|
7 сабақ |
Мектеп атауы |
Новый орта мектеп-лицейі |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімі |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән |
Ана тілі |
1«в»сынып |
22оқушы |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ауыспалы тақырыптар |
Дыбыс және әріп |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дауысты және дауыссыз дыбыстар Қыс |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқыту мақсаты |
1.2.1.2 оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және сету, есте сақтау арқылы жазу; 1.2.8.2.дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырату; дауысты дыбыстардыі жуан, жіңішке болып бөлінетінін түсіну: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
оқу түрлерін қолдану, айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есте сақтау арқылы жазу және дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырат білу яғни дауысты дыбыстарды жуан, жіңішке болып бөлінетінін түсіну |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі |
Мұғалімнің іс әрекеті |
Оқушының іс әрекеті |
бағалау |
Ресурс |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
оқу түрлерін қолдану, айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есте сақтау арқылы жазу және дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырат білу яғни дауысты дыбыстарды жуан, жіңішке болып бөлінетінін түсіну |
Дауысты және дауыссыз дыбыстар туралы
|
Ынталан дыру
|
Тыңдалым Айтылым Оқылым жазылым
акт жабдықтары презентация оқулық жұмыс дәптері |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1-жаттығу. Оқылым. Мәтінді мәнерелеп оқы
Мұғалім қыс туралы кіріспе әңгіме өткізеді. Міржақып Дулатов «Қыс» мәтіні оқылады. Мәтін мазмұны ормандағы қыс туралы білу. Мұғалім әңгімені оқыту үшін қажетті жұмыстарды жүргізеді.
Қыс Өзенді ,көлді мұз жапты. Қалың қардан шөптің басы көрінбейді. Орман ішінен құстарды көре алмайсың. Қоян күндіз жасырынады. Түнде ғана жас ағаштарды кеміріп жүр. Қыстыгүні үй хайуанаттарына да бапсыз.Иелері жылы қораға шөп салып,бағып қағады. Адамның өзі де суықтан қорғанады. Үйіне от жағады. Жылы киім киеді. Міржақып Дулатов
Сөздік жұмыс Бапсыз - жайсыз ,қолайсыз. Қыста орманда өзен көлде қандай өзгеріс болады? Оның себебі неде деп ойлайсың? Басқа аңдар туралы не білесің? Оқушылардың жауаптары тыңдалады.
2-жаттығу Көркем жазу
Д әрпінің таңбасын бас әрпті бір жолға Кіші әріп таңбасын екінші жолға жазады Жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады.
2-жаттығу. Жаттығу Көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қойып сөздерді көшіріп жаз. Өзен ,күндіз, қытыгүні киім Сөздердегі дыбыстардың қайсысы дауысты,қайсысы дауыссыз екенін айт 3-жаттығу. Сурет бойынша сөзжұмбақты шеш
|
Дескриптор: Мәтінді мәнерелеп оқы Мұғалім қыс туралы кіріспе әңгіме өткізеді. Міржақып Дулатов «Қыс» мәтіні оқылады. Мәтін мазмұнын Жоспарлай білу;тауып оқу,теріп оқу, білгенін жүйелі баяндай білуге баулу Оқушылар әңгімені оқыған соң, мәтінде нелер туралы айтылғанын әңгімелейді. Үй хайуанаттары туралы бөлікті тауып оқиды. Қыс мәтінін толық әңгімелеп береді. Оқушылардың жауаптары тыңдалады.
Дескриптор: Сөздікпен жұмыс жасайды Сұрақтарға толық жауап береді Оқушылардың жауаптары тыңдалады
Дескриптор:
д әрпінің таңбасын бас әрпті бір жолға жазады. Кіші әріп таңбасын екінші жолға жазады Жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтай отырып, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады. Дескриптор:. Көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қойып сөздерді көшіріп жазады. Сөздердегі дыбыстардың қайсысы дауысты,қайсысы дауыссыз екенін айтады Дескриптор: Сурет бойынша сөзжұмбақты шешеді Қыс сөзін шығарады Қыс туралы мәтін құрайды |
оқушылар тапсырманы орындау деңгейіне байланысты ынталандыру мадақтау |
акт жабдықтары презентация оқулық жұмыс дәптері
акт жабдықтары презентация оқулық жұмыс дәптері
акт жабдықтары презентация оқулық жұмыс дәптері
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Дәптердегі қосымша берілген дамыту тапсырмалары мен шығармашылық жұмыстарды орындайды
Қажеттілігіне қарай таңдауы бойынша диктант түрлерінің бірімен жұмысын жүргізем.
|
Дәптердегі қосымша берілген дамыту тапсырмалары мен шығармашылық жұмыстарды орындайды |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ.Дыбыс және әріп.Қыс.
Ашық сабақ.Дыбыс және әріп.Қыс.
|
7 сабақ |
Мектеп атауы |
Новый орта мектеп-лицейі |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімі |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән |
Ана тілі |
1«в»сынып |
22оқушы |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ауыспалы тақырыптар |
Дыбыс және әріп |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дауысты және дауыссыз дыбыстар Қыс |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқыту мақсаты |
1.2.1.2 оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану 1.4.1.1.айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және сету, есте сақтау арқылы жазу; 1.2.8.2.дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырату; дауысты дыбыстардыі жуан, жіңішке болып бөлінетінін түсіну: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
оқу түрлерін қолдану, айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есте сақтау арқылы жазу және дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырат білу яғни дауысты дыбыстарды жуан, жіңішке болып бөлінетінін түсіну |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі |
Мұғалімнің іс әрекеті |
Оқушының іс әрекеті |
бағалау |
Ресурс |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
оқу түрлерін қолдану, айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есте сақтау арқылы жазу және дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырат білу яғни дауысты дыбыстарды жуан, жіңішке болып бөлінетінін түсіну |
Дауысты және дауыссыз дыбыстар туралы
|
Ынталан дыру
|
Тыңдалым Айтылым Оқылым жазылым
акт жабдықтары презентация оқулық жұмыс дәптері |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1-жаттығу. Оқылым. Мәтінді мәнерелеп оқы
Мұғалім қыс туралы кіріспе әңгіме өткізеді. Міржақып Дулатов «Қыс» мәтіні оқылады. Мәтін мазмұны ормандағы қыс туралы білу. Мұғалім әңгімені оқыту үшін қажетті жұмыстарды жүргізеді.
Қыс Өзенді ,көлді мұз жапты. Қалың қардан шөптің басы көрінбейді. Орман ішінен құстарды көре алмайсың. Қоян күндіз жасырынады. Түнде ғана жас ағаштарды кеміріп жүр. Қыстыгүні үй хайуанаттарына да бапсыз.Иелері жылы қораға шөп салып,бағып қағады. Адамның өзі де суықтан қорғанады. Үйіне от жағады. Жылы киім киеді. Міржақып Дулатов
Сөздік жұмыс Бапсыз - жайсыз ,қолайсыз. Қыста орманда өзен көлде қандай өзгеріс болады? Оның себебі неде деп ойлайсың? Басқа аңдар туралы не білесің? Оқушылардың жауаптары тыңдалады.
2-жаттығу Көркем жазу
Д әрпінің таңбасын бас әрпті бір жолға Кіші әріп таңбасын екінші жолға жазады Жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады.
2-жаттығу. Жаттығу Көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қойып сөздерді көшіріп жаз. Өзен ,күндіз, қытыгүні киім Сөздердегі дыбыстардың қайсысы дауысты,қайсысы дауыссыз екенін айт 3-жаттығу. Сурет бойынша сөзжұмбақты шеш
|
Дескриптор: Мәтінді мәнерелеп оқы Мұғалім қыс туралы кіріспе әңгіме өткізеді. Міржақып Дулатов «Қыс» мәтіні оқылады. Мәтін мазмұнын Жоспарлай білу;тауып оқу,теріп оқу, білгенін жүйелі баяндай білуге баулу Оқушылар әңгімені оқыған соң, мәтінде нелер туралы айтылғанын әңгімелейді. Үй хайуанаттары туралы бөлікті тауып оқиды. Қыс мәтінін толық әңгімелеп береді. Оқушылардың жауаптары тыңдалады.
Дескриптор: Сөздікпен жұмыс жасайды Сұрақтарға толық жауап береді Оқушылардың жауаптары тыңдалады
Дескриптор:
д әрпінің таңбасын бас әрпті бір жолға жазады. Кіші әріп таңбасын екінші жолға жазады Жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтай отырып, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады. Дескриптор:. Көп нүктенің орнына тиісті әріптерді қойып сөздерді көшіріп жазады. Сөздердегі дыбыстардың қайсысы дауысты,қайсысы дауыссыз екенін айтады Дескриптор: Сурет бойынша сөзжұмбақты шешеді Қыс сөзін шығарады Қыс туралы мәтін құрайды |
оқушылар тапсырманы орындау деңгейіне байланысты ынталандыру мадақтау |
акт жабдықтары презентация оқулық жұмыс дәптері
акт жабдықтары презентация оқулық жұмыс дәптері
акт жабдықтары презентация оқулық жұмыс дәптері
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Дәптердегі қосымша берілген дамыту тапсырмалары мен шығармашылық жұмыстарды орындайды
Қажеттілігіне қарай таңдауы бойынша диктант түрлерінің бірімен жұмысын жүргізем.
|
Дәптердегі қосымша берілген дамыту тапсырмалары мен шығармашылық жұмыстарды орындайды |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













