|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Цифрлық сауаттылық |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Сыдыкова Бакытжан Кабдоллаевна |
|||
|
Күні |
15.04.2024 ж. |
|||
|
Сынып 11 |
Қатысушылар саны |
13 |
Қатыспағандар саны |
- |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Blockchain технологиясы |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.3.4.5 - Blockchain технологиясының мақсаты мен жұмыс қағидасын түсіндіру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: Blockchain не екенін біледі; Көптеген оқушылар: Blockchain технологияларының мақсаты мен жұмыс істеу қағидаларын түсіндіре алады. Кейбір оқушылар: Blockchain технологияларының даму болашағын біледі |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 минут |
1.Оқушылармен амандасу. «Ынтымақтастық атмосферасы» әдісімен бір біріне ыстық лебіздерін білдіреді. «Математикалық проблема» әдісімен топқа бірікіру. «Бұзық телефон» әдісімен үй тапсырмасын сұрау
2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Үй тапсырмасын тексеру. Оқушылар дәптерлерді өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді. ҚБ: мақтау, мадақтау |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.Дәптерлерін өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді. 5.Бағалайды. |
«Термометр» әдісі
Әр дұрыс жауапқа 1 балл |
Жұмыс дәптері Карточкалар
слайд |
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Сабақ мақсаттарымен таныстыру: «Кинометафора» әдісімен бейне сабақ көрсету Blockchain дегеннің не екенін; Blockchain технологияларының мақсаты мен жұмыс істеу қағидаларын; Blockchain технологиялары қолданылатын негізгі салаларды; Blockchain технологияларының даму болашағын білетін боласыңдар. Оқулықпен жұмыс Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. «Білдім» деген екінші бағанды толтырады. Толтырылған бағанды талқылайды, түсініксіз сәттерді нақтылайды. Мұғалім тарапынан бағалау: ауызша мақтау, ынталандыру. Жеке жұмыс. №1 тапсырма: Blockchain анықтамаларын белгіле. Деректерді беру әдісі. Таратылған мәліметтер базасы. Ақпаратты қорғау тәсілі. Мәліметтерді сақтау тәсілі. Хэш функцияларын қолдана отырып мәліметтерді түрлендіру тәсілі. Деректерді сақтау технологиясы, оның негізгі құрамдас бөліктері – тең құқылы желілер, консенсус механизмі және блокчейннің өзі. Программалық қамтамасыз ету арқылы желідегі түйіндермен келісілетін ережелер жиынтығы. №2 - Тапсырма: Ондық формада ұсынылған хат үшін екілік кодтағы «2-модуль бойынша қосу» хэш- функциясының нәтижесін есепте: 70 73 76 69. Шешуі: Он алтылық жүйеге ауыстырамыз: 46 49 4С 45 2-модуль бойынша биттерді әр бағанға орналастырамыз (НЕМЕСЕ болмайды) 0100 0110 0100 1001 0100 1100 0100 0101 0000 0110 Дұрыс жауап: __________________ Білу және түсіну 1. Блокчейн деген не? 2. Блокчейннің негізгі ұғымдарын сипаттаңдар. 3. Биткоиннің негізін қалаған кім? 4. Блокчейннің көмегімен деректерді беру процесін сипатта. Қолдану Блокчейн – бұл бірегей жұмыс ұстанымы бар, деректерді және осы деректерді өңдеу туралы ақпаратты сақтау технологиясы. Деңгейлік тапсырмалар: A деңгейі. Келесі хабарлама үшін оналтылық формада берілген «2 модулі бойынша қосу» В деңгейі хеш-функциясының нәтижесін есепте: 2B 14 A9 5F E4. А және В деңгейіндегі тапсырмаларға талдау жаса |
Мұғалімді тыңдайды Бейне сабақ көреді Практикалық тапсырма орындайды 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды Тапсырманы WordWall платформасында орындайды Деңгейлік тапсырманы орындайды |
дұрыс жауапқа 2 балл дұрыс жауапқа 2 балл дұрыс жауапқа 4 балл |
Презентация компьютер Парақшалар Интерактивті тақта |
|
Сабақтың соңы 3 мин |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. «Табыс ағашы» Әрбір жапырақтың өзіне тән түсі бар: жасыл – «барлығын дұрыс істедің», сары – «қиындықтар болды», қызыл – «қателер көп болды». Әр топ өз ағаштарын сәйкес жапырақтармен безендіреді. |
Өзін-өзі бағалау. Оқушылар өздерінің сабақтан алған әсерлерімен бөліседі |
«Термометр» әдісі |
Плакат «Табыс ағашы» |
|
Үй тапсырмасы |
Blockchain технологиясы. 6.2 тақырып оқу |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ."Blockchain технологиясы" 11 сынып
