Жунусова Назгуль
Сержановна
Бастауыш сынып мұғалімі
КГУ «Общеобразовательная
школа села Еркиншилик»
Ақмола
облысы
Ерейментау ауданы
Еркіншілік ауылы
nazgul_16.06.84@mail.ru
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Еркіншілік ауылының ЖОББ мектебі» КММ |
|
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу. Алматыкітап |
|
||||
|
Бөлім: |
Дені саудың-жаны сау |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жунусова Н.С. |
|
||||
|
Күні: |
12.01.2026 |
|
||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
|
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 51 сабақ. Еңбектің наны тәтті. Түскі тамақ пен кешкі тамақ. |
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.8.2 мұғалімнің көмегімен көркем шығарма үзіндісін басқа үлгідегі (иллюстрация, мультфильм) нұсқасымен салыстыру 2.1.1.1 шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды. Кейіпкердің іс-әрекетін бағалайды. |
|
||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Қаңтар айы: Заң және тәртіп Апта дәйексөзі: «Талап бар жерде тәртіп бар»
|
|
||||
|
Сабақтың барысы |
|
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті Сабақты қорыту Бағалау Кері байланыс 5 минут Үйге тапсырма |
Амандасу. Психологиялық ахуалды жақсарту «Біз қандаймыз?» әдісі «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Мектепте, қоғамда этикалық және құқықтық нормалар мен ережелерді сақтаудың маңыздылығын білу Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 7-тапсырма Кестені толтыр. wordwall.әдісі арқылы тексеріп шығу.
Саралау әдісі: Диалог құрастыруды саралау 1-тапсырма Оқы. Дастарқан басында айтылатын тағы қандай жақсы сөздерді білесің? Ас болсын! Қанағат! Рақмет! Дәмді болды! ЕБҚ Сен дастарқан басында қай сөзді жиі қолданасың? Автормен танысу СпандиярКөбеев (1878 – 1956) – балаларжазушысы, аудармашы. ҚостанайоблысыныңМеңдіқараауданындадүниегекелген. Жазушының «Үлгілі бала» аттыкітабы бар. 2-тапсырма Мәтінді түсініп оқы. Мультфильм үлгісін көрсету. Мазмұнын ашатын сұрақтарға жауап бер. «Биле,биле» 3-тапсырма Топтық жұмыс. 1-топ: Таңғы ас. 2-топ: Түскі ас. 3-топ: Кешкі ас. 4-тапсырма Өздік жұмыс «Дастарқан басында өзіңді ұстай біл!» тақырыбына ереже жаз. Үлгі: Дастарқан басында тыныш отыр Тамақты асықпай іш. 6-тапсырма Мәтіннен анасының түстен кейін айтқан сөзін тауып оқы. Сұрақ-жауап Бағалау парағымен жұмыс Үй тапсырмасы Мәтінді түсініп оқы. Көрініспен көрсетуге дайындал.
Шығарманы түсініп оқы, Көрініске дайындалып кел |
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын айтады Тақырыпты ашады Диалог үлгісі дайын берілетін оқушыларға (төмен деңгей), тірек сөздер арқылы құрау (орта деңгей), толық өздігінен құру (жоғары деңгей) ұсынылады Жеке жұмыс жасайды Автор туралы мәліметті алады. Мәтінді оқиды. Видеоны көреді. Сұрақтарға жауап береді. Демалып,сергіп, билеп алады. Тапсырманы орындайды. Негізгі тамақтың мағыздылығын айтады. Тапсырманы орындайды. Ереже құрастырады Мәтіннен тауып оқып береді Сұраққа жауап табады Өздерің бағалайды Үй тапсырмасын алады Өздерің бағалап, ортаға салады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Кестені өз жауабымен толтырады-1б Сұрақ-жауап -1 б Дескриптор: Сөздерді түсініп оқиды-1б Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Мазмұны бойынша сұрақтарға толық жауап береді-1 б Дескриптор: Топпен жұмыс жасайды-1б Мәліметті ортаға салады-1б Ортаға шығып жұмысты қорғайды-1б Дескриптор: «Дастарқан басында өзіңді ұстай біл» деген тақырыпта ереже жазады-1б Дескриптор: Сұраққа жауапты мәтіннен таба алады-1б Мадақтау Мадақтау |
Суреттер оқулық Оқулық https://wordwall.net/ru/resource/99866199 Сурет Оқулық Видео Плакат Жұмыс дәптері Оқулық Бағалау парағы
Слайд Кері байланыс парақшасы
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ"Еңбектің наны тәтті. Түскі тамақ пен кешкі тамақ."
