|
Ұзақ мерзімді жоспар тарауы: Дыбыс Мектеп: Жезқазған қаласы №13 ЖББМ Мұғалімнің аты – жөні: Күні: Пәні: жаратылыстану Сынып: 1 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Табиғи дыбыс көздері дегеніміз не? |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
1.5.3.2 дыбыстың табиғи және жасанды көздерін ажырату |
|||||
|
Бағалау критерийі |
Дыбыстың табиғи және жасанды көздерін ажыратады. |
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу және түсіну, қолдану. |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Қазақстандық патриотизм мен азаматтық жауапкершілікке, құрмет көрсетуге, Ынтымақтастыққа баулу. Еңбек пен шығармашылықты жетілдіріп ойды ашықтық айтып, өмір бойы білім алуға баулу. |
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
Математика, көркем еңбек, дүниетану. |
|||||
|
Алдыңғы білім |
Қараңғы қай кезде қажет? |
|||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі. Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарлан-ған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Мұғалім іс – әрекет |
Оқушы іс – әрекеті |
|||||
|
Сабақтың басы – 5 минут |
Ынтымақтастық ахуал қалыптастыру. Сабақ мақсатын жариялау үшін «Сұрақтар тізбегі» әдісі қолданылады. Сұрақтарға жауап беріңіз. -Бұл суреттегілер қайтеді? -Қандай дыбыс шығарады? - Ендеше, бүгінгі сабақтағы мақсатымыз не туралы? -Олай болса, мақсатымызға жету жолында түрлі тапсырмаларды орындап көрейік. |
Психологиялық ахуал Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
Тамаша!!! Өте жақсы!!! ҚБ.Сұрақтар-ға жақсы жауап бердіңіздер. |
Оқулық |
||
|
Сабақтың ортасы – 25 минут |
1-тапсырма. «Ыстық орындық» әдісі арқылы оқулықтың 82-83-бетіндегі мәтінді оқып танысыңыз. Сурет бойынша әңгімелеп, сұрақтарға жауап беріңіз. -Суреттерден қандай дыбыс көздерін көріп тұрсың? -Олар қандай дыбыс шығарады? Дауыстап салып көрсет. Дескриптор: -оқулықтағы мәтінді оқиды; -сурет бойынша әңгімелейді; -сұрақтарға жауап береді. (Ұ) «Ойлан, тап!» әдісі арқылы оқулықта берілген жұмбақты шешіңіз. Саралау тәсілі «Тапсырма» арқылы жүреді. Кейбір оқушыға: -Айналамызда қандай табиғи дыбыс көздері бар? Сергіту сәтінде «Жаяу» әуенімен қимылдар жасалады. 2-тапсырма. «Иесін тап» ойыны арқылы іске асырылады. Ойын барысында аудиожабадан дауыстарды тыңдап, иесін табыңыз. Дескриптор: -дауысты тыңдайды; -иесін табады. |
Оқушылар «Ыстық орындық» әдісі арқылы оқулықтың 82-83-бетіндегі мәтінді оқып танысады. Сурет бойынша әңгімелейді, сұрақтарға жауап береді. Оқушылар «Ойлан, тап!» әдісі арқылы оқулықта берілген жұмбақты шешеді. Оқушылар бойларын сергітеді. Оқушылар «Иесін тап» ойыны арқылы іске асырылады. Ойын барысында аудиожабадан дауыстарды тыңдайды, иесін табады. |
Тамаша!!! ҚБ. Сурет бойынша әңгімелеуді жақсы айтып шықтыңыз. Жарайсыздар! ҚБ.Жұмбақ-тың жауабын дұрыс таптыңыздар. Жақсы!! ҚБ. Ойын барысында аудиожабадан дауыстарды тыңдап, иесін жақсы ажыраттыңыздар. |
Оқулық Оқулық Аудиожаз-ба |
||
|
Сабақтың соңы – 10 минут |
3 - тапсырма. «Дәптермен жұмыс» Жұмыс дәптерінде берілген тапсырмаларды орындаңыз. Дескриптор: -дәптерімен жұмыс жасайды. Кері байланыс «Бес саусақ» әдісі Бас бармақ – өзімді қалай сезіндім? Балаң үйрек – басқаларға көмегім тиді ме? Ортан терек – бүгінгі көңіл күйім қандай болды? Шылдыр шүмек – бүгінгі сабақ ұнады ма? Кішкентай бөбек – бүгін не үйрендім? |
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін «Бес саусақ» әдісі арқылы қорытындылайды. |
ҚБ.Өзара бағалау «Бес саусақ» әдісі |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ.Жаратылыстану 1 сынып
Ашық сабақ.Жаратылыстану 1 сынып
