Материалдар / Ашық сабақ "Зат алмасу"
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ "Зат алмасу"

Материал туралы қысқаша түсінік
зат алмасу
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
27 Желтоқсан 2017
1252
8 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Тексерілді:Қысқа мерзімді жоспар. Пәні: Биология
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Жасушадағы зат және энергия алмасуМектеп: №12 С.Сейфуллин
Күні: 29.11.17жМұғалімнің аты - жөні: Сыдықова А
Сынып: 10әҚатысқандар саны:Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы:Жасушадағы зат және энергия алмасу. Зат алмасу реакцияларының катализдік сипаты.Пластикалық алмасу.
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары:Метоболизмнің тірі ағзалар үшін маңызын, пластикалық алмасудың жүру барысы мен ағза үшін маңызын түсіну.
Сабақтың мақсаты:Барлық оқушылар:тақырыпты қайталап, зат алмасу, оның кезеңдері туралы мағлұмат алып, талдап айта алады.


Оқушылардың басым бөлігі:Пластикалық алмасудың мәні мен оның жүру барысы туралы кластер жасап талдай алады.


Кейбір оқушылар: Пластикалық алмасудың тірі ағзалар үшін маңызына эсе жазады.
Бағалау критерийлері:тақырыпты қайталап, зат алмасу, оның кезеңдері туралы мағлұмат алып, талдап айта алады.Пластикалық алмасудың мәні мен оның жүру барысы туралы кластер жасап талдай алады. Пластикалық алмасудың тірі ағзалар үшін маңызына эсе жазады.
Тілдік мақсаттар:Термин сөздердің дұрыс жазылуы мен айтылуын қадағалау.Метаболизм, катаболизм, анаболизм,
Құндылықтарға баулу:Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсуЭкономикалық өсубұл біздің ең маңызды міндетіміз, Қазақстанның өңірлік және жаһандық бәсекеге қабілеттілігі осыған тікелей байланысты.Біздің басты міндетімізөндірісті, білім мен ғылымды біріктіру, инновациялық-индустриялық кластерлерді дамыту. Сондықтан елімізде ғылым саласының шешуші реформалары, білім беру жүйесін жаңғырту жүргізілуде, техникалық және кәсіби мамандарды даярлаудың жаңа тиімді жүйесі жасалды
Пәнаралық байланыс:Өсімдіктану, жануартану, микология
Алдыңғы білім: Вирустық аурулар
Сабақ барысы
Сабақтың кезеңдеріСабақтағы жоспарланған іс-әрекетРесурстар
Сабақтың басы

Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын орнату.Мұғалім оқушыларды түсті жетондар арқылы топқа бөледі. Ноутбукпен тренинг өткізу. «Дұрыс тұжырымдаманы тап» әдісі1.АИВ Вирусы 1970 жылдан бастап белгілі.2.Нуклеин қышқылы мен нәруызды спора қаптайды3.АИВ организмнен тыс ортада тіршілік етеді.4.Житс ауа тамшылары, түшкіру, жөтелу, арқылы жұғады.5.АИВ –лимфоциттер, макрофагтар, дендридті жасушаларды зақымдайды. Ноутбук

Тапсырма сұрақтары











Сабақтың ортасы











Әртүрлі ағзалардың зат алмасу ерекшеліктерітуралы электронды оқулықтан ақпарат көрсету, мағлұмат беру.Топ бойынша оқушыларға кластер құруға тапсырма беру1-топ. Зат алмасу, катаболизм2-топ Анаболизм3-топ. Катаболизм және анаболизм арасындағы энергия алмасуОқушылар топ болып жасаған кластерлерін басқа топтарға көрсетіп, түсіндіреді.ОқулықНоутбук, Суреттер, слайдтарА4 форматтағы қағаздармаркерлер
Сабақтың соңы







Биологиялық диктантМетоболизм ...................... және ....................... болып ............ бөлінеді. Катаболизм процесі кезінде ....................... заттар түзіледі, ал анаболизм кезінде ................. синтезделеді.Оқулықтағы 128 беттегі кестені толтыру Энергияның өзгеруі қандай заңдылыққа негізделген. Түсініктеме беру.Үйге тапсырма: 20-тақырыпты қайталау. Негізгі термин сөздерге анықтама беру.Термин сөздер
Саралау-Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?Бағалау-Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
Катаболизм мен анаболизм процестері туралы венн диаграммасын құрастыру.Оқушылардың сабақтың барысы туралы пікірін стикерге жаздыру, кері байланыс жазбаларын жинақтау.
  • Мен түсіндім --
  • Менің білгім келеді --
  • Мен үшін қиын болды --
  • Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережесіАКТ-мен байланыс, Құндылықтарға байланыс.


    Сабақ бойынша рефлексия
    Бүгінгі сабақта белсенді оқу үдерісі байқалды ма?





    Сабақтың тиімді тұстары:







    Сабақтың сәтсіз тұстары:













    Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
    Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!