|
Бөлімі: |
Ұлтымыздың салт – дәстүрін білгенің жөн |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Байтымбетова Гаухар Курманалиевна |
|
Күні: |
18.02.2022 |
|
Сыныбы: 2А |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Зат есім |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
2.2.3.1 - мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру 2.3.5.1 – жіберілген пунктуациялық, орфографиялық қателерді мұғалімнің көмегімен түзету |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: жіберліген пунктуациялық, орфографиялық қателерді түзетуді түсінеді; Көптеген оқушылар: мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыруды біледі; Кейбір оқушылар: |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Өсемiз бiз күлiп-ойнап, Он саусақтың саласындай. Өсемiз бiз күлiп-ойнап, Бiр адамның баласындай. Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! Алдынғы сабақпен байланыстыру «Бес қадам» әдісі -Зат есім дегеніміз не? -Зат есім қандай сұрақтарға жауап береді? -Зат есімге мысал келтір -Адамға қатысты сөздерге қандай сұрақтар қойылады? -Жануарларға қатысты сөздерге қандай сұрақтар қойылады? -Кітап, мектеп сөздеріне көптік жалғауын жалғап айт -Қарны ашқан күшік қаңғып келе жатады. Сөйлемнен зат есімді тап -Әнші, қой сөздеріне сұрақ қой. |
Өлеңді хормен айтып, мазмұнына байланысты қимылдар жасайды.
Тақтаға шыққан оқушы мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап берсе, бір қадам алға жылжиды. Жауап бере алмаса сол орында тұрып, келесі сұраққа жауап береді.Осылайша бес сұраққа да жауап беруі тиіс. |
«Тамаша! Керемет! Өте жақсы! Талпын!»
«От шашу»
ҚБ 1-10 балл |
Өлең Музыка
Сұрақтар |
|
Сабақтың ортасы 30 мин
|
Оқулықпен жұмыс №15-тапсырма: Жұмбақтың шешуін тауып тапсырманы орындатамын. № 16 -тапсырма Топтық жұмыс Сурет бойынша әңгіме құраңдар. №18-тапсырма: Өлеңді жаттаңдар. Әлди, әлди, бөпешім, Әлпештейін, көкешім. Тербетейін, жата ғой, Тәтті ұйқыға бата ғой. №19-тапсырма: Пішіндердің көмегімен жасырынған сөзді табыңдар. Шешуі: «Бесік жыры» Саралау тапсырмасы *Зат есімнің астын сыз. Мысық өзенге балық аулауға барды. *Антоним сөздердің астын сыз. Жаман бала өзін өзі мақтайды, Жақсы бала ар ұятын сақтайды. *Көп нүктенің орнына тиісті зат есімді жаз. Қармағына үлкен . . . түсті. Үйге:17-жаттығу |
Жұмбақты оқып, шешуін табады және көшіріп жазады. Сурет бойынша топтар әңгіме құрайды. Құраған әңгімелерін жариялайды. Топтар бір -біріне кері байланыс береді. Жасырын сөзді табады. Бесік жыры туралы білетіндерін әңгімелейді.