|
Ұзақ мерзімді жоспар тарауы: Дыбыс Мектеп: Жезқазған қаласы №13 ЖББМ Мұғалімнің аты – жөні: Күні: Пәні: жаратылыстану Сынып: 1 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Табиғи дыбыс көздері дегеніміз не? |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
1.5.3.2 дыбыстың табиғи және жасанды көздерін ажырату |
|||||
|
Бағалау критерийі |
Дыбыстың табиғи және жасанды көздерін ажыратады. |
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу және түсіну, қолдану. |
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Қазақстандық патриотизм мен азаматтық жауапкершілікке, құрмет көрсетуге, Ынтымақтастыққа баулу. Еңбек пен шығармашылықты жетілдіріп ойды ашықтық айтып, өмір бойы білім алуға баулу. |
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
Математика, көркем еңбек, дүниетану. |
|||||
|
Алдыңғы білім |
Қараңғы қай кезде қажет? |
|||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі. Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
||||
|
Сабақ барысы |
||||||
|
Сабақтың жоспарлан-ған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Мұғалім іс – әрекет |
Оқушы іс – әрекеті |
|||||
|
Сабақтың басы – 5 минут |
Ынтымақтастық ахуал қалыптастыру. Сабақ мақсатын жариялау үшін «Сұрақтар тізбегі» әдісі қолданылады. Сұрақтарға жауап беріңіз. -Бұл суреттегілер қайтеді? -Қандай дыбыс шығарады? - Ендеше, бүгінгі сабақтағы мақсатымыз не туралы? -Олай болса, мақсатымызға жету жолында түрлі тапсырмаларды орындап көрейік. |
Психологиялық ахуал Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
Тамаша!!! Өте жақсы!!! ҚБ.Сұрақтар-ға жақсы жауап бердіңіздер. |
Оқулық |
||
|
Сабақтың ортасы – 25 минут |
1-тапсырма. «Ыстық орындық» әдісі арқылы оқулықтың 82-83-бетіндегі мәтінді оқып танысыңыз. Сурет бойынша әңгімелеп, сұрақтарға жауап беріңіз. -Суреттерден қандай дыбыс көздерін көріп тұрсың? -Олар қандай дыбыс шығарады? Дауыстап салып көрсет. Дескриптор: -оқулықтағы мәтінді оқиды; -сурет бойынша әңгімелейді; -сұрақтарға жауап береді. (Ұ) «Ойлан, тап!» әдісі арқылы оқулықта берілген жұмбақты шешіңіз. Саралау тәсілі «Тапсырма» арқылы жүреді. Кейбір оқушыға: -Айналамызда қандай табиғи дыбыс көздері бар? Сергіту сәтінде «Жаяу» әуенімен қимылдар жасалады. 2-тапсырма. «Иесін тап» ойыны арқылы іске асырылады. Ойын барысында аудиожабадан дауыстарды тыңдап, иесін табыңыз. Дескриптор: -дауысты тыңдайды; -иесін табады. |
Оқушылар «Ыстық орындық» әдісі арқылы оқулықтың 82-83-бетіндегі мәтінді оқып танысады. Сурет бойынша әңгімелейді, сұрақтарға жауап береді. Оқушылар «Ойлан, тап!» әдісі арқылы оқулықта берілген жұмбақты шешеді. Оқушылар бойларын сергітеді. Оқушылар «Иесін тап» ойыны арқылы іске асырылады. Ойын барысында аудиожабадан дауыстарды тыңдайды, иесін табады. |
Тамаша!!! ҚБ. Сурет бойынша әңгімелеуді жақсы айтып шықтыңыз. Жарайсыздар! ҚБ.Жұмбақ-тың жауабын дұрыс таптыңыздар. Жақсы!! ҚБ. Ойын барысында аудиожабадан дауыстарды тыңдап, иесін жақсы ажыраттыңыздар. |
Оқулық Оқулық Аудиожаз-ба |
||
|
Сабақтың соңы – 10 минут |
3 - тапсырма. «Дәптермен жұмыс» Жұмыс дәптерінде берілген тапсырмаларды орындаңыз. Дескриптор: -дәптерімен жұмыс жасайды. Кері байланыс «Бес саусақ» әдісі Бас бармақ – өзімді қалай сезіндім? Балаң үйрек – басқаларға көмегім тиді ме? Ортан терек – бүгінгі көңіл күйім қандай болды? Шылдыр шүмек – бүгінгі сабақ ұнады ма? Кішкентай бөбек – бүгін не үйрендім? |
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін «Бес саусақ» әдісі арқылы қорытындылайды. |
ҚБ.Өзара бағалау «Бес саусақ» әдісі |
|||
шағым қалдыра аласыз














