|
Бөлім: |
Атақты адамдар |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Етістік туралы білетінімді еске түсіремін |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.1 мәтіннің тақырыбы мен берілген
суреттер, фото, диаграмма бойынша мәтіннің мазмұнын
болжау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақ тың басы 8 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Мен ақылды баламын» сергіту жаттығуы әр бала өздерінің жақсы қасиеттерін атап, қалай өсіп келе жатқандарын айтады. Мыс: Мен Балнұр, балдай тәтті. Мен Асқар, ақылды деймін т.б Жұмыс ережесін келісу
Топқа бөлу: https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/ Алдыңғы білімді еске түсіру «Ашық микрафон» әдісі А) Оқу тапсырмасын тексеру. Ә) Сұрақ-жауап:
-Бүгінгі сабақта етістік туралы білімізді бекіту мақсатында тапсырмалар орындайтын боламыз. Сабақ мақсаты жария етіледі. Дескриптор: Қойылған сұрақтарға жауап береді -1 балл |
Топқа бірігеді. Үйге берілген тапсырманы қалай орындағанын түсіндіреді. Сабақ ережесімен келіседі. Бөлінген топтары бойынша орындарына отырады |
Мадақтау сөздер
«БӘЙГЕ» Бағалау парағы
|
Психология лық ахуал. Оқулық Интеракивті тақта көрнекіліктер
|
|
Сабақтың ортасы 27 минут 2 мин Бекіту 15 мин |
1- тапсырма. Топтық жұмыс «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс болады. А) 7-жаттығу. Керекті сөздерді пайдаланып, сұрақтарға жауап беріңдер. 1. Динаның ұстазы кім? 2. Құрманғазы кім? 3. Домбырашы болу үшін не істеу керек? 4. Құрманғазының ақыл-кеңестері Динаға қалай әсер етті? Керекті сөздер: Құрманғазы, күй атасы, дыбысты сүйе білу, ерінбеу, құлағынан кетпестей. - Етістіктерді табыңдар. Олардың дара немесе күрделі екенін айтыңдар. 9-жаттығу. Көп нүктенің орнына дара етістікті тауып жазыңдар. Күрделі етістіктерді қатыстырып, сөйлем құрап жазыңдар. Етістіктердің астын сызыңдар. ... – келе жатыр, келе бастады. ... – тарта алады, тартып жатыр, тартып жүр. ... – тоқи алады, тоқып отыр, тоқи бастады. ... – барып кел, бара кел. Дескриптор: Қойылған сұрақтарға жауап береді -1 балл.- Етістіктерді тауып, дара немесе күрделі екенін ажыратады -1балл. Көп нүктенің орнына дара етістікті тауып жазады-1балл. Күрделі етістіктерді қатыстырып, сөйлем құрап жазады-1балл. Етістіктердің астын сызады-1балл. Сергіту сәті: «Сергіткіш додокаэдр» ойыны.
(Ж, Д) 2-тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асырылады. 10-жаттығу. Суретке қарап, мәтіннің тақырыбын болжаңдар. Мәтінді оқып, мәтінге ат қойыңдар. Мәтіндегі негізгі ойды анықтаңдар. Мәтінді оқып, жоспарды толықтырыңдар: 1. Дина мен Құрманғазының танысуы. 2. ... 3. ... Жоспар бойынша мәтінді мазмұндаңдар. Мәтіннен дара, күрделі етістіктерді табыңдар. Дескриптор: - Тақырыпты болжап, мәтінге ат қояды-1балл. Негізгі ойды анықтайды-1балл. Етістіктерді дұрыс табады -1балл. - Мәтін жоспарын толықтырады, мазмұндайды-2балл. |
Тапсырманы орындайды.
Жұмбақ шешеді. Тапсырманы орындайды.
