақырыбын ашамын. Миға шабуыл. Видео көрсету Сабақ тақырыбын ашуға арналған сұрақтар. 1 топ. Қысқа бейне сюжеттен нені байқадыңыздар? 2 топ. Қандай интерьер элементтері бар екен? 3 топ. Барлық интерьерге ортақ қандай материалдар көрсетілген? ҚБ «Күлегештер» тәсілі Сабақтың мақсатын айқындау Бағалау критерийлері:
|
|
|||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы |
Оқушылар тарихи және мәдени интерьер бұйымдары туралы түсінігін, және оған не жататындығын, қандай аспектілер арқылы анықтауға болатыны туралы талқыланады. Заманауи интерьер бұйымдарын төмендегі сұрақтары арқылы талқылаймыз:
Топтарда басқа елдердің мәдени аспектілерін, интерьер стилдерінің ерекшеліктерін талқыланады.
Өнер мен мәдениеттерде жалпы аспектілері немесе интерьер стильдерін салыстырады. Оқушыларға қазіргі заманауи стильдің 9 түрін атап, ерекшеліктері талқыланады 1 «Өтпелі» стиль 6 Голливудтік стиль 2 Фахверг стилі 7 Хюгге 3 Теңіз стиль8 Mid-Century стилі4 Ваби- Саби 9 Бекстейдж стилі5 Порше стилі Оқушыларға интерьерлік бұйымдар көрсетіледі
1-Тапсырма. Ойлау дағдыларының деңгейі:білу және түсіну «Бейнефильмдерді көру және талқылау» тәсілі арқылы интерьер стильдерінің ерекшеліктеріне қарай АКТ-ны, түрлі дерек көздерін пайдалану арқылы сипаттаңыз
Бағалау критерийі: -Интерьер туралы түсінігін анықтайды -Интерьер бұйымдарын дайындауда заманауи және дәстүрлі емес материалдарды тиімді қолданады -Материалдарға өздігінен таңдау жасайды Дескриптор:
ҚБ: «Бағдаршам» тәсілі Сергіту сәті
2-Тапсырма. Ойлау дағдыларының деңгейі:білу және түсіну «СТО» әдісі. Бос бөлмені интерьерге арналған сәндік бұйымдарды 2D және 3D форматтағы бұйымдар арқылы толықтырыңыз
Бағалау критерийі: -Суретте берілген интерьер стильдеріне қарай 2D және 3D форматтағы бұйымдармен толықтырады. Дескриптор:
ҚБ: «2 жұлдыз, 1 тілек» ( топ бірін-бірі) Жұптық тапсырма Тапсырма: Топтарда оқушылар өзге елдердің (мысалы: Қырғыз, Орыс халқы, Өзбек, Түрік) мәдениетіне тән және Қазақтың ұлттық интерьер бұйымдарының ұқсастықтары мен ерекшеліктерін суреттейтін постер немесе коллаж дайындайды. Әрбір топ әртүрлі елдерді таңдауы тиіс. Оқушылар бір бірінің жұмыстарын өзара бағалау жүргізеді.
Тапсырманы орындау критерийлерін оқушылар өздері құрастыруын сұраймын. Топ жұмыстарының нәтижелерін талқылау. Оқушылар бір бірінің жұмыстарын талдайды.
|
https://www.youtube.com/watch?v=M4p39gy7aR8 Интерьер және қабырғаларын ерекше безендіру. Қарапайым және шығармашылық идеялар. Ең үздік 10 стилдер https://www.art-designs.ru/stili_interera.html Интерьер стилдері |
|||||||||||||||||||
Сабақтың соңы |
Сабақ соңында әрбір топ өздері таңдаған елдің интерьерлік ерекшеліктері бейнелеген постерлерін тақтаға алып шығып, қорғайды. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы топтар өзара бір-бірін бағалайды. |
Интерактивті тақта қолдану. |