|
Квадраттық функция және оның графигі |
Мектеп: №1 мектеп гимназиясы |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шалдыбаева Багила |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сыныбы: 8 Б |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Квадрат теңдеулерді шешу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.2.2.3 квадрат теңдеулерді шешу; 8.2.2.4 Виет теоремасын қолдану; 8.2.1.3квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктеу; |
|
|
Сабақтың мақсаты: (Бағалау критерийі) |
Квадрат теңдеулерді шешу үшін квадрат теңдеу қасиеттерін қолданады |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну, қолдану. |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Адамдар арасындағы ерекшеліктерді бағалап, өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау; |
|
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут |
1. Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу, сынып тазалығына көңіл бөлу, оқушылардың зейінін сабаққа шоғырландыру; Оқушыларды сабақ барысында «Матрица» әдісі бойынша бағалап отырамын.Плакатта үш топты 2 қатарлы кесте салып қоямын. Яғни, сабаққа белсенді қатысқан, тапсырмаларды дұрыс орындауына байланысты «+» белгілерін қойып бағалап отырамын. Бір «+» белгісі 1 балл Психологиялық ахуал: «Әрбір адам...» Үй тапсырмасын тексеру. «Көршіңді бағала» әдісін қолдану арқылы бір-бірлерінің үй тапсырмаларын тексеру. |
Хормен айтады Интерактивті тақтадағы берілген дұрыс жауап арқылы үй тапсырмасын тексеріп шығады |
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» Бір-бірін бағалау («+/-») |
Түрлі түсті қима қағаздар,плакаттар
Интербелсенді тақта Слайд 1
|
|
Сабақтың ортасы 10минут 5мин 5 минут
7 минут
Сергіту сәті 3минут 5мин Сабақтың соңы 5 мин
Кері байланыс
|
«Ой қозғау». Өткен білімді пысықтау ретінде сұрақ жауап.
«Өзіңді тексер» әдісі арқылы плакатта жазылған тапсырмаларды орындайды : 1.Квадрат теңдеу түрлерін анықтайды 2.Квадрат теңдеу коэффициенттерін табады.
3 Оқулықпен жұмыс.№259 есеп «Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі арқылы лэд экранда көрсетілген тапсырмаларды орындайды..
Geogebra платформасында практикалық тапсырмалар. Оқушылар лэд экранда Виет теоремасын қолданып берілген теңдеудің түбірлері бойынша квадрат теңдеу құрастырады «Жасырын сөзді тап» әдісі бойынша оқушылар мақал-мәтелдердегі сан есімдерді тауып, квадрат үшмүше құрастырулары керек және көбейткіштерге жіктеулері керек:
х2-11х+10=(х-1)(х-10)
х2-10х+9=(х-9)(х-1)
х2-14х+49=(х-7)(х-7)
х2-9х+8=(х-1)(х-8)
х2-1001х+1000=(х-1)(х-1000)
Ж Сергіту сәті : Сыныптағы кім ең,ең… Сабақты бекіту:Білім ленд қосымшасында жаттығулар мен тест тапсырмалар орындайды. Үйге тапсырмасы №2.30, №2.31 Рефлексия: «Жедел жауап» оқушылармен кері байланыс жасалады. . |
Сұрақтарға жауап береді Дескриптор: - квадрат теңдеуді біледі. - толымсыз квадрат теңдеуді біледі. - коэффицентті табады - квадрат түбірді санмен сәйкестендіреді. Дескриптор: -квадрат теңдеуді біледі. -дискриминантты табад - теңдеудің түбірін табады Дескриптор: -Виет теоремасын біледі -түбірлері бойынша теңдеу құрастырады Дескриптор: -сан есімдерді табады -түбірлері арқылы квадрат үшмүше құрастырады -квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктейді Дескриптор: -теңдеуді ықшамдайды -квадрат түбірдің мәнін табады -екі мәннің модульдерін қосады -арка ұзындығын табады Оқушылар «Білгеніңді түйінде»әдісі арқылы тест тапсырмасын орындайды.
Оқушылар сабақты қалай меңгергенін «Бүгін мен білдім … Маған қызықты болды … Маған қиын болды … фразаларын жалғастыру арқылы көрсетеді.
