|
Бөлім |
“Салт – дәстүр және ауыз әдебиеті” |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шоканова М.Т. |
||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Зат есім. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.2.3 Сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату; 2.2.3.1 - мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Зат есімдерді тауып, сұрақ қою Өлең мазмұны бойынша сұрақ тар қою |
||||
|
Құндылық |
Ұлттық мирасты, мәдениетті дәріптеу |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. Қол алысып қане біз, Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Достарменен бір жүру! |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Өлең жолдарын қимыл арқылы қайталайды. |
|
Слайд
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Үй тапсырмасын тексеру 9 –жаттығу 44 –бет
Өткенді қайталайық!
«Ой қозғау» әдісі Сөздерге сұрақ қойып тақырыпты ашады.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. Ережені үйрету
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Өлеңді оқы. Өлең не туралы? Өлең мазмұны бойынша сұрақ құрастырыңдар.
ЕББҚ Өлең не туралы? Талқылау сұрақтары: Адамға қатысты сөздерге қандай сұрақ қойылады? |
Көп нүкте орнына қажетті сөздерді қояды. Көшіріп жазады.
Дұрыс жауапты табады, өткенді қайталайды.
Оқушылар берілген сөздерді таңдап, сол сұраққа жауап береді.Астындағы әріпті ашады.
1. өлеңнің мазмұнын әңгімелейді 2.өлең мазмұны бойынша сұрақ құрастырады 3.қарамен жазылған сөздерге сұрақ қояды |
Дескриптор: - көп нүктенің орнына керекті сөзді қойып жазады- 1балл «Домбыра» әдісі арқылы бағалау
Мадақтау Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Дескриптор: -өлеңнің мазмұнын әңгімелейді(1б) -өлең мазмұны бойынша сұрақ құрастырады(1б) -қарамен жазылған сөздерге сұрақ қояды(1б) |
Оқулық 10–жаттығу 45-бет |
|
|
Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Ұжымдық жұмыс «Кесте» әдісі Кестені толтыр
ЕББҚ Тапсырман орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Жануарларға қатысты сөздерге қандай сұрақ қойылады? «Жаңбыр» жаттығуы
|
1. кім? сұрағына жауап беретін сөздерді жазады 2. не? сұрағына жауап беретін сөздерді жазады 3. кімдер? сұрағына жауап беретін сөздерді жазады 4. нелер? сұрағына жауап беретін сөздерді жазады Жаңбырдың жаууына байлынысты қимыл –қозғалысты жасайды
|
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -кім? сұрағына жауап беретін сөздерді жазады(1б) - не? сұрағына жауап беретін сөздерді жазады(1б) - кімдер? сұрағына жауап беретін сөздерді жазады(1б) - нелер? сұрағына жауап беретін сөздерді жазады(1б) «Басбармақ» арқылы
|
Оқулық 11–жаттығу 45-бет
Әртүрлі түстегі суреттер
|
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Көршіңмен әңгімелес» әдісі Өлеңді рөлге бөліп оқыңдар. Зат есімдерді тап, оларға сұрақ қой.
ЕББҚ Тапсырман орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Жануарларға қатысты сөздерге қандай сұрақ қойылады? |
1. өлеңді рөлге бөліп оқиды 2.өлеңдегі зат есімдерге сұрақ қояды
|
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -өлеңді рөлге бөліп оқиды(1б) -өлеңдегі зат есімдерге сұрақ қояды(1б) |
Оқулық 12 –жаттығу 45,46-бет
|
|
|
|
Топтық жұмыс 1 топ
2 топ
3 топ
|
1 топ оқушылары сөздердің ішінен зат есімді тауып жазады. 2 топ оқушылар зат есімдерді сұрағымен сәйкестендіреді. 2 топ оқушылар зат есім туралы білетіндерін жазады.
|
Мадақтау Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Ламинатты а4 форматты беттер |
|
|
Сабақтың соңы Рефлек сия |
«Бекіту» Платформа
«Принтер»арқылы кері байланыс алу
Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды? Сұрақтардың жауабын стикерге жаз.Жауабыңды оқы және білім банкасына сал. «Критериалды бағалу» парақшасы арқылы (Бағалау) «Домбыра» әдісі
Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) Үйге тапсырма 13 –жаттығу 46 -бет |
Оқушы мұғалім қойған сұрақтарға жауап жазады
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған жұлдыздарын санап, анықтайды.
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Тапын!
|
https://www.educaplay.com/learning-resources/17713400-87.html
|
|
|
Кім ? |
Не? |
Кімдер? |
Нелер? |
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Зат есім.