«ДОДОКАЭДР» тапсырмаларын орындайды
Тақырыпты болжап, мәтінге ат қою, негізгі ойды анықтау, етістіктерді дұрыс табу, мәтін жоспарын толықтыру мазмұндау |
«БӘЙГЕ» Бағалау парағы
Мадақтау сөздер «БӘЙГЕ» Бағалау парағы
|
Оқулық, дәптер оқулық, дәптер додокаэдр Оқулық, дәптер |
|
Кері байланыс 5 мин |
Кері байланыс «КИІЗ ҮЙ» әдісі
Оқу тапсырмасы: 8-жаттығу. |
Өз ойын жазады. Тапсырма жазып алады. |
Жинаған жылқы санына байланысты дискриптор бойынша балдары саналып есептеледі. . |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
АШЫҚ САБАҚ/Етістік туралы білетінімді еске түсіремін
АШЫҚ САБАҚ/Етістік туралы білетінімді еске түсіремін
|
Бөлім: |
Атақты адамдар |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Етістік туралы білетінімді еске түсіремін |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.1 мәтіннің тақырыбы мен берілген
суреттер, фото, диаграмма бойынша мәтіннің мазмұнын
болжау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақ тың басы 8 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Мен ақылды баламын» сергіту жаттығуы әр бала өздерінің жақсы қасиеттерін атап, қалай өсіп келе жатқандарын айтады. Мыс: Мен Балнұр, балдай тәтті. Мен Асқар, ақылды деймін т.б Жұмыс ережесін келісу
Топқа бөлу: https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/ Алдыңғы білімді еске түсіру «Ашық микрафон» әдісі А) Оқу тапсырмасын тексеру. Ә) Сұрақ-жауап:
-Бүгінгі сабақта етістік туралы білімізді бекіту мақсатында тапсырмалар орындайтын боламыз. Сабақ мақсаты жария етіледі. Дескриптор: Қойылған сұрақтарға жауап береді -1 балл |
Топқа бірігеді. Үйге берілген тапсырманы қалай орындағанын түсіндіреді. Сабақ ережесімен келіседі. Бөлінген топтары бойынша орындарына отырады |
Мадақтау сөздер
«БӘЙГЕ» Бағалау парағы
|
Психология лық ахуал. Оқулық Интеракивті тақта көрнекіліктер
|
|
Сабақтың ортасы 27 минут 2 мин Бекіту 15 мин |
1- тапсырма. Топтық жұмыс «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс болады. А) 7-жаттығу. Керекті сөздерді пайдаланып, сұрақтарға жауап беріңдер. 1. Динаның ұстазы кім? 2. Құрманғазы кім? 3. Домбырашы болу үшін не істеу керек? 4. Құрманғазының ақыл-кеңестері Динаға қалай әсер етті? Керекті сөздер: Құрманғазы, күй атасы, дыбысты сүйе білу, ерінбеу, құлағынан кетпестей. - Етістіктерді табыңдар. Олардың дара немесе күрделі екенін айтыңдар. 9-жаттығу. Көп нүктенің орнына дара етістікті тауып жазыңдар. Күрделі етістіктерді қатыстырып, сөйлем құрап жазыңдар. Етістіктердің астын сызыңдар. ... – келе жатыр, келе бастады. ... – тарта алады, тартып жатыр, тартып жүр. ... – тоқи алады, тоқып отыр, тоқи бастады. ... – барып кел, бара кел. Дескриптор: Қойылған сұрақтарға жауап береді -1 балл.- Етістіктерді тауып, дара немесе күрделі екенін ажыратады -1балл. Көп нүктенің орнына дара етістікті тауып жазады-1балл. Күрделі етістіктерді қатыстырып, сөйлем құрап жазады-1балл. Етістіктердің астын сызады-1балл. Сергіту сәті: «Сергіткіш додокаэдр» ойыны.
(Ж, Д) 2-тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асырылады. 10-жаттығу. Суретке қарап, мәтіннің тақырыбын болжаңдар. Мәтінді оқып, мәтінге ат қойыңдар. Мәтіндегі негізгі ойды анықтаңдар. Мәтінді оқып, жоспарды толықтырыңдар: 1. Дина мен Құрманғазының танысуы. 2. ... 3. ... Жоспар бойынша мәтінді мазмұндаңдар. Мәтіннен дара, күрделі етістіктерді табыңдар. Дескриптор: - Тақырыпты болжап, мәтінге ат қояды-1балл. Негізгі ойды анықтайды-1балл. Етістіктерді дұрыс табады -1балл. - Мәтін жоспарын толықтырады, мазмұндайды-2балл. |
Тапсырманы орындайды.
Жұмбақ шешеді. Тапсырманы орындайды.
«ДОДОКАЭДР» тапсырмаларын орындайды
Тақырыпты болжап, мәтінге ат қою, негізгі ойды анықтау, етістіктерді дұрыс табу, мәтін жоспарын толықтыру мазмұндау |
«БӘЙГЕ» Бағалау парағы
Мадақтау сөздер «БӘЙГЕ» Бағалау парағы
|
Оқулық, дәптер оқулық, дәптер додокаэдр Оқулық, дәптер |
|
Кері байланыс 5 мин |
Кері байланыс «КИІЗ ҮЙ» әдісі
Оқу тапсырмасы: 8-жаттығу. |
Өз ойын жазады. Тапсырма жазып алады. |
Жинаған жылқы санына байланысты дискриптор бойынша балдары саналып есептеледі. . |
|
шағым қалдыра аласыз
















