|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Робототехника |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Сүндетбаева М.Н |
|||
|
Күні |
26.02.2025ж |
|||
|
Сынып 5 “А” |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Гироскопиялық датчик |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.4.4 гироскопиялық датчик жұмыс істеу принципін түсіндіру; 5.3.3.1 роботтың бұрыштық бейімділігін анықтау үшін бағдарламалар жасау; |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Гироскопиялық датчик жұмыс істеу принципін түсінеді. Роботтың бұрыштық бейімділігін анықтау үшін бағдарламалар жасайды |
|||
|
Жасампаздық пен жаңашылдық құндылығы |
• Әлемнің қазіргі ғылыми бейнесі, ғылым мен техниканың жетістіктері туралы білу • Ғылымның қоғам өміріндегі маңыздылығын дәлелдеу • Себеп-салдарлық және құрылымдық-функционалдық талдау элементтерін қолдана білу, неғұрлым күрделі нақты байланыстармен олардың тәуелділіктерін зерттеу |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Психологиялық ахуал «Робот дауысы» Әр бала робот дауысын салып өздерін таныстырып өтеді . 3. Топқа бөлу. Робот түрлеріне қарай топқа бөлінеді
4.Үй тапсырмасын қайталау https://view.genially.com/67bc51f0971c910983407af4/interactive-content-marzhan-nrzhanyzyплатформасы арқылы тексеру
|
2. өздерін таныстырады 3. робот түрлеріне қарай 2 топқа бөлінеді 4. Үй тапсырмасын қайталайды |
Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді.әр дұрыс жауап 2 балл |
Оқулық «Алматыкітап» Бейнежазба Түрлі роботтар Панль тақта https://view.genially.com/67bc51f0971c910983407af4/interactive-content-marzhan-nrzhanyzy |
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа тақырыпты түсіндіру https://youtu.be/0kiYNI1pzQM?si=oA6lYdVChKrx1Z7e
Топтық жұмыс.Ноутбукпен жұмыс
Жұптық жұмыс. 2- тапсырма «Қажетті сөздерді орнына қой» Тапсырма бойынша жұбымен бірге берілген тапсырманы орындайды. Анықтаманы
дәптергежазады Жеке жұмыс . 3- тапсырма “Сәкестендіру” әдісі
Сергіту сәті Робот биі
Сабақты бекіту. 4- тапсырма Baamboozle онлайн платформа бойынша сұрақтарға жауап береді https://www.baamboozle.com/quiz/3044398 |
Мұғалімді тыңдайды Бейнежазбаны көреді 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды 3- тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды Робот биін билейді Сергіту сәтін жасайды 4-тапсырманы орындайды |
Дескриптор: - Роботты тұрған орнынан 90 -қа бұратын программа құрады. 2 балл Дескриптор: -тиісті сөздерді орнына қояды. -анықтаманы дәптерге жазады 2 балл Дескриптор: -Робот құралдарын сәйкестендіреді 2 балл Дескриптор: Қиялындағы роботтың суретін салады 2 балл Дескриптор: -онлайн платформада сұрақтарға жауап береді 2 балл |
https://youtu.be/0kiYNI1pzQM?si=oA6lYdVChKrx1Z7e Бейнежазба Оқулық Дәптер Ноутбук, оқулық Робот түрлеріне қарап жұптасады. А-4 парақшалары, маркер Таратпа қағаздар Таратпа қағаз Бейнежазба Панель тақта, оқулық https://www.baamboozle.com/quiz/3044398 |
|
Сабақтың соңы 5 мин Бағалау. Үй тапсырмасы |
Кері байланыс.
10 балдық жүйемен бағаланады 74 бет ойлануға берілген сұрақтарға жауап беру |
Өзін-өзі бағалау. |
|
Презентация |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ,Гироскопиялық датчик 5 сынып
Ашық сабақ,Гироскопиялық датчик 5 сынып
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Робототехника |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Сүндетбаева М.Н |
|||
|
Күні |
26.02.2025ж |
|||
|
Сынып 5 “А” |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Гироскопиялық датчик |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.4.4 гироскопиялық датчик жұмыс істеу принципін түсіндіру; 5.3.3.1 роботтың бұрыштық бейімділігін анықтау үшін бағдарламалар жасау; |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Гироскопиялық датчик жұмыс істеу принципін түсінеді. Роботтың бұрыштық бейімділігін анықтау үшін бағдарламалар жасайды |
|||
|
Жасампаздық пен жаңашылдық құндылығы |
• Әлемнің қазіргі ғылыми бейнесі, ғылым мен техниканың жетістіктері туралы білу • Ғылымның қоғам өміріндегі маңыздылығын дәлелдеу • Себеп-салдарлық және құрылымдық-функционалдық талдау элементтерін қолдана білу, неғұрлым күрделі нақты байланыстармен олардың тәуелділіктерін зерттеу |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Психологиялық ахуал «Робот дауысы» Әр бала робот дауысын салып өздерін таныстырып өтеді . 3. Топқа бөлу. Робот түрлеріне қарай топқа бөлінеді
4.Үй тапсырмасын қайталау https://view.genially.com/67bc51f0971c910983407af4/interactive-content-marzhan-nrzhanyzyплатформасы арқылы тексеру
|
2. өздерін таныстырады 3. робот түрлеріне қарай 2 топқа бөлінеді 4. Үй тапсырмасын қайталайды |
Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді.әр дұрыс жауап 2 балл |
Оқулық «Алматыкітап» Бейнежазба Түрлі роботтар Панль тақта https://view.genially.com/67bc51f0971c910983407af4/interactive-content-marzhan-nrzhanyzy |
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа тақырыпты түсіндіру https://youtu.be/0kiYNI1pzQM?si=oA6lYdVChKrx1Z7e
Топтық жұмыс.Ноутбукпен жұмыс
Жұптық жұмыс. 2- тапсырма «Қажетті сөздерді орнына қой» Тапсырма бойынша жұбымен бірге берілген тапсырманы орындайды. Анықтаманы
дәптергежазады Жеке жұмыс . 3- тапсырма “Сәкестендіру” әдісі
Сергіту сәті Робот биі
Сабақты бекіту. 4- тапсырма Baamboozle онлайн платформа бойынша сұрақтарға жауап береді https://www.baamboozle.com/quiz/3044398 |
Мұғалімді тыңдайды Бейнежазбаны көреді 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды 3- тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды Робот биін билейді Сергіту сәтін жасайды 4-тапсырманы орындайды |
Дескриптор: - Роботты тұрған орнынан 90 -қа бұратын программа құрады. 2 балл Дескриптор: -тиісті сөздерді орнына қояды. -анықтаманы дәптерге жазады 2 балл Дескриптор: -Робот құралдарын сәйкестендіреді 2 балл Дескриптор: Қиялындағы роботтың суретін салады 2 балл Дескриптор: -онлайн платформада сұрақтарға жауап береді 2 балл |
https://youtu.be/0kiYNI1pzQM?si=oA6lYdVChKrx1Z7e Бейнежазба Оқулық Дәптер Ноутбук, оқулық Робот түрлеріне қарап жұптасады. А-4 парақшалары, маркер Таратпа қағаздар Таратпа қағаз Бейнежазба Панель тақта, оқулық https://www.baamboozle.com/quiz/3044398 |
|
Сабақтың соңы 5 мин Бағалау. Үй тапсырмасы |
Кері байланыс.
10 балдық жүйемен бағаланады 74 бет ойлануға берілген сұрақтарға жауап беру |
Өзін-өзі бағалау. |
|
Презентация |
шағым қалдыра аласыз
