Ашық сабақ. Зат есім.
|
Бөлім |
“Салт – дәстүр және ауыз әдебиеті” |
||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шоканова М.Т. |
||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Зат есім. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.2.3 Сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату; 2.2.3.1 - мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Зат есімдерді тауып, сұрақ қою Өлең мазмұны бойынша сұрақ тар қою |
||||
|
Құндылық |
Ұлттық мирасты, мәдениетті дәріптеу |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. Қол алысып қане біз, Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Достарменен бір жүру! |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Өлең жолдарын қимыл арқылы қайталайды. |
|
Слайд
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Үй тапсырмасын тексеру 9 –жаттығу 44 –бет
Өткенді қайталайық!
«Ой қозғау» әдісі Сөздерге сұрақ қойып тақырыпты ашады.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. Ережені үйрету
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Өлеңді оқы. Өлең не туралы? Өлең мазмұны бойынша сұрақ құрастырыңдар.
ЕББҚ Өлең не туралы? Талқылау сұрақтары: Адамға қатысты сөздерге қандай сұрақ қойылады? |
Көп нүкте орнына қажетті сөздерді қояды. Көшіріп жазады.
Дұрыс жауапты табады, өткенді қайталайды.
Оқушылар берілген сөздерді таңдап, сол сұраққа жауап береді.Астындағы әріпті ашады.
1. өлеңнің мазмұнын әңгімелейді 2.өлең мазмұны бойынша сұрақ құрастырады 3.қарамен жазылған сөздерге сұрақ қояды |
Дескриптор: - көп нүктенің орнына керекті сөзді қойып жазады- 1балл «Домбыра» әдісі арқылы бағалау
Мадақтау Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Дескриптор: -өлеңнің мазмұнын әңгімелейді(1б) -өлең мазмұны бойынша сұрақ құрастырады(1б) -қарамен жазылған сөздерге сұрақ қояды(1б) |
Оқулық 10–жаттығу 45-бет |
|
|
Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Ұжымдық жұмыс «Кесте» әдісі Кестені толтыр
ЕББҚ Тапсырман орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Жануарларға қатысты сөздерге қандай сұрақ қойылады? «Жаңбыр» жаттығуы
|
1. кім? сұрағына жауап беретін сөздерді жазады 2. не? сұрағына жауап беретін сөздерді жазады 3. кімдер? сұрағына жауап беретін сөздерді жазады 4. нелер? сұрағына жауап беретін сөздерді жазады Жаңбырдың жаууына байлынысты қимыл –қозғалысты жасайды
|
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -кім? сұрағына жауап беретін сөздерді жазады(1б) - не? сұрағына жауап беретін сөздерді жазады(1б) - кімдер? сұрағына жауап беретін сөздерді жазады(1б) - нелер? сұрағына жауап беретін сөздерді жазады(1б) «Басбармақ» арқылы
|
Оқулық 11–жаттығу 45-бет
Әртүрлі түстегі суреттер
|
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Көршіңмен әңгімелес» әдісі Өлеңді рөлге бөліп оқыңдар. Зат есімдерді тап, оларға сұрақ қой.
ЕББҚ Тапсырман орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: Жануарларға қатысты сөздерге қандай сұрақ қойылады? |
1. өлеңді рөлге бөліп оқиды 2.өлеңдегі зат есімдерге сұрақ қояды
|
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -өлеңді рөлге бөліп оқиды(1б) -өлеңдегі зат есімдерге сұрақ қояды(1б) |
Оқулық 12 –жаттығу 45,46-бет
|
|
|
|
Топтық жұмыс 1 топ
2 топ
3 топ
|
1 топ оқушылары сөздердің ішінен зат есімді тауып жазады. 2 топ оқушылар зат есімдерді сұрағымен сәйкестендіреді. 2 топ оқушылар зат есім туралы білетіндерін жазады.
|
Мадақтау Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Ламинатты а4 форматты беттер |
|
|
Сабақтың соңы Рефлек сия |
«Бекіту» Платформа
«Принтер»арқылы кері байланыс алу
Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды? Сұрақтардың жауабын стикерге жаз.Жауабыңды оқы және білім банкасына сал. «Критериалды бағалу» парақшасы арқылы (Бағалау) «Домбыра» әдісі
Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) Үйге тапсырма 13 –жаттығу 46 -бет |
Оқушы мұғалім қойған сұрақтарға жауап жазады
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған жұлдыздарын санап, анықтайды.
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Тапын!
|
https://www.educaplay.com/learning-resources/17713400-87.html
|
|
|
Кім ? |
Не? |
Кімдер? |
Нелер? |
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз






























