Наурызбай ауданы
№ 174 мектеп – гимназияның
Бастауыш сынып мұғалімі
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Рзуанова Лаззат Мейрамбекқызы |
|
||||
|
Пән/Сынып: 4 ж |
|
|
||||
|
Қай аптаның нешінші сабағы |
13.09.2023 ж |
|
||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
1(А)-БӨЛІМ КӨПТАҢБАЛЫ САНДАР НУМЕРАЦИЯСЫ ЖӘНЕ ОЛАРМЕН АМАЛДАР ОРЫНДАУ |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Миллиграмм |
|
||||
|
Оқу мақсаты: |
4.1.2.5 - көптаңбалы сандарды ондық құрамы негізінде ауызша қосу және азайтуды орындау 4.1.3.4 - /масса (мг, г, кг, ц, т)/ өлшем бірліктерін олардың арақатысына сүйеніп өрнектеу. |
|
||||
|
Сабақ мақсаты: |
Өлшем бірліктерін игеру, сабақта пайдалана алу Миллиграммды түсінеді,есептеу |
|
||||
|
Уақыты Кезеңдері |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдас тыру |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Қуанамын менде (өзін көрсетеді) Қуанасың сенде (көршісін көрсетеді) Қуанайық достарым (қолдарынан ұстайды) Арайлап атқан әр күнге (қолдарын көтереді) Бүгінгі сабағымызда Жаңа өлшем бірлік – миллиграммен танысасың, шамалар мәнін салыстырасың, масса өлшем бірліктерінің өзара байланысын анықтайсың. «Пазл» ойыны. Берілген төрт түстегі тапсырмаларды орындау арқылы пазл құрастыру. 1 кг = _____г 1 ц = _____кг 1 т = _____кг 1 т = _____ц Дескриптор: Киллограмды грамға айналдыру; Тоннаны киллограмға айналдыру, Центнерді киллограмға айналдыру; Тоннаны центнерге айналдыру. |
Масса өлшем бірліктерінің өзара байланысын анықтау. |
«Бағдаршам» әдісі
|
Ойынға арналған заттар
|
||
|
Өткен білімді еске түсіру Жаңа сабақ |
Масса өлшем бірліктерін пысықтап, еске түсірейік. https://imektep.kz/kz/massa-birlikteri Бейнежазба бойынша сұрақтар қою: - Масса бірліктеріне қандай өлшем бірліктері жатады? -Масса бірліктерін өсу ретімен ата.
2-тапсырма
Миллиграммен нені өлшейтінін білу; Өз мысалын ұсыну. 3-тапсырма
5г200мг=5200мг 3г261мг=3061мг 4г35мг=4035мг 1кг20г=1020000мг 4-тапсырма А. 90000т-70571т=19429т Ә.86000кг-6555кг+86000кг=165445кг Б 502525т-5456т-2315т=2315т Дескриптор Есептердің шешуін тапты Өлшем бірлігімен жұмыс жасай алды 7-тапсырма 3393км-2653км=740км Өскемен қаласы 740км алыс орналасқан |
Масса өлшем бірліктерін пысықтау. Жаңа өлшем бірлік – миллиграммен танысу, шамалар мәнін салыстыру Өлшем бірліктерімен жұмыс жасайды |
«Мадақтау» әдісі ҚБ: «Жұлдызша» әдісі Дұрыс жауапқа бір жұлдызшадан алып отырады. Жинаған жқлдызшасына қарай бағасын алады «Бағдаршам» әдісі
|
Бейнежазба Таразы Оқулық
|
||
|
Бекіту Кері байланыс |
Дескриптор Қашықтықты таба алады Өлшем бірлігін біледі 9-тапсырма 3кг+4кг,5кг+2кг,6кг+1кг,7кг 10-тапсырма 18+18+9=36+9=45 Жауабы: 9 - 18-ден екі есе аз Дескриптор Математиканы өмірмен байланыстырды Тез ойлау қабілетін іске асырды 10-тапсырма Жауабы: 18+18+9=36+9=45 18 9-дан екі есе аз Дескриптор: Тапқырлық таныта алды Өз бетінше жұмыс жасады ҮЙ ЖҰМЫСЫ: 11-тапсырма Сәйкестендір
|
Миллиграммды меңгереді Есептерді шығарады Ойлануға берілген тапсырманы орындайды қорытындылау |
«Жұлдызша» әдісі Дұрыс жауапқа бір жұлдызшадан алып отырады. Жинаған жқлдызшасына қарай бағасын алады «Таразы» әдісі Тапсырманы орындау барысын саралайды. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ"КӨПТАҢБАЛЫ САНДАР НУМЕРАЦИЯСЫ ЖӘНЕ ОЛАРМЕН АМАЛДАР ОРЫНДАУ" 4 сынып