Ашық сабақ."Blockchain технологиясы" 11 сынып
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Цифрлық сауаттылық |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Сыдыкова Бакытжан Кабдоллаевна |
|||
|
Күні |
15.04.2024 ж. |
|||
|
Сынып 11 |
Қатысушылар саны |
13 |
Қатыспағандар саны |
- |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Blockchain технологиясы |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.3.4.5 - Blockchain технологиясының мақсаты мен жұмыс қағидасын түсіндіру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: Blockchain не екенін біледі; Көптеген оқушылар: Blockchain технологияларының мақсаты мен жұмыс істеу қағидаларын түсіндіре алады. Кейбір оқушылар: Blockchain технологияларының даму болашағын біледі |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 минут |
1.Оқушылармен амандасу. «Ынтымақтастық атмосферасы» әдісімен бір біріне ыстық лебіздерін білдіреді. «Математикалық проблема» әдісімен топқа бірікіру. «Бұзық телефон» әдісімен үй тапсырмасын сұрау
2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Үй тапсырмасын тексеру. Оқушылар дәптерлерді өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді. ҚБ: мақтау, мадақтау |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.Дәптерлерін өзара ауыстырады, үй тапсырмасын тексереді. 5.Бағалайды. |
«Термометр» әдісі
Әр дұрыс жауапқа 1 балл |
Жұмыс дәптері Карточкалар
слайд |
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Сабақ мақсаттарымен таныстыру: «Кинометафора» әдісімен бейне сабақ көрсету Blockchain дегеннің не екенін; Blockchain технологияларының мақсаты мен жұмыс істеу қағидаларын; Blockchain технологиялары қолданылатын негізгі салаларды; Blockchain технологияларының даму болашағын білетін боласыңдар. Оқулықпен жұмыс Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. «Білдім» деген екінші бағанды толтырады. Толтырылған бағанды талқылайды, түсініксіз сәттерді нақтылайды. Мұғалім тарапынан бағалау: ауызша мақтау, ынталандыру. Жеке жұмыс. №1 тапсырма: Blockchain анықтамаларын белгіле. Деректерді беру әдісі. Таратылған мәліметтер базасы. Ақпаратты қорғау тәсілі. Мәліметтерді сақтау тәсілі. Хэш функцияларын қолдана отырып мәліметтерді түрлендіру тәсілі. Деректерді сақтау технологиясы, оның негізгі құрамдас бөліктері – тең құқылы желілер, консенсус механизмі және блокчейннің өзі. Программалық қамтамасыз ету арқылы желідегі түйіндермен келісілетін ережелер жиынтығы. №2 - Тапсырма: Ондық формада ұсынылған хат үшін екілік кодтағы «2-модуль бойынша қосу» хэш- функциясының нәтижесін есепте: 70 73 76 69. Шешуі: Он алтылық жүйеге ауыстырамыз: 46 49 4С 45 2-модуль бойынша биттерді әр бағанға орналастырамыз (НЕМЕСЕ болмайды) 0100 0110 0100 1001 0100 1100 0100 0101 0000 0110 Дұрыс жауап: __________________ Білу және түсіну 1. Блокчейн деген не? 2. Блокчейннің негізгі ұғымдарын сипаттаңдар. 3. Биткоиннің негізін қалаған кім? 4. Блокчейннің көмегімен деректерді беру процесін сипатта. Қолдану Блокчейн – бұл бірегей жұмыс ұстанымы бар, деректерді және осы деректерді өңдеу туралы ақпаратты сақтау технологиясы. Деңгейлік тапсырмалар: A деңгейі. Келесі хабарлама үшін оналтылық формада берілген «2 модулі бойынша қосу» В деңгейі хеш-функциясының нәтижесін есепте: 2B 14 A9 5F E4. А және В деңгейіндегі тапсырмаларға талдау жаса |
Мұғалімді тыңдайды Бейне сабақ көреді Практикалық тапсырма орындайды 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды Тапсырманы WordWall платформасында орындайды Деңгейлік тапсырманы орындайды |
дұрыс жауапқа 2 балл дұрыс жауапқа 2 балл дұрыс жауапқа 4 балл |
Презентация компьютер Парақшалар Интерактивті тақта |
|
Сабақтың соңы 3 мин |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. «Табыс ағашы» Әрбір жапырақтың өзіне тән түсі бар: жасыл – «барлығын дұрыс істедің», сары – «қиындықтар болды», қызыл – «қателер көп болды». Әр топ өз ағаштарын сәйкес жапырақтармен безендіреді. |
Өзін-өзі бағалау. Оқушылар өздерінің сабақтан алған әсерлерімен бөліседі |
«Термометр» әдісі |
Плакат «Табыс ағашы» |
|
Үй тапсырмасы |
Blockchain технологиясы. 6.2 тақырып оқу |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз















