|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 3. Мәдени мұра |
|||||
|
Күні :03.12.2024ж |
Педагогтің аты-жөні:Нархозиева Жанар Хусановна |
|||||
|
Сынып: 4 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: 10. Зергерлік бұйымдар |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.1.3.1 тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру/сөйлемді толықтыру және түйінді тұстарын анықтау/кесте толтыру/кластер құрастыру/болжау 4.2.4.1 берілген тірек сөздер мен жоспардың негізінде қысқа монолог құру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді;тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді,сөйлемді толықтырады және түйінді тұстарын анықтап,/кесте толтырады. |
|||||
|
Құндылықтар: |
Біртұтас тәрбие бағдарламасы: Жасампаздық және жаңашылдық |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Мақсаты: мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу. «Ең жақсы»
ойыны Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды. |
«Қол шапалақ» |
|
|||
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут) |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады: Айтылым Оқушыларға қиылған қағаздар беріледі. Сол сөздерді мағынасына қарай біріктіру арқылы топтарға бірігеді. (Оқушылардың ойлау белсенділігі ескеріледі.) Әрбір мақал-мәтелдің тақырыбы және олардың бір-бірімен байланысы слайд арқылы көрсетіледі. Сөйлесейік 1- тапсырма Жаттығайық 3-тапсырма Жұптық жұмыс Кесене тұрғызу, құмыра жасау, кірпіш қалау, саз қосу, теңге соғу, базарлық әкелу, пышақты сәндеу, ескерткіш тұрғызу. Сергіту сәті Айтылым Оқушы қажеттіктеріне қарай қолдау көрсетіп, қосымша түсіндіреді ЕББҚ (Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) жеке қолдау көрсетіледі Айтылым 2-тапсырма. Топтық жұмыс 7-тапсырма Сөйлесейік Жазылым 6-тапсырма 4-тапсырма |
Тыңдалым,айтылым. Мыс- жез, тиын-копеек, маңызды-важный, құжат-документ Айтылым Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығыушылығын ояту мақсатында мәдени мұраға қатысты дайындаған слайдтарын көрсетеді, сұрақтар қояды.
Айтылым «Мен не білемін?» Суретпен жұмыс • Бұл не? Оқушылардыңықтималжауаптары: Бұл–моншақ.Бұл–жүзік. Моншақты, жүзікті кім жасайды? Мұғалім зергер сөзінің мғынасын ұғындыру үшін суретін көрсетеді. Зергер кім? Ол не істейді? Моншақты, жүзікті зергер жасайды. Зергер болу үшін адамға қандай қасиеттер керек? Зергер қандай заттарды жасайды? Жаттығайық Жаттық» айдарымен ұсынылған тапсырмада «Кешке», «ертең», «бүрсігүні», «арғыкүні» сөздерін қатыстырып, тірек сөздермен сөйлем құрайды. Үлгі: Ертең сендер сәукеле тігесіңдер. Кешке сіздер текемет жасайсыздар. Сергіту сәтін орындайды. «Қара жорға» биі. Айтылым Қимылды білдіретін сөз (бастапқы мағына) Мысал (алда орындалатын әрекет) бару -а барады келу -е келеді жасау -й жасайды істеу -й істейді Айтайық Сөйлемдерді салыстырыңдар, айырмашылығын айтыңдар. Қашан?Бүгін Алтыннан шынжыр жасаңдар.Алтыннан шынжыр жасайсыңдар Ертең Күміс теңге соғыңдар Күміс теңге соғасыңдар Бүрсігүні Пышақ сәндеңдер Пышақ сәндейсіңдер Арғы күні Жүзік жасаңдар Жүзік жасайсыңдар Айтылым Мәтінді оқимыз, топта талқылаймыз.Содан кейін берілген сөздерді сәйкестендіріп, толықтырамыз. Алдарыңда жатқан қағазға кластер түрінде көрсетіп, баяндаймыз. Ең алдымен.... Содан соң..... Содан кейін.... Одан кейін... Ең соңында.... Жазылым Кластер үрінде көрсет. Оқылым. Диалог |
«Табыс баспалдағы» Дескриптор: -Өзінің отбасы мүшелерін әңгімелейді. «Қол шапалақ» Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан» |
Оқулық сөздік Оқулық Оқулық 61- бет |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 5-тапсырма |
|
||||
|
Кері байланыс «Түрлі- түсті смайликтер» |
Өз деңгейлерін анықтайды. |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: Зергерлік бұйымдар
Ашық сабақ: Зергерлік бұйымдар