. |
«матрица» әдісі арқылы бағалау «матрица» әдісі арқылы бағалау «матрица» әдісі арқылы бағалау Бір «+» белгісі 1 балл тапсырманы дұрыс орындаған оқушыларға, «+», белгісін қойып отырамын. Бір «+» белгісі 1 балл Әрбір дұрыс жауапқа тақтадағы матрица кестесіне, «+», белгісін қойып отырамын. Бір «+» белгісі 1 балл Сабақтың қорытындылағанда матрица кестесіндегі әр оқушының «+» белгілерін санап баллдық жүйеге айналдырып бағалаймын |
Слайд 2 Слайд 3 Слайд 4 Слайд 5 https://bilimlаnd.kz/ Шыныбеков Ә.Н. Шыныбеков Д.Ә. Алгебра,жалпы білім беретін мектептің 8-сыныбына арналған оқулық, «Атамұра»,2018 |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ.Квадрат теңдеулерді шешу.8Б сынып
Ашық сабақ.Квадрат теңдеулерді шешу.8Б сынып
|
Квадраттық функция және оның графигі |
Мектеп: №1 мектеп гимназиясы |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шалдыбаева Багила |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сыныбы: 8 Б |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Квадрат теңдеулерді шешу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.2.2.3 квадрат теңдеулерді шешу; 8.2.2.4 Виет теоремасын қолдану; 8.2.1.3квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктеу; |
|
|
Сабақтың мақсаты: (Бағалау критерийі) |
Квадрат теңдеулерді шешу үшін квадрат теңдеу қасиеттерін қолданады |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну, қолдану. |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Адамдар арасындағы ерекшеліктерді бағалап, өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау; |
|
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут |
1. Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу, сынып тазалығына көңіл бөлу, оқушылардың зейінін сабаққа шоғырландыру; Оқушыларды сабақ барысында «Матрица» әдісі бойынша бағалап отырамын.Плакатта үш топты 2 қатарлы кесте салып қоямын. Яғни, сабаққа белсенді қатысқан, тапсырмаларды дұрыс орындауына байланысты «+» белгілерін қойып бағалап отырамын. Бір «+» белгісі 1 балл Психологиялық ахуал: «Әрбір адам...» Үй тапсырмасын тексеру. «Көршіңді бағала» әдісін қолдану арқылы бір-бірлерінің үй тапсырмаларын тексеру. |
Хормен айтады Интерактивті тақтадағы берілген дұрыс жауап арқылы үй тапсырмасын тексеріп шығады |
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» Бір-бірін бағалау («+/-») |
Түрлі түсті қима қағаздар,плакаттар
Интербелсенді тақта Слайд 1
|
|
Сабақтың ортасы 10минут 5мин 5 минут
7 минут
Сергіту сәті 3минут 5мин Сабақтың соңы 5 мин
Кері байланыс
|
«Ой қозғау». Өткен білімді пысықтау ретінде сұрақ жауап.
«Өзіңді тексер» әдісі арқылы плакатта жазылған тапсырмаларды орындайды : 1.Квадрат теңдеу түрлерін анықтайды 2.Квадрат теңдеу коэффициенттерін табады.
3 Оқулықпен жұмыс.№259 есеп «Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі арқылы лэд экранда көрсетілген тапсырмаларды орындайды..
Geogebra платформасында практикалық тапсырмалар. Оқушылар лэд экранда Виет теоремасын қолданып берілген теңдеудің түбірлері бойынша квадрат теңдеу құрастырады «Жасырын сөзді тап» әдісі бойынша оқушылар мақал-мәтелдердегі сан есімдерді тауып, квадрат үшмүше құрастырулары керек және көбейткіштерге жіктеулері керек:
х2-11х+10=(х-1)(х-10)
х2-10х+9=(х-9)(х-1)
х2-14х+49=(х-7)(х-7)
х2-9х+8=(х-1)(х-8)
х2-1001х+1000=(х-1)(х-1000)
Ж Сергіту сәті : Сыныптағы кім ең,ең… Сабақты бекіту:Білім ленд қосымшасында жаттығулар мен тест тапсырмалар орындайды. Үйге тапсырмасы №2.30, №2.31 Рефлексия: «Жедел жауап» оқушылармен кері байланыс жасалады. . |
Сұрақтарға жауап береді Дескриптор: - квадрат теңдеуді біледі. - толымсыз квадрат теңдеуді біледі. - коэффицентті табады - квадрат түбірді санмен сәйкестендіреді. Дескриптор: -квадрат теңдеуді біледі. -дискриминантты табад - теңдеудің түбірін табады Дескриптор: -Виет теоремасын біледі -түбірлері бойынша теңдеу құрастырады Дескриптор: -сан есімдерді табады -түбірлері арқылы квадрат үшмүше құрастырады -квадрат үшмүшені көбейткіштерге жіктейді Дескриптор: -теңдеуді ықшамдайды -квадрат түбірдің мәнін табады -екі мәннің модульдерін қосады -арка ұзындығын табады Оқушылар «Білгеніңді түйінде»әдісі арқылы тест тапсырмасын орындайды.
Оқушылар сабақты қалай меңгергенін «Бүгін мен білдім … Маған қызықты болды … Маған қиын болды … фразаларын жалғастыру арқылы көрсетеді.
. |
«матрица» әдісі арқылы бағалау «матрица» әдісі арқылы бағалау «матрица» әдісі арқылы бағалау Бір «+» белгісі 1 балл тапсырманы дұрыс орындаған оқушыларға, «+», белгісін қойып отырамын. Бір «+» белгісі 1 балл Әрбір дұрыс жауапқа тақтадағы матрица кестесіне, «+», белгісін қойып отырамын. Бір «+» белгісі 1 балл Сабақтың қорытындылағанда матрица кестесіндегі әр оқушының «+» белгілерін санап баллдық жүйеге айналдырып бағалаймын |
Слайд 2 Слайд 3 Слайд 4 Слайд 5 https://bilimlаnd.kz/ Шыныбеков Ә.Н. Шыныбеков Д.Ә. Алгебра,жалпы білім беретін мектептің 8-сыныбына арналған оқулық, «Атамұра»,2018 |
шағым қалдыра аласыз



