Тапсырмаларды орындайды. |
Дескрипторы -жұмбақтың шешуін табады -Қатесіз көшіріп жазады Жалпы-2 балл. Дескрипторы -Сурет бойынша әңгіме құрастырады -Сөйлемдерді дұрыс құрайды -Сауатты жазады -Сөйлемдер бір бірімен байланысады Жалпы-4 балл. Дескрипторы -жасырынған сөзді табады -бесік жыры туралы әңгімелейді Жалпы- 2 балл. Дескрипторы -Зат есімді табады -Антоним сөздерді анықтайды -Балық сөзін жазады Жалпы- 2 балл. |
2-сынып оқулығы Дәптер
Тапсырма |
|
Сабақтың соңы. 3 мин. |
Рефлексия -Бүгін не білдік? -Не жаңалық болды? -Қандай қиындық туындады? -Тағы не білгің келеді? |
Бүгінгі сабақтан не білгендерін айтады. |
«Тамаша! Керемет! Өте жақсы! Талпын!» |
Кері байланыс |
|
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Зат есім" 2-сынып
Ашық сабақ "Зат есім" 2-сынып
|
Бөлімі: |
Ұлтымыздың салт – дәстүрін білгенің жөн |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Байтымбетова Гаухар Курманалиевна |
|
Күні: |
18.02.2022 |
|
Сыныбы: 2А |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Зат есім |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
2.2.3.1 - мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру 2.3.5.1 – жіберілген пунктуациялық, орфографиялық қателерді мұғалімнің көмегімен түзету |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: жіберліген пунктуациялық, орфографиялық қателерді түзетуді түсінеді; Көптеген оқушылар: мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыруды біледі; Кейбір оқушылар: |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Өсемiз бiз күлiп-ойнап, Он саусақтың саласындай. Өсемiз бiз күлiп-ойнап, Бiр адамның баласындай. Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! Алдынғы сабақпен байланыстыру «Бес қадам» әдісі -Зат есім дегеніміз не? -Зат есім қандай сұрақтарға жауап береді? -Зат есімге мысал келтір -Адамға қатысты сөздерге қандай сұрақтар қойылады? -Жануарларға қатысты сөздерге қандай сұрақтар қойылады? -Кітап, мектеп сөздеріне көптік жалғауын жалғап айт -Қарны ашқан күшік қаңғып келе жатады. Сөйлемнен зат есімді тап -Әнші, қой сөздеріне сұрақ қой. |
Өлеңді хормен айтып, мазмұнына байланысты қимылдар жасайды.
Тақтаға шыққан оқушы мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап берсе, бір қадам алға жылжиды. Жауап бере алмаса сол орында тұрып, келесі сұраққа жауап береді.Осылайша бес сұраққа да жауап беруі тиіс. |
«Тамаша! Керемет! Өте жақсы! Талпын!»
«От шашу»
ҚБ 1-10 балл |
Өлең Музыка
Сұрақтар |
|
Сабақтың ортасы 30 мин
|
Оқулықпен жұмыс №15-тапсырма: Жұмбақтың шешуін тауып тапсырманы орындатамын. № 16 -тапсырма Топтық жұмыс Сурет бойынша әңгіме құраңдар. №18-тапсырма: Өлеңді жаттаңдар. Әлди, әлди, бөпешім, Әлпештейін, көкешім. Тербетейін, жата ғой, Тәтті ұйқыға бата ғой. №19-тапсырма: Пішіндердің көмегімен жасырынған сөзді табыңдар. Шешуі: «Бесік жыры» Саралау тапсырмасы *Зат есімнің астын сыз. Мысық өзенге балық аулауға барды. *Антоним сөздердің астын сыз. Жаман бала өзін өзі мақтайды, Жақсы бала ар ұятын сақтайды. *Көп нүктенің орнына тиісті зат есімді жаз. Қармағына үлкен . . . түсті. Үйге:17-жаттығу |
Жұмбақты оқып, шешуін табады және көшіріп жазады. Сурет бойынша топтар әңгіме құрайды. Құраған әңгімелерін жариялайды. Топтар бір -біріне кері байланыс береді. Жасырын сөзді табады. Бесік жыры туралы білетіндерін әңгімелейді.
Тапсырмаларды орындайды. |
Дескрипторы -жұмбақтың шешуін табады -Қатесіз көшіріп жазады Жалпы-2 балл. Дескрипторы -Сурет бойынша әңгіме құрастырады -Сөйлемдерді дұрыс құрайды -Сауатты жазады -Сөйлемдер бір бірімен байланысады Жалпы-4 балл. Дескрипторы -жасырынған сөзді табады -бесік жыры туралы әңгімелейді Жалпы- 2 балл. Дескрипторы -Зат есімді табады -Антоним сөздерді анықтайды -Балық сөзін жазады Жалпы- 2 балл. |
2-сынып оқулығы Дәптер
Тапсырма |
|
Сабақтың соңы. 3 мин. |
Рефлексия -Бүгін не білдік? -Не жаңалық болды? -Қандай қиындық туындады? -Тағы не білгің келеді? |
Бүгінгі сабақтан не білгендерін айтады. |
«Тамаша! Керемет! Өте жақсы! Талпын!» |
Кері байланыс |
|
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|
шағым қалдыра аласыз













