Сабақтың
тақырыбы:
Дос таңдай
білу
|
Мұғалімнің
аты-жөні:Нурпеисова А.А
Күні:
22.11.17
|
СЫНЫП: 7
«а»
|
Қатысқан оқушылар
саны:
|
Қатыспаған оқушылар саны:
0
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаттары
|
7.Т/А3. Тыңдалған
мәтіннің мазмұнын түсіну, ұсынылған ақпарат бойынша факті мен
көзқарасты ажырата білу.
7.ӘТН2.
Сөйлеу тіліндегі интонация, кідіріс, логикалық екпіннің
мәнін түсініп қолдану
|
Сабақ
нәтижесі:
|
Оқушылардың барлығы
мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды
орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап
береді.
Оқушылардың көбісі
мынаны орындай алады: Топтық жұмысты брлесе орындайды.Өз бетінше
жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен
жұмыс жасайды.
Оқушылардың
кейбіреуі мынаны орындай
алады:
Оқулықтан тыс берілген қосымша
тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен
дәлелдер келтіре алады.
|
Бағалау
критерийі
|
Жеке, жұптық, топтық
тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын
өзіне аудара алады.
|
Тілдік
құзіреттілік
|
Достық, татулық – өмірдің
қызығы
|
Ресурстар
|
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге
арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар,
топтық тапсырмалар, кері байланыс,
стикер.
|
Әдіс-тәсілдер
|
Сұрақ-жауап, әңгімелеу,
түсіндіру, ойын, көрнекілік.
Рефлексия.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Музыка, қазақ
тілі.
|
Алдыңғы
оқу
|
Сүйіспеншілік – жаны
ашу,
Аяушылық
|
Сабақтың
жоспары
|
Жоспарланған уақыт
|
Сабақ барысы
:
|
Бағалау
түрлері
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру кезеңі 2
минут
Топтарға бөлу.
«Қағаз қиындылары»
Бірнеше құттықтау
қағаздарын топ құрамындағы оқушылар саны бойынша беске, алтыға
жыртып, оларды араластырып, оқушыларға таратып беру керек. Оқушылар
қиықтарды құрастырып бүтін сурет шығарады. Сол арқылы топтарға
бөлінеді.
Психологиялық ахуал
қалыптастыру: 3 минут
«Өзі туралы кластер»
тренинг
Оқушылар танысу үшін
өздері туралы кластерлер құрастыруы керек. Олар парақтың
ортасындағы шеңберге өз есімдерін жазып, одан таралатын шеңберлерге
өздерінің өмірінде маңызы бар бес негізгі рөлін жазады. Мысалы:
Жанұяның еркесі, адал дос
т.б
Видио Достық
туралы
|
1-топ:
2-топ:
3-топ:
«Өзі туралы кластер» тренинг,
қағаздар, қалам.
|
Жаңа
білім
10
минут
|
Білу және
түсіну
Берілген мәтіндерді балалар
оқып алады.
Достық, татулық –
өмірдің қызығы
«Жариялау»
әдісі
(Әрбір топ берілген сұрақ
бойынша өз позициясын жариялау керек. Бұл үшін топ ішінен спикер
берілген уақыт ішінде (5 мину) басқа қатысушылар алдында сөйлеп,
топ ұстанымын
жеткізеді.)
Тұсаукесу.
|
Оқулық,
мәтіндер.
|
Ортасы
|
Қолдану
Оқулықта берілген
жаттығуларды орындау
Т
алдау
«Ыстық орындық»
орындық әдісі
(Бір оқушы алдыңғы
жақта, орындықтар оны айнала қоршай
орналастырылады.
Жаттығудың
сипаттамасы:
Бір оқушы алға шығып өз
пікірін айтып және тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. Сұрақты
анағұрлым мазмұнды қылу үшін, оқушылар белгілі бір пікір бойынша
бірлесіп алға шығып сөйлей
алады.
|
Оқулық,қабырғаға
ілінген ватмандар, түрлі-түсті
маркерлер
«Ыстық орындық» орындық әдісі,
сұрақтар, орындық.
|
Сергіту
сәті
2
минут
|
«Австралияылқ
жаңбыр»
|
|
Аяқталуы
Сабақты
бекіту
|
66. бет тапсырма.Синтез «Ойлан
– жұптас – бөліс»
әдісі
|
«Ойлан – жұптас –
бөліс» әдісі
|
Бағалау
5
минут
Кері
байланыс
3
минут
|
Бағалау парақшасы
Дұрыс жауапқа 5 балл.
Оқушының
аты-жөні
|
«Жария
лау»
әдісі
|
«Салыстыру
кестесі»
|
«Ыстық
орын
дық» орындық
әдісі
|
«Ойлан – жұптас – бөліс»
әдісі
|
Балл
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Кері
байланысты:
Бес бармақ арқылы
аламын.
Сабақ барысында
көңіл-күйіңіз қандай болды?
Неліктен?
Бүгін не
білдіңіз?
Сіз үшін не жаңалық
болды?
Сабаққа қатысуыңызды
қалай бағалайсыз?
Сабақта қандай
қиындықтар туындады?
|
Бағалау
парақшасы
Рефлексиялық
шеңбер
|
Қосымша
ақпарат
|
Қорытынды
бағамдау
Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды
да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды
(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе
жекелеген оқушылар туралы менің келесі
сабды
жетілдіруге көмектесетін не
білдім?
|