Білім беру ұйымының атауы
|
Сарықұдық негізгі орта
мектебі
|
Пәні:
|
Математика
|
Бөлім:
|
Демалу
мәдениеті.
Мерекелер.
|
Педагогтің аты-жөні:
|
Кумаргалиева Раушан
Гадиловна
|
Күні:
|
04.05.2024 ж.
|
Сынып: 3
|
Қатысушылар саны: 7
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Есептерді теңдеу құру арқылы
шығару
|
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:
|
3.5.1.8
айнымалысы бар өрнектер мен теңдеу түрінде барлық
арифметикалық амалдарға берілген қарапайым есептерді шешуді; қосу
мен азайтуға берілген құрама есептерді санды өрнектер түрінде
модельдеу.
|
Сабақтың мақсаты
|
Есеп
жауабын алдын ала болжау, нәтиженің құрама есеп шартына
сәйкестігіне түсіндірме келтіру есеп жауабын алдын ала болжау,
нәтиженің құрама есеп шартына сәйкестігіне түсіндірме
келтіреді
|
Құндылықтар
|
Талап: ізденімпаз
жаңашыл ұрпақ
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың
кезеңдері
|
Педагогтің
әрекеті
|
Оқушының
әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
10
мин
|
Ұйымдастырукезеңі
Психологиялықахуал қалыптастыру
Оқушылардың назарын сабаққа
аудару
Үй тапсырмасы
Мысал 5
Теңдеулерді шеш.
|
Оқушылардың назарын сабаққа
аудару
Үй тапсырмасын
Оқиды
|
ҚБ: «Смарт сағат»әдісі
Дескриптор: Теңдеулерді
шешеді-1б
Жауабын табады-1б
|
|
Сабақтың
ортасы
25мин
|
Жаңа сабақ
ФС тапсырма
«Ноутбук» әдісі
1-тапсырма
Х+15=27
Х=27-15
Х=12
Ж: 12 бала болды.
2-тапсырма
14*6+23*6=84+138=222
3-тапсырма
Есептерге өрнек
жаз
А) х+12=28
Х=28-12
Х=16
Ж:16 ұл келді.
|
Теңдеу құру арқылы шығарады
Құрама есепті шығарады
|
ҚБ: «Смарт сағат»әдісі
Дескриптор:
Есептің шартын жазады-1б
Шешуін теңдеу құру арқылы
шығарады-1б
Есептің жауабын жазады-1б
ҚБ: «Смарт сағат»әдісі
Дескриптор:
Есептерге өрнек
жазады-1б
Жауабын жазады-1б
|
Оқулық
Слайд
|
|
4-тапсырма
Өрнектердің мәнін
тап.
(а+в)*с
(124+229)*2=353*2=706
(95+189)*3=284*3=852
(145+78)*4=223*4=982
|
Өрнектердің мәнін
табады
|
ҚБ: «Смарт сағат»әдісі
Дескриптор:
Өрнектердің мәнін
табады-1б
|
Оқулық
|
|
«Бургер»әдісі
Белгісіз санды х -әрпімен
белгілеп,теңдеу жаз және оны шеш.
5-тапсырма
Х+25=635
Х=635-25
Х=610
610+25=635
635=635
|
Есепті шығарады
|
ҚБ: «Смарт сағат»әдісі
Дескриптор: Теңдеу
жазады-1б
Есепті шығарады-1б
Жауабын жазады-1б
|
Оқулық
Дәптер
|
|
6-тапсырма
Қойылымға қай сыныптың
оқушысы көп келді?
2а
Қойылымға 3а сыныптан қанша
оқушы келді?
16 оқушы келді.
|
Есеп құрастырады
|
ҚБ: «Смарт сағат» әдісі
Дескриптор:
Есеп құрастырады-1б
Жауабын жазады-1б
|
Оқулық
Дәптер
|
|
7-тапсырма
Амалдардың орындалу ретін
анықта және есепте.
234*2+340:5-924:4=305
267*3-308*2+840:5=353
|
Топпен жұмыс жасайды
|
ҚБ: «Смарт сағат»әдісі
Дескриптор:
Есепті шығарады-1б
Жауабын жазады-1б
|
Оқулық
|
|
Жұптық жұмыс
«Тик-ток» әдіс
8-тапсырма
Егер бір цифрды бір реттен
артық қолдануға болмайтын болса,онда 1,3,5,7 цифрларынан қанша үш
таңбалы сан жазуға болады?
|
Есепті шығарады
|
ҚБ: «Смарт сағат»әдісі
Дескриптор:
Есепті шығарады-1б
|
Сызба
|
Сабақтың
соңы
10
мин
|
Бекіту
«Баскетбол»әдісі
Бүгін біз қандай есептің
түрімен таныстық?
Құрама есептерді неше
амалмен шығарамыз?
Бүгінгі сабақ түсінікті
болды ма?
Үй тапсырмасы
7-тапсырма
Кері байланыс
|
Сұрақтарға жауап береді
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды
|
ҚБ: «Смарт сағат»әдісі
Дескриптор:
Сұрақтарға жауап береді-1б
«
Әлеуметтік
желі»
әдісі
|
Оқулық
Дәптер
Кері байланыс парақтары
|