Ашық сабақ"КӨПТАҢБАЛЫ САНДАР НУМЕРАЦИЯСЫ ЖӘНЕ ОЛАРМЕН АМАЛДАР ОРЫНДАУ" 4 сынып
Наурызбай ауданы
№ 174 мектеп – гимназияның
Бастауыш сынып мұғалімі
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Рзуанова Лаззат Мейрамбекқызы |
|
||||
|
Пән/Сынып: 4 ж |
|
|
||||
|
Қай аптаның нешінші сабағы |
13.09.2023 ж |
|
||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
1(А)-БӨЛІМ КӨПТАҢБАЛЫ САНДАР НУМЕРАЦИЯСЫ ЖӘНЕ ОЛАРМЕН АМАЛДАР ОРЫНДАУ |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Миллиграмм |
|
||||
|
Оқу мақсаты: |
4.1.2.5 - көптаңбалы сандарды ондық құрамы негізінде ауызша қосу және азайтуды орындау 4.1.3.4 - /масса (мг, г, кг, ц, т)/ өлшем бірліктерін олардың арақатысына сүйеніп өрнектеу. |
|
||||
|
Сабақ мақсаты: |
Өлшем бірліктерін игеру, сабақта пайдалана алу Миллиграммды түсінеді,есептеу |
|
||||
|
Уақыты Кезеңдері |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдас тыру |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Қуанамын менде (өзін көрсетеді) Қуанасың сенде (көршісін көрсетеді) Қуанайық достарым (қолдарынан ұстайды) Арайлап атқан әр күнге (қолдарын көтереді) Бүгінгі сабағымызда Жаңа өлшем бірлік – миллиграммен танысасың, шамалар мәнін салыстырасың, масса өлшем бірліктерінің өзара байланысын анықтайсың. «Пазл» ойыны. Берілген төрт түстегі тапсырмаларды орындау арқылы пазл құрастыру. 1 кг = _____г 1 ц = _____кг 1 т = _____кг 1 т = _____ц Дескриптор: Киллограмды грамға айналдыру; Тоннаны киллограмға айналдыру, Центнерді киллограмға айналдыру; Тоннаны центнерге айналдыру. |
Масса өлшем бірліктерінің өзара байланысын анықтау. |
«Бағдаршам» әдісі
|
Ойынға арналған заттар
|
||
|
Өткен білімді еске түсіру Жаңа сабақ |
Масса өлшем бірліктерін пысықтап, еске түсірейік. https://imektep.kz/kz/massa-birlikteri Бейнежазба бойынша сұрақтар қою: - Масса бірліктеріне қандай өлшем бірліктері жатады? -Масса бірліктерін өсу ретімен ата.
2-тапсырма
Миллиграммен нені өлшейтінін білу; Өз мысалын ұсыну. 3-тапсырма
5г200мг=5200мг 3г261мг=3061мг 4г35мг=4035мг 1кг20г=1020000мг 4-тапсырма А. 90000т-70571т=19429т Ә.86000кг-6555кг+86000кг=165445кг Б 502525т-5456т-2315т=2315т Дескриптор Есептердің шешуін тапты Өлшем бірлігімен жұмыс жасай алды 7-тапсырма 3393км-2653км=740км Өскемен қаласы 740км алыс орналасқан |
Масса өлшем бірліктерін пысықтау. Жаңа өлшем бірлік – миллиграммен танысу, шамалар мәнін салыстыру Өлшем бірліктерімен жұмыс жасайды |
«Мадақтау» әдісі ҚБ: «Жұлдызша» әдісі Дұрыс жауапқа бір жұлдызшадан алып отырады. Жинаған жқлдызшасына қарай бағасын алады «Бағдаршам» әдісі
|
Бейнежазба Таразы Оқулық
|
||
|
Бекіту Кері байланыс |
Дескриптор Қашықтықты таба алады Өлшем бірлігін біледі 9-тапсырма 3кг+4кг,5кг+2кг,6кг+1кг,7кг 10-тапсырма 18+18+9=36+9=45 Жауабы: 9 - 18-ден екі есе аз Дескриптор Математиканы өмірмен байланыстырды Тез ойлау қабілетін іске асырды 10-тапсырма Жауабы: 18+18+9=36+9=45 18 9-дан екі есе аз Дескриптор: Тапқырлық таныта алды Өз бетінше жұмыс жасады ҮЙ ЖҰМЫСЫ: 11-тапсырма Сәйкестендір
|
Миллиграммды меңгереді Есептерді шығарады Ойлануға берілген тапсырманы орындайды қорытындылау |
«Жұлдызша» әдісі Дұрыс жауапқа бір жұлдызшадан алып отырады. Жинаған жқлдызшасына қарай бағасын алады «Таразы» әдісі Тапсырманы орындау барысын саралайды. |
|
||
шағым қалдыра аласыз