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 3. Мәдени мұра |
|||||
|
Күні :03.12.2024ж |
Педагогтің аты-жөні:Нархозиева Жанар Хусановна |
|||||
|
Сынып: 4 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: 10. Зергерлік бұйымдар |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.1.3.1 тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру/сөйлемді толықтыру және түйінді тұстарын анықтау/кесте толтыру/кластер құрастыру/болжау 4.2.4.1 берілген тірек сөздер мен жоспардың негізінде қысқа монолог құру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді;тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді,сөйлемді толықтырады және түйінді тұстарын анықтап,/кесте толтырады. |
|||||
|
Құндылықтар: |
Біртұтас тәрбие бағдарламасы: Жасампаздық және жаңашылдық |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы (5 минут) |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Мақсаты: мейірімді болуға, қамқор болуға, қарапайым болуға баулу. «Ең жақсы»
ойыны Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды. |
«Қол шапалақ» |
|
|||
|
Сабақтың ортасы (6-37 минут) |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады: Айтылым Оқушыларға қиылған қағаздар беріледі. Сол сөздерді мағынасына қарай біріктіру арқылы топтарға бірігеді. (Оқушылардың ойлау белсенділігі ескеріледі.) Әрбір мақал-мәтелдің тақырыбы және олардың бір-бірімен байланысы слайд арқылы көрсетіледі. Сөйлесейік 1- тапсырма Жаттығайық 3-тапсырма Жұптық жұмыс Кесене тұрғызу, құмыра жасау, кірпіш қалау, саз қосу, теңге соғу, базарлық әкелу, пышақты сәндеу, ескерткіш тұрғызу. Сергіту сәті Айтылым Оқушы қажеттіктеріне қарай қолдау көрсетіп, қосымша түсіндіреді ЕББҚ (Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) жеке қолдау көрсетіледі Айтылым 2-тапсырма. Топтық жұмыс 7-тапсырма Сөйлесейік Жазылым 6-тапсырма 4-тапсырма |
Тыңдалым,айтылым. Мыс- жез, тиын-копеек, маңызды-важный, құжат-документ Айтылым Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығыушылығын ояту мақсатында мәдени мұраға қатысты дайындаған слайдтарын көрсетеді, сұрақтар қояды.
Айтылым «Мен не білемін?» Суретпен жұмыс • Бұл не? Оқушылардыңықтималжауаптары: Бұл–моншақ.Бұл–жүзік. Моншақты, жүзікті кім жасайды? Мұғалім зергер сөзінің мғынасын ұғындыру үшін суретін көрсетеді. Зергер кім? Ол не істейді? Моншақты, жүзікті зергер жасайды. Зергер болу үшін адамға қандай қасиеттер керек? Зергер қандай заттарды жасайды? Жаттығайық Жаттық» айдарымен ұсынылған тапсырмада «Кешке», «ертең», «бүрсігүні», «арғыкүні» сөздерін қатыстырып, тірек сөздермен сөйлем құрайды. Үлгі: Ертең сендер сәукеле тігесіңдер. Кешке сіздер текемет жасайсыздар. Сергіту сәтін орындайды. «Қара жорға» биі. Айтылым Қимылды білдіретін сөз (бастапқы мағына) Мысал (алда орындалатын әрекет) бару -а барады келу -е келеді жасау -й жасайды істеу -й істейді Айтайық Сөйлемдерді салыстырыңдар, айырмашылығын айтыңдар. Қашан?Бүгін Алтыннан шынжыр жасаңдар.Алтыннан шынжыр жасайсыңдар Ертең Күміс теңге соғыңдар Күміс теңге соғасыңдар Бүрсігүні Пышақ сәндеңдер Пышақ сәндейсіңдер Арғы күні Жүзік жасаңдар Жүзік жасайсыңдар Айтылым Мәтінді оқимыз, топта талқылаймыз.Содан кейін берілген сөздерді сәйкестендіріп, толықтырамыз. Алдарыңда жатқан қағазға кластер түрінде көрсетіп, баяндаймыз. Ең алдымен.... Содан соң..... Содан кейін.... Одан кейін... Ең соңында.... Жазылым Кластер үрінде көрсет. Оқылым. Диалог |
«Табыс баспалдағы» Дескриптор: -Өзінің отбасы мүшелерін әңгімелейді. «Қол шапалақ» Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан» |
Оқулық сөздік Оқулық Оқулық 61- бет |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 5-тапсырма |
|
||||
|
Кері байланыс «Түрлі- түсті смайликтер» |
Өз деңгейлерін анықтайды. |
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||
шағым қалдыра аласыз














