Материалдар / Ашық сабақ"Екі өрнектің кубтарының қосындысы және айырмасы" 7сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ"Екі өрнектің кубтарының қосындысы және айырмасы" 7сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
математика пәні бойынша ашық сабақ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
12 Мамыр 2018
1155
5 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі :

7.3В Қысқаша көбейту формулалары

Мектеп: «Балқаш қаласы С.Сейфуллин атындағы №7 мектеп-гимназия» КММ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Блялова С.Н.

Сынып: 7

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Екі өрнектің кубтарының қосындысы және айырмасы

Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.2.1.10 -

қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану;

7.2.1.11 -

қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану;


Сабақтың мақсаты

Оқушылардың барлығы: Қысқаша көбейту формулаларын біледі.

Оқушылардың көпшілігі: Қысқаша көбейту формулаларын есептер шығаруда дұрыс қолдана біледі.Орта деңгейдегі есептерді шығара алады.

Оқушылардың кейбіреуі: Қысқаша көбейту формулаларын есептер шығаруда дұрыс қолдана біледі.Жоғары деңгейдегі есептерді шығара алады.

Бағалау критерийі

- қысқаша көбейтуформулаларын біледі.

-екі өрнектің кубтарының қосындысы мен айырымының формулаларының оқылуын біледі.

- есеп шығаруда қолдана алады.

Тілдік мақсаттар

Оқытудың тілдік мақсаты

Оқушылар:

- қысқаша көбейту формулаларын ауызша тұжырымдай біледі;

- ауызша тұжырымдалған қысқаша көбейту формулаларын жаза біледі;

Бөлім бойынша лексика және терминология

- қысқаша көбейту формулары;

- екі өрнектің кубтарының қосындысы;

- екі өрнектің кубтарының айырмасы;

Пәндік мақсат

- екі өрнектің кубтарының қосындысы ( айырмасы) ...... ;

- берілген өрнекті .... түрінде жазуға болады;


Құндылықтарға баулу

-Өмір бойы білім алуға бейімделеді;

-Дұрыс шешім қабылдау үшін, қоғамдық өмірге қатысу үшін шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау қабілетін қалыптастыру;

-жеке,жұпта және топта жұмыс істеу,өз жұмысының сапасына жауап беру,өз уақытын ұйымдастыра білу.Өз жұмысын дұрыс жауаппен тексеруде азаматтық жауапкершілікке,адалдыққа тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Бөлім алгебраны әрі қарай зерттеуге және математика формулаларын физикада пайдалану үшін негіз береді.

АКТ қолдану дағдылары

Интербелсенді тақта,таратпа қағаздар

Бастапқы білім


Көпмүшені көпмүшеге көбейту, ҚКФ (қосынды мен айырманың квадраты, квадраттарының айрмасы).

Сабақбарысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут







Білу

5минут

«Сен маған,мен саған»

стратегиясы


1.Ұйымдастыру кезеңі

Балалардың сабаққа қатысуын тексеру, зейінін мақсатқа бағыттау. Сабақтың оқушылармен бірлесе атқарылар жұмыс бағытын анықтау.

Үй тапсырмасын тексеру.

Қысқаша көбейту формулаларын қайталау, сұрақтар беру.

1.Екі өрнектің қосындысының квадраты?

2.Екі өрнектің айырмасының квадраты?

3.Екі өрнектің қосындысының квадраты мен айырымының квадраты формулаларының ұқсастығы мен ерекшелігін атаңдар.

4.Екі өрнектің квадраттары айырымасының формуласын екі түрлі тәсілмен қалай оқуға болады?

5.Екі өрнектің кубтарының қосындысы?

6. Екі өрнектің кубтарының айырмасы?

