Қоянды ауылының №2 ЖОББМ
Химия пәнінің мұғалімі
Хурмет Аякоз
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
7.1В Заттардың агрегаттық күйінің өзгеруі |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Хурмет Аякоз |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы:7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Заттардың агрегаттық күйлері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.1.1.4 -заттардың әртүрлі агрегаттық күйлерін білу және бөлшектердің кинетикалық теориясы тұрғысынан қатты, сұйық, газ тәріздес заттардың құрылымын түсіндіру |
|
Сабақтың мақсаты: |
Заттың агрегаттық күйін біледі. Қатты, сұйық, газ тәрізді заттардың құрылымын түсінеді. Бөлшектердің кинетикалық теориясы тұрғысынан ажыратады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту |
І.Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Kazmath әдісі арқылы 3 топқа бөлу. 1-Топ. Қатты 2-Топ. Сұйық 3-Топ. Газ
Өткен тақырып бойынша «Kahoot» әдісі арқылы тапсырма беріледі |
Амандасу. Kazmath әдісі арқылы топқа бөлінеді.
Берілген сұрақтарға жауап береді |
Әр дұрыс жауапқа 1балл |
Kazmath сілтемесі
https://create.kahoot.it/details/c0b5b319-0d83-4ce6-b535-f5115293ec96 |
||||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. |
Оқушылар өз ойларымен бөліседі, жаңа тақырыпты ашады. |
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Слайд 1 |
||||||||||||
|
|
Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма береді |
Оқулықпен жұмыс тірек сөздерді дәптерлеріне жазып алады. |
|
7-сынып оқулығы Слайд 7 |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы . |
Оқулықта берілген орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. |
Тапсырма №1 « ( Жеке жұмыс) Кестені сәйкестендір
|
Тақтада көрсетілген дұрыс жауап арқылы Өзін – өзі бағалау. Жалпы -2 балл; ( 1-2 дұрыс сұрақ 1 балл 3-4 дұрыс 2 балл) |
Үлестірме қағаздар. Слайд 8 |
||||||||||||
|
|
Оқулықта берілген тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгікөрсетеді.
Топтарға тапсырмалар береді |
Тапсырма №2. Топтық жұмыс 1-Топ. Қатты Модельдеу 2-Топ. Сұйық Сызбанұсқамен жұмыс 3-Топ. Газ Заттың агрегаттық күйлері мен олардың қасиеттерін салыстырады Тапсырма №3. (Жұптық жұмыс) Ойын: "Үшіншісі артық"
|
Жалпы - 3 балл Топтар бірін- бірі бағалайды.
Жұптар бірін бірі бағалайды
Жалпы 2 балл ( 1-2 дұрыс сұрақ 1 балл 4-5 дұрыс 2 балл) |
Үлестірме қағаздар Слайд 9
Үлестірме қағаздар Слайд 10
|
||||||||||||
|
Бекіту тапсырмасы |
TestPad платформасы арқызы оқушыларға тапсырма беріледі |
Берілген сілтемеге кіріп тапсырманы орындайды |
Балдық жүйе |
https://onlinetestpad.com/mwrcwudldgbw4 |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия
|
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:
|
Бүгінгі сабақты маған бәрі түсінікті ....... Мен сабақты түсінбедім...... Менің сұрағым бар......... |
Мұғалім оқушыларды 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
Журнал |
||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
33-бет 8- кестені толтыру |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: Заттардың агрегаттық күйі
Ашық сабақ: Заттардың агрегаттық күйі
Қоянды ауылының №2 ЖОББМ
Химия пәнінің мұғалімі
Хурмет Аякоз
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
7.1В Заттардың агрегаттық күйінің өзгеруі |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Хурмет Аякоз |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы:7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Заттардың агрегаттық күйлері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.1.1.4 -заттардың әртүрлі агрегаттық күйлерін білу және бөлшектердің кинетикалық теориясы тұрғысынан қатты, сұйық, газ тәріздес заттардың құрылымын түсіндіру |
|
Сабақтың мақсаты: |
Заттың агрегаттық күйін біледі. Қатты, сұйық, газ тәрізді заттардың құрылымын түсінеді. Бөлшектердің кинетикалық теориясы тұрғысынан ажыратады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту |
І.Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Kazmath әдісі арқылы 3 топқа бөлу. 1-Топ. Қатты 2-Топ. Сұйық 3-Топ. Газ
Өткен тақырып бойынша «Kahoot» әдісі арқылы тапсырма беріледі |
Амандасу. Kazmath әдісі арқылы топқа бөлінеді.
Берілген сұрақтарға жауап береді |
Әр дұрыс жауапқа 1балл |
Kazmath сілтемесі
https://create.kahoot.it/details/c0b5b319-0d83-4ce6-b535-f5115293ec96 |
||||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. |
Оқушылар өз ойларымен бөліседі, жаңа тақырыпты ашады. |
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Слайд 1 |
||||||||||||
|
|
Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма береді |
Оқулықпен жұмыс тірек сөздерді дәптерлеріне жазып алады. |
|
7-сынып оқулығы Слайд 7 |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы . |
Оқулықта берілген орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. |
Тапсырма №1 « ( Жеке жұмыс) Кестені сәйкестендір
|
Тақтада көрсетілген дұрыс жауап арқылы Өзін – өзі бағалау. Жалпы -2 балл; ( 1-2 дұрыс сұрақ 1 балл 3-4 дұрыс 2 балл) |
Үлестірме қағаздар. Слайд 8 |
||||||||||||
|
|
Оқулықта берілген тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгікөрсетеді.
Топтарға тапсырмалар береді |
Тапсырма №2. Топтық жұмыс 1-Топ. Қатты Модельдеу 2-Топ. Сұйық Сызбанұсқамен жұмыс 3-Топ. Газ Заттың агрегаттық күйлері мен олардың қасиеттерін салыстырады Тапсырма №3. (Жұптық жұмыс) Ойын: "Үшіншісі артық"
|
Жалпы - 3 балл Топтар бірін- бірі бағалайды.
Жұптар бірін бірі бағалайды
Жалпы 2 балл ( 1-2 дұрыс сұрақ 1 балл 4-5 дұрыс 2 балл) |
Үлестірме қағаздар Слайд 9
Үлестірме қағаздар Слайд 10
|
||||||||||||
|
Бекіту тапсырмасы |
TestPad платформасы арқызы оқушыларға тапсырма беріледі |
Берілген сілтемеге кіріп тапсырманы орындайды |
Балдық жүйе |
https://onlinetestpad.com/mwrcwudldgbw4 |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия
|
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:
|
Бүгінгі сабақты маған бәрі түсінікті ....... Мен сабақты түсінбедім...... Менің сұрағым бар......... |
Мұғалім оқушыларды 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
Журнал |
||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
33-бет 8- кестені толтыру |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз















