Материалдар / АШЫҚ САБАҚ/«Біздің ғажайып түсіміз» 4 СЫНЫП

АШЫҚ САБАҚ/«Біздің ғажайып түсіміз» 4 СЫНЫП

Материал туралы қысқаша түсінік
«Біздің ғажайып түсіміз»
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
12 Мамыр 2024
173
0 рет жүктелген
700 ₸
Бүгін алсаңыз
+35 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +35 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

(білім беру ұйымының атауы)

Қысқа мерзімді жоспары

«Біздің ғажайып түсіміз»

(сабақтың тақырыбы)

     

Бөлім:


Педагогтің аты-жөні (бар болған жағдайда)


Күні:


Сынып: 4 « »

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

«Біздің ғажайып түсіміз»

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

4.2.3.1. шығарманың тақырыбы және негізгі ойды анықтау, автордың ойын мәтін деректерінен келтіре отырып дәлелдеу

Сабақтың мақсаты


  • Қиял ғажайып әңгімелер мен кейіпкердің көңіл күйінің өзгеруін, мәтінмен жұмысты үйренеді

Құндылықтар:

  • Топтық, жұптық жұмыстарды орындау барысында ынтымақтастық орта қалыптастыру. Адамгершілік, алған білімді қолдана білу, еңбексүйгіштік қасиеттерді насихаттау

      Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

10 минут

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

«Күн шуағы»

Қол ұстасып бәріміз,

Жылылықты сезейік.

Шуақ шашқан күндей боп,

Күлімсіреп жүрейік.

Балалар, көңіл күйлерің қалай? – Керемет! (бас бармақпен көрсету)

Сабаққа дайындықтарың қалай? –Тамаша! (алақан шапалақтау)

Ынталарың қалай? – Ғажап! (қол көтеру)

Жұмыс ережесін келісу

  • Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз!

  • Уақытты үнемдейміз!

  • Нақты,дәл жауап береміз!

  • Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз!

  • Сабаққа белсене қатысып, жақсы баға аламыз!

«Qazmath» платформасы арқылы оқушыларды 4 топқа бөліп аламын:

https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/


1 – топ «Юпитер» тобы

2 – топ «Нептун» тобы

3 – топ «Уран» тобы

4 – топ «Сатурун» тобы


Үй тапсырмасын сұрау:

«Ғарышкерге көмек» әдісі

Әр топқа жеке сұрақтар қою арқылы ғарышкерді келесі ғаламшарға өткізуге мүмкіндіктер алады:


Жарайсыңдар!


Дескриптор:

Ғарыш туралы білімдерін пысықтайды – 2 балл

Психологиялық ахуалға берілген тапсырмаларға жауап беру және жаңа сабаққа назар аудару.

Жұмыс ережесімен келісу
















Топтарға бөлінеді







Үй тапсырмасын пысықтайды


«Мадақтау әдісі» арқылы


Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру.




















«GOOGLE әдісі» арқылы бағалау

Ынтымақтастық атмосферасы

Интеракивті тақта

Оқулық

дәптер

көрнекіліктер







Топтар аты




«Qazmath» платформасы




Ғарыш пен ғаламшарлар


Сабақтың ортасы

27 минут









































































Сергіту сәті

3 мин

Балалар, біз ғарышқа саяхатымызды жалғастырамыз.

1 – тапсырма. Жеке жұмыс.

«Суреттер сиқыры» әдісі арқылы.

Алдарыңа берілген суреттер бойынша әңгіме құрастырып айтыңдар:



  • Суретте не көріп тұрсыңдар?

  • Ойларыңа не келді?

  • Суреттегі баланың арманы қандай?

Дескриптор:

Берілген суреттер бойынша шағын ауызша әңгіме құрастырады – 1 балл


Жарайсыңдар!

Балалар, Қазақтың ауыз әдебиетінде жеңіл әзілге құрылған, өмірдегі күлкілі оқиғаларды бейнелейтін шығармалар кездеседі. Мысалы, өткен сыныптарда Қожанасыр, Алдаркөсе туралы аңыз әңгімелерді, Оспанхан Әубәкіров, Шона Смаханұлының шығармаларын оқыдың.

Гүлнар Өмірзақованың «Бестік баға туралы түс» өлеңінен жеңіл әзіл аңғарылатынын өлеңді оқу барысында түсінетін боласыңдар.


2 – тапсырма. Жұптық жұмыс.

«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі

«Бестік» баға туралы түс

  • Өлеңді мәнерлеп, тізбектеп оқиды

  • Өлеңдегі оқиғаны ІІІ – жақта әңгімелеп айтып бер

  • Ролдерге бөліп оқу;

  • Қалай ойлайсың, неліктен ол қыз сондай түс көрді?


Дескриптор:

Өлең жолдарын 3 жақта әңгімелейді – 1 балл

Қыздың көрген түсін талдап айтады - 1 балл

Жалпы – 2 балл


3 – тапсырма. Топтық жұмыс

«Біздің ғажайып түсіміз». Постер қорғау

Балалар, әркімнің өмірінде ғажайып түстер көрер сәті болады. Ол түсті біз бірден ұмытуымыз мүмкін, болмасы аялап көңілімізде сақтап жүреміз.

Қазір біз топ болып, бірігіп, ғажайып түске қатысты суреттер салып көрейік. Салған суретіміздің мән мағынасын түсіндіреміз;

Дескриптор:

Көрулері мүмкін түстерді постерге салады, мән мағынасын түсіндіреді - 1 балл


Сергіту сәті


4 – тапсырма. Топтық жұмыс

«Көңіл-күй өлеңі»

Берілген эмоцияларды көрсет және 3 – 4 жолдан тұратын тақпақтар құрастырыңдар:

1 – топ


2 – топ


3 – топ

4 – топ



Дескриптор:

Әр топ өзіне берілген эмоцияларды пайдаланып, қызықты тақпақтар құрастырады – 1 балл



Сурет бойынша шағын ауызша әңгіме құрастырады































Бесік баға туралы өлеңді оқиды


Сұрақтарға жауап береді

Жұптық жұмыс

жасайды













Топ болып, бірігіп, ғажайып түске қатысты суреттер салып, суреттердің мән мағынасын түсіндіреді






Сергіту сәтін орындайды







Эмоциялар туралы өлеңдер шығарады

























«GOOGLE әдісі» арқылы бағалау























«GOOGLE әдісі» арқылы бағалау







«GOOGLE әдісі» арқылы бағалау




«Мадақтау әдісі» арқылы








«GOOGLE әдісі» арқылы бағалау








Интеракивті тақта

Оқулық

дәптер

көрнекіліктер




























700 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