(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді жоспары
Ғарышқа жол Өткен шақ
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім |
7-бөлім: Ғарышқа саяхат |
|
|
Педагогтың аты-жөні (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні : |
|
|
|
Сынып: 4 « » |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ғарышқа жол Өткен шақ |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): |
4.3.5.1 – стилистикалық қателерді мұғалімінің көмегімен анықтап, түзету; жазба жұмысын пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық нормаларға сəйкес өз бетінше редакциялау. 4.4.2.9 – етістікті тиісті шақта (өткен шақ, келер шақ, осы шақ) қолдану. |
|
|
Сабақтың мақсаты : |
Етістікті өткен шақта қолдана алады. Мəтіннің қатесін тауып, түзетіп жаза алады. Берілген тақырып бойынша ой қорыту жасай алады. Құндылықтар:
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
«Зейінін шоғырландыру» Қайырлы күн тілеу. Оқушыларды мадақтау арқылы өз- өздеріне деген сенімділігін арттыру. Арманы бар бір ғана, Талабы зор баламын. Шынығумен шыңдала, Тез-ақ өсіп, толамын. Жұлдыздарды жағалай, Айға барып қонамын. Тұңғыш Тоқтар ағадай, Мен ғарышкер боламын М ақсатын таныстыру Күтілетін нәтижені анықтау |
Ширату жаттығуын орындайды. Мағыналы сөздерді тауып, тақырыпты шығарады. Сұрақтарға жауап береді. |
Мадақтау сөздер арқылы Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру. |
Оқулық Интерак ивті тақта Көрнекі ліктер
Суреттер
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин 1 мин 14 мин |
Мен ді Сен дім Сіз биле дің Ол діңіз Біз діңіздер Сендер ді Сіздер биле дік Олар діңдер Жаңа ақпарат. Өткен шақ етістіктер іс-əрекеттің бұрын болғанын білдіреді: оқыды, келіпті, ағытты. Өткен шақ етістіктер не істедім? не істедің? не істеді? деген сұрақтарға жауап береді. Сөздерді өткен шаққа қойып сөйлем құрап жаз Шақырды, биле, тыңдады
Дескриптор -етістіктерді өткен шаққа қояды – 1б -сөздермен сөйлеп құрап жазады – 1б Мақал - мәтелдерді оқып, мағынасын ашып, етістіктерің қай мезгілде болған әрекетті білдіріп тұрғанын айтып көр. 1. Анаға қарап қыз
өсер, Дескриптор мақалдардың мағынасын ажыратады – 1б; етістіктің қай мезгілде тұрғанын айтады- 1 б. Саралау «Қарқын» тәсілі арқылы жүргізіледі. Қарқынды оқушыға: - Екі бағандағы етістіктерді салыстырады. Олардың бір-бірінен өзгешеліктерін айтып, ойларын дəлелдейді Қарқыны баяу оқушыға қолдау көрсету, үйрету. Бекіту сұрақтары
|
Сәйкестендіреді
|
«Асық әдісі» арқылы бағалау
«Асық әдісі» арқылы бағалау
|
Оқулық
Дәптер, қалам
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия
Үй жұмысы:17-жаттығу 83-бет |
Рефлексия жасайды. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
АШЫҚ САБАҚ/Ғарышқа жол Өткен шақ
АШЫҚ САБАҚ/Ғарышқа жол Өткен шақ
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді жоспары
Ғарышқа жол Өткен шақ
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім |
7-бөлім: Ғарышқа саяхат |
|
|
Педагогтың аты-жөні (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні : |
|
|
|
Сынып: 4 « » |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ғарышқа жол Өткен шақ |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): |
4.3.5.1 – стилистикалық қателерді мұғалімінің көмегімен анықтап, түзету; жазба жұмысын пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық нормаларға сəйкес өз бетінше редакциялау. 4.4.2.9 – етістікті тиісті шақта (өткен шақ, келер шақ, осы шақ) қолдану. |
|
|
Сабақтың мақсаты : |
Етістікті өткен шақта қолдана алады. Мəтіннің қатесін тауып, түзетіп жаза алады. Берілген тақырып бойынша ой қорыту жасай алады. Құндылықтар:
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
«Зейінін шоғырландыру» Қайырлы күн тілеу. Оқушыларды мадақтау арқылы өз- өздеріне деген сенімділігін арттыру. Арманы бар бір ғана, Талабы зор баламын. Шынығумен шыңдала, Тез-ақ өсіп, толамын. Жұлдыздарды жағалай, Айға барып қонамын. Тұңғыш Тоқтар ағадай, Мен ғарышкер боламын М ақсатын таныстыру Күтілетін нәтижені анықтау |
Ширату жаттығуын орындайды. Мағыналы сөздерді тауып, тақырыпты шығарады. Сұрақтарға жауап береді. |
Мадақтау сөздер арқылы Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру. |
Оқулық Интерак ивті тақта Көрнекі ліктер
Суреттер
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин 1 мин 14 мин |
Мен ді Сен дім Сіз биле дің Ол діңіз Біз діңіздер Сендер ді Сіздер биле дік Олар діңдер Жаңа ақпарат. Өткен шақ етістіктер іс-əрекеттің бұрын болғанын білдіреді: оқыды, келіпті, ағытты. Өткен шақ етістіктер не істедім? не істедің? не істеді? деген сұрақтарға жауап береді. Сөздерді өткен шаққа қойып сөйлем құрап жаз Шақырды, биле, тыңдады
Дескриптор -етістіктерді өткен шаққа қояды – 1б -сөздермен сөйлеп құрап жазады – 1б Мақал - мәтелдерді оқып, мағынасын ашып, етістіктерің қай мезгілде болған әрекетті білдіріп тұрғанын айтып көр. 1. Анаға қарап қыз
өсер, Дескриптор мақалдардың мағынасын ажыратады – 1б; етістіктің қай мезгілде тұрғанын айтады- 1 б. Саралау «Қарқын» тәсілі арқылы жүргізіледі. Қарқынды оқушыға: - Екі бағандағы етістіктерді салыстырады. Олардың бір-бірінен өзгешеліктерін айтып, ойларын дəлелдейді Қарқыны баяу оқушыға қолдау көрсету, үйрету. Бекіту сұрақтары
|
Сәйкестендіреді
|
«Асық әдісі» арқылы бағалау
«Асық әдісі» арқылы бағалау
|
Оқулық
Дәптер, қалам
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия
Үй жұмысы:17-жаттығу 83-бет |
Рефлексия жасайды. |
|
|
шағым қалдыра аласыз