Ашық сабақ"Еңбектің наны тәтті. Түскі тамақ пен кешкі тамақ."
Жунусова Назгуль
Сержановна
Бастауыш сынып мұғалімі
КГУ «Общеобразовательная
школа села Еркиншилик»
Ақмола
облысы
Ерейментау ауданы
Еркіншілік ауылы
nazgul_16.06.84@mail.ru
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Еркіншілік ауылының ЖОББ мектебі» КММ |
|
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу. Алматыкітап |
|
||||
|
Бөлім: |
Дені саудың-жаны сау |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жунусова Н.С. |
|
||||
|
Күні: |
12.01.2026 |
|
||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
|
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 51 сабақ. Еңбектің наны тәтті. Түскі тамақ пен кешкі тамақ. |
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.8.2 мұғалімнің көмегімен көркем шығарма үзіндісін басқа үлгідегі (иллюстрация, мультфильм) нұсқасымен салыстыру 2.1.1.1 шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды. Кейіпкердің іс-әрекетін бағалайды. |
|
||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Қаңтар айы: Заң және тәртіп Апта дәйексөзі: «Талап бар жерде тәртіп бар»
|
|
||||
|
Сабақтың барысы |
|
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті Сабақты қорыту Бағалау Кері байланыс 5 минут Үйге тапсырма |
Амандасу. Психологиялық ахуалды жақсарту «Біз қандаймыз?» әдісі «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Мектепте, қоғамда этикалық және құқықтық нормалар мен ережелерді сақтаудың маңыздылығын білу Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 7-тапсырма Кестені толтыр. wordwall.әдісі арқылы тексеріп шығу.
Саралау әдісі: Диалог құрастыруды саралау 1-тапсырма Оқы. Дастарқан басында айтылатын тағы қандай жақсы сөздерді білесің? Ас болсын! Қанағат! Рақмет! Дәмді болды! ЕБҚ Сен дастарқан басында қай сөзді жиі қолданасың? Автормен танысу СпандиярКөбеев (1878 – 1956) – балаларжазушысы, аудармашы. ҚостанайоблысыныңМеңдіқараауданындадүниегекелген. Жазушының «Үлгілі бала» аттыкітабы бар. 2-тапсырма Мәтінді түсініп оқы. Мультфильм үлгісін көрсету. Мазмұнын ашатын сұрақтарға жауап бер. «Биле,биле» 3-тапсырма Топтық жұмыс. 1-топ: Таңғы ас. 2-топ: Түскі ас. 3-топ: Кешкі ас. 4-тапсырма Өздік жұмыс «Дастарқан басында өзіңді ұстай біл!» тақырыбына ереже жаз. Үлгі: Дастарқан басында тыныш отыр Тамақты асықпай іш. 6-тапсырма Мәтіннен анасының түстен кейін айтқан сөзін тауып оқы. Сұрақ-жауап Бағалау парағымен жұмыс Үй тапсырмасы Мәтінді түсініп оқы. Көрініспен көрсетуге дайындал.
Шығарманы түсініп оқы, Көрініске дайындалып кел |
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын айтады Тақырыпты ашады Диалог үлгісі дайын берілетін оқушыларға (төмен деңгей), тірек сөздер арқылы құрау (орта деңгей), толық өздігінен құру (жоғары деңгей) ұсынылады Жеке жұмыс жасайды Автор туралы мәліметті алады. Мәтінді оқиды. Видеоны көреді. Сұрақтарға жауап береді. Демалып,сергіп, билеп алады. Тапсырманы орындайды. Негізгі тамақтың мағыздылығын айтады. Тапсырманы орындайды. Ереже құрастырады Мәтіннен тауып оқып береді Сұраққа жауап табады Өздерің бағалайды Үй тапсырмасын алады Өздерің бағалап, ортаға салады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Кестені өз жауабымен толтырады-1б Сұрақ-жауап -1 б Дескриптор: Сөздерді түсініп оқиды-1б Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Мазмұны бойынша сұрақтарға толық жауап береді-1 б Дескриптор: Топпен жұмыс жасайды-1б Мәліметті ортаға салады-1б Ортаға шығып жұмысты қорғайды-1б Дескриптор: «Дастарқан басында өзіңді ұстай біл» деген тақырыпта ереже жазады-1б Дескриптор: Сұраққа жауапты мәтіннен таба алады-1б Мадақтау Мадақтау |
Суреттер оқулық Оқулық https://wordwall.net/ru/resource/99866199 Сурет Оқулық Видео Плакат Жұмыс дәптері Оқулық Бағалау парағы
Слайд Кері байланыс парақшасы
|
||
шағым қалдыра аласыз
