«Кім шапшаң?» ауызша жаттығу

1. x² - m² =

2. (m + n)(m – n) =

3. (4 – a)(4 + a) =

4. (2x + 3y)(4x²-6xy+9y²) =

5. (x – y)(x²+xy+y²) =

6. (8 – a)² =

7. (5 – b)(5+b) =

8. a² - 2ab + b² =

Дескриптор Білім алушы

-дұрыс тұжырымды анықтайды

-жауабын негіздейді

Презентация



Өзара бағалау

Сабақтың ортасы

Түсіну

5минут

«Ойлан,жұптас,пікірлес»

стратегиясы











Қолдану

10 минут

«Миға шабуыл»

стратегиясы

Топтық жұмыс













Талдау

5 минут

























Жинақтау

5 минут

Топтық жұмыс

















Бағалау

2 минут



«Кім жылдам?

1. (3x² - 2y²)² = ⁴x4 -⁴ x²y² + ⁴y4

 2. 9x² - 16y = (⁴x – 4⁴ )( 3⁴ + 4y² )

 3. 27 - a³ = ( - a)( ⁴ + 3a +⁴ )

 4. 8p³ + 27q³ = (⁴p + ⁴q )(4⁴ - ⁴pq +9⁴ )

Дескриптор Білім алушы

-қысқаша көбейту формулаларын қолданады

-әр оқушы жеке шығарады

-жұпта талдайды

-тақтаға шығып түсіндіреді

Оқулықпен жұмыс

А №34.4

I топ(1;5) II топ(2;6) IIIтоп(3;7) IVтоп(4;8)

В №34.11

I топ-1 II топ-2 IIIтоп-3 IVтоп-4

С №34.16

I топ-1 II топ-2 IIIтоп-3 IVтоп-4

Дескриптор Білім алушы

-қысқаша көбейту формулаларын есептер шығаруда дұрыс қолданады

-орта деңгейдегі есептерді шығарады

-жоғары деңгейдегі есептерді шығарады



«Жалғасын тап»

I топ-1;2 II топ-3;4 IIIтоп-5;6 IVтоп-7;8

Қысқаша көбейту формулаларын қолданып есептер шығару

1. m² - 2mn + n² =

2. (z + c)(z² - zc + c²) =

3. 8 - a³ =

4. 9a² - 16b² =

5. (4x +5y)(4x – 5y) =

6. 27 + 8a³ =

7. (3 – n)(9 + 3n + n²) =

8. 16 - b² =

Дескриптор Білім алушы

-әр топ берілген есептерде қысқаша көбейту формулаларын қолданады

-сатылап талдай алады


Есептерді формула арқылы сәйкестендіру.

x³ + y³ x² - 4

(10 - x²)(10+x²) (3a – 4b)²

a² + 2ab + b² 100 - x⁴

m² - n² (x + y)(x² - xy +y²)

9a² - 24ab + 16b² 64 - b³

(x – 2)(x + 2) (a + b)²

(4 – b)(16 + 4b + b²) (m – n)(m + n)

Дескриптор Білім алушы

-есептерді формула арқылы сәйкестендіре алады

-өткен тақырыпты меңгергені анықталады



Белсенді топты анықтау.Орын беру.Бағалау парағын талдау.






Мадақтау

Әр жауап берген оқушыны



Жұлдызша









Жұлдызша





























Жұлдызша









Мадақтау

Сабақтың соңы

3 минут


Үйге тапсырма. Бүгінгі сабақты қорытындылау.

Кері байланыс:

-Егер сен тақырыпты меңгерсең желкенді жасыл түске боя.

-Егер сабақта қиындық кездессе,желкенді сары түске боя.

-Егер тапсырмалар орындау қиын болса желкенді қызыл түске боя.






Ауызша мадақтау










Саралау–оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу


Қалыптастырушы бағалау, тест тапсырмалары.Өзін өзі бағалау.

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сергіту сәттерімен белсендііс-әрекет түрлері.

Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары


Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылғанба? Оқушылардың барлығы ОМ қолжеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы баға





Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңілбөлу қажет?






Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!