Қысқа мерзімді жоспар
Бекітемін
ДОІЖО:
|
Бөлім: |
Жердегі климаттық өзгерістер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Дуйсенбаева М.Б. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 18.10.24 ж. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 «Г» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ауызсу қоры не себепті азаятынын білесің бе? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.1.2.1 тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау. 7.3.2.1 ресми-іскерлік (ұсыныстар) салаға қатысты мәтіндердің тілдік ерекшелігін анықтап, талдау жасау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, ақпараттың өзектілігін анықтайды. Ресми-іскерлік салаға қатысты мәтіндердің тілдік ерекшелігін анықтайды, талдайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Табиғатты аялау, экологияны сақтау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдылары деңгейі: |
Білу, түсіну, қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин. 3 мин. 2 мин. 1 мин. 5 мин. 3 мин. 10 мин. 1 мин. 4 мин. 3 мин. 5 мин. |
Психологиялық ахуал. Сәлеметсіздер ме, балалар! Сабағымызды бастамас бұрын көңілімізді көтеріп алайық, «Өрмекші торы» әдісі (арқылы ортаға шығып жіпті бір-біріне тілек айтып лақтырады). Бейнежазбаны мұқият тыңдаңдар. «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы сұрақтарға жауап беріңдер. 1.Бейнежазбада не туралы айтылды? 2.Бүгінгі тақырып не туралы болады деп ойлайсыңдар? Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Ауызсу қоры не себепті азаятынын білесің бе?» «Бір кесе шай» әдісі. 1-тапсырма.Айтылым. Суреттерге қарап, сұрақтарға жауап беріңдер. 2.Судың қандай түрін білесің? 3.Ауызсуды қайдан аласың? 4. Отбасында суды қалай үнемдейсіңдер? 5. Судың түсі қандай болады? 6. Су адам өмірінде қандай рөл атқарады?
Жаңа сөздер ауызсу-питьевая вода жарамсыз – негодный, неприятный тасқын-наводнение жайылым-пастбище, луг көмірқышқыл-углекислый газ бу-пар Практикалық жұмыс. Суды тұндыру Тұндыру Сүзу
Топтық жұмыс. 2-тапсырма. Айтылым. Жұптық жұмыс. «Компьютер» әдісі арқылы суреттерді жаңа сөздермен сәйкестендіріңдер.
Топтық жұмыс. 1-топ. «Суреттер сөйлейді» әдісі. Сурет желісі бойынша шағын мәтін құрастырыңдар.
2-топ. «Топтастыру» әдісі. Судың адам өміріндегі пайдасын топтастырып жазыңдар.
Сергіту сәті «Нейро жаттығулар» Тапсырма. Диалогті рөлдерге бөліп оқыңдар. 4-тапсырма. Оқулықпен жұмыс. (екі топтан екі оқушы оқиды) Тапсырма. «Кім жылдам?» ойыны. 5-тапсырма.Айтылым Жаңа сөздерді тауып, қандай сөздермен тіркесіп тұрғанын анықтаңдар. Мағынасын түсіндіріңдер. Үлгі: ауызсу – адам ішуге пайдаланатын су. 6-тапсырма. Жазылым Төмендегі жаңа сөздерді тағы қандай сөздермен тіркестіруге болады?
|
«Өрмекші торы» әдісі (арқылы ортаға шығып жіпті бір-біріне тілек айтып жіпті лақтырады) Суреттер арқылы топқа бөлінеді. Әр тапсырмадан кейін өз-өздерін бағалайды.
«Бір кесе шай» әдісі арқылы өткен сабақты естеріне түсіреді.
«Компьютер» әдісі арқылы суреттерді жаңа сөздермен сәйкестендіреді.
«Суреттер сөйлейді» әдісі. Сурет желісі бойынша шағын мәтін құрастырыңдар.
«Топтастыру» әдісі. Судың адам өміріндегі пайдасын топтастырып жазады. Сергіту сәті Нейро жаттығулар»
Диалогті рөлдерге бөліп оқиды. Жаңа сөздерді тауып, қандай сөздермен тіркесіп тұрғанын анықтайды. Мағынасын түсіндіреді.
Төмендегі жаңа сөздерді тағы қандай сөздермен тіркестіруге болады?
|
1 балл
1 балл
1 балл
2 балл
1 балл
1 балл
2 балл |
https://yandex.kz/video/preview/14925359764467979766
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
4 мин.
|
7-тапсырма. «Келісемін, келіспеймін» әдісі.Айтылым
|
«Келісемін, келіспеймін» әдісі арқылы жауап береді. |
1 балл |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс 2 мин. |
Үй тапсырмасы: 8-тапсырма,72-бет.Сөздікті жаттау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1.Суретте не бейнеленген?
2.Судың қандай түрін білесің?
3.Ауызсуды қайдан аласың?
4. Отбасында суды қалай үнемдейсіңдер?
5. Судың түсі қандай болады?
6. Су адам өмірінде қандай рөл атқарады?
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ.Ауызсуқорының азаю себебін білесің бе?
Қысқа мерзімді жоспар
Бекітемін
ДОІЖО:
|
Бөлім: |
Жердегі климаттық өзгерістер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Дуйсенбаева М.Б. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 18.10.24 ж. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 «Г» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ауызсу қоры не себепті азаятынын білесің бе? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.1.2.1 тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау. 7.3.2.1 ресми-іскерлік (ұсыныстар) салаға қатысты мәтіндердің тілдік ерекшелігін анықтап, талдау жасау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, ақпараттың өзектілігін анықтайды. Ресми-іскерлік салаға қатысты мәтіндердің тілдік ерекшелігін анықтайды, талдайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Табиғатты аялау, экологияны сақтау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдылары деңгейі: |
Білу, түсіну, қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин. 3 мин. 2 мин. 1 мин. 5 мин. 3 мин. 10 мин. 1 мин. 4 мин. 3 мин. 5 мин. |
Психологиялық ахуал. Сәлеметсіздер ме, балалар! Сабағымызды бастамас бұрын көңілімізді көтеріп алайық, «Өрмекші торы» әдісі (арқылы ортаға шығып жіпті бір-біріне тілек айтып лақтырады). Бейнежазбаны мұқият тыңдаңдар. «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы сұрақтарға жауап беріңдер. 1.Бейнежазбада не туралы айтылды? 2.Бүгінгі тақырып не туралы болады деп ойлайсыңдар? Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Ауызсу қоры не себепті азаятынын білесің бе?» «Бір кесе шай» әдісі. 1-тапсырма.Айтылым. Суреттерге қарап, сұрақтарға жауап беріңдер. 2.Судың қандай түрін білесің? 3.Ауызсуды қайдан аласың? 4. Отбасында суды қалай үнемдейсіңдер? 5. Судың түсі қандай болады? 6. Су адам өмірінде қандай рөл атқарады?
Жаңа сөздер ауызсу-питьевая вода жарамсыз – негодный, неприятный тасқын-наводнение жайылым-пастбище, луг көмірқышқыл-углекислый газ бу-пар Практикалық жұмыс. Суды тұндыру Тұндыру Сүзу
Топтық жұмыс. 2-тапсырма. Айтылым. Жұптық жұмыс. «Компьютер» әдісі арқылы суреттерді жаңа сөздермен сәйкестендіріңдер.
Топтық жұмыс. 1-топ. «Суреттер сөйлейді» әдісі. Сурет желісі бойынша шағын мәтін құрастырыңдар.
2-топ. «Топтастыру» әдісі. Судың адам өміріндегі пайдасын топтастырып жазыңдар.
Сергіту сәті «Нейро жаттығулар» Тапсырма. Диалогті рөлдерге бөліп оқыңдар. 4-тапсырма. Оқулықпен жұмыс. (екі топтан екі оқушы оқиды) Тапсырма. «Кім жылдам?» ойыны. 5-тапсырма.Айтылым Жаңа сөздерді тауып, қандай сөздермен тіркесіп тұрғанын анықтаңдар. Мағынасын түсіндіріңдер. Үлгі: ауызсу – адам ішуге пайдаланатын су. 6-тапсырма. Жазылым Төмендегі жаңа сөздерді тағы қандай сөздермен тіркестіруге болады?
|
«Өрмекші торы» әдісі (арқылы ортаға шығып жіпті бір-біріне тілек айтып жіпті лақтырады) Суреттер арқылы топқа бөлінеді. Әр тапсырмадан кейін өз-өздерін бағалайды.
«Бір кесе шай» әдісі арқылы өткен сабақты естеріне түсіреді.
«Компьютер» әдісі арқылы суреттерді жаңа сөздермен сәйкестендіреді.
«Суреттер сөйлейді» әдісі. Сурет желісі бойынша шағын мәтін құрастырыңдар.
«Топтастыру» әдісі. Судың адам өміріндегі пайдасын топтастырып жазады. Сергіту сәті Нейро жаттығулар»
Диалогті рөлдерге бөліп оқиды. Жаңа сөздерді тауып, қандай сөздермен тіркесіп тұрғанын анықтайды. Мағынасын түсіндіреді.
Төмендегі жаңа сөздерді тағы қандай сөздермен тіркестіруге болады?
|
1 балл
1 балл
1 балл
2 балл
1 балл
1 балл
2 балл |
https://yandex.kz/video/preview/14925359764467979766
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
4 мин.
|
7-тапсырма. «Келісемін, келіспеймін» әдісі.Айтылым
|
«Келісемін, келіспеймін» әдісі арқылы жауап береді. |
1 балл |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс 2 мин. |
Үй тапсырмасы: 8-тапсырма,72-бет.Сөздікті жаттау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1.Суретте не бейнеленген?
2.Судың қандай түрін білесің?
3.Ауызсуды қайдан аласың?
4. Отбасында суды қалай үнемдейсіңдер?
5. Судың түсі қандай болады?
6. Су адам өмірінде қандай рөл атқарады?
шағым қалдыра аласыз












