Материалдар / Ашық сабақ "Зат есім" 2-сынып
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ "Зат есім" 2-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
№472 бұйрықпен жазылған ҚМЖ. ҚМЖ белсенді әдіс-тәсілдер қолданылған. Саралау тапсырмалары бар. 1-10 балдық жүйе арқылы бағаланған.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
25 Ақпан 2022
1758
17 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Бөлімі:

Ұлтымыздың салт – дәстүрін білгенің жөн

Педагогтің аты-жөні:

Каржаубаева Дилля Сатылхановна

Күні:

17.02.2022

Сыныбы: 2А

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Зат есім

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

2.1.1.1 - тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мәтін мазмұны

бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар: мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беруді біледі;

Көптеген оқушылар: тыңдаған мәтіннен түсінбеген сөздерін белгілей алады;

Кейбір оқушылар: мәтін бойынша өзінің ойын айтады және қорытынды жасай алады;

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

7 мин.


Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Талапты болу арманым,

Тыныштық менің таңдауым.

Тәртіп асқақ ұраным,

Тазалық менің құмарым.

Татулықпен отырсақ,

Сабақ өтер мұғалім!

Алдынғы сабақпен байланыстыру.

Ойын: «Мен бастаймын, сен жалғастыр»

* Сөз мағынасына қарай бірнеше топтарға бөлінеді.Олар: . . . .

*Заттың атын білдіретін сөздерді . . .

* Зат есімдерге . . .

* Сөздің одан әрі бөлінбейтін. . . .

* Сөздің мағынасын өзгертетін қосымшаны…

*Сөз бен сөзді байланыстыратын қосымшаны , . . .

«Миға шабуыл»

-Мұғалім, дәрігер, Арман деген сөздерге қандай сұрақ қойылады?

-Түйе, домбыра, кілем деген сөздерге қандай сұрақ қойылады?

Өлеңді хормен айтып, мазмұнына байланысты қимылдар жасайды.











Ережелердің жалғасын тауып айтады.





Сұрақтарға жауап береді.

«Тамаша! Керемет! Өте жақсы! Талпын!»











ҚБ 1-10 балл


Өлең











Ойын













Сұрақтар

Сабақтың ортасы

30 мин.



Оқулықпен жұмыс

10- жаттығу. Ауызша

Өлеңді түсініп оқып, кім? не? сұрағына жауап беретін сөздерді табыңдар.

Өлең мазмұны бойынша бір біріңе сұрақтар қойыңдар.

11- жаттығу

Дәптермен жұмыс.

Өлеңді көшіріп жазыңдар.

Ұл қызыңа ерген

Немереңбіз, әже.

Немереңнен өрген

Шөбереңбіз, әже.

12- жаттығу

Саған кім болады?

Әкеңнің әкесі - . . . .

Әкеңнің анасы- . . . .

Анаңның әкесі- . . . .

Анаңның анасы- . . . .

Өзіңнен кіші қыз болса - . . . .

Өзіңнен кіші ұл болса - . . . .

13-жаттығу

Жаңылтпашты жатқа айтыңдар.

Мына балалар,

Неменелеріңіз еді:

Шөберелеріңіз бе?

Шөпшектеріңіз бе?

Неменелеріңіз бе?

Неменелеріңіз еді?

Саралау тапсырмасы

Сәйкестендір

Заттың атын білдіретін сөздер

Түбір

Сөздің одан әрі бөлінбейтін мағыналы бөлігі

Зат есім

Зат есім, сын есім, сан есім, етістік,

Кім? Кімдер?

Адамға қатысты сөздерге қойылатын сұрақ

Сөз таптары

Үйге: 14-жаттығу

Өлеңді оқып, кім? не? сұрағына жауап беретін сөздерді атайды.



Өлеңді дәптерлеріне қатесіз, көркем етіп көшіріп жазады.



Туыстық атауларды табады.







Жаңылтпашты жаттайды.









Анықтамаларды тиісті атауларымен сәйкестендіреді.



Дескрипторы (10)

-Өлеңнің мазмұны бойынша сұрақ құрастырады

-кім? сұрағына жауап беретін сөздерді анықтайды

-не? сұрағына жауап беретін сөздерді анықтайды

Жалпы-3балл

Дескрипторы (11)

-Өлеңді сауатты жазады

-Әріп элементтерін сақтап, көркем жазады

Жалпы-2балл

Дескрипторы (12)

-туыстық атауларды табады

Жалпы-2балл

Дескрипторы (13)

-жаңылтпашты жаттайды

-жаңылмай айтады

-жылдам айтады

Жалпы-3балл





Оқулық

сынып

АлматыАтамұра









Дәптер











Жаңылтпаш













Тапсырмалар

Сабақтың соңы.

3 мин.

Рефлексия

-Бүгін не білдік?

-Не жаңалық болды?

-Қандай қиындық туындады?

-Тағы не білгің келеді?

Бүгінгі сабақтан не білгендерін айтады.

«Тамаша! Керемет! Өте жақсы! Талпын!»

Кері байланыс


Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?


Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды

жетілдіруге көмектесетін не білдім?




Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!